wymiana przewodu antenowego

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: wymiana przewodu antenowego

#11

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

troche odswieże, mam zamiar wymienic antenke i wtyk do radia. jak to nie pomoze czeka mnie wymiana calego kabla antenowego, szukam na alledrogo takiego kabla i nie moge znalezc, moze mnie ktos naprowadzic jaki to powinien byc kabel?
Obrazek

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Arab1563, jesteś z Łodzi więc polecam Ci sklep z elektrycznymi i elektronicznymi częściami na ulicy Tuwima nazywa się Elektra. Kupisz tam spokojnie wtyk do radia, kable mają tam przeróżne, a sprzedawcy zazwyczaj posiadają wystarczającą wiedzę żeby polecić coś odpowiedniego. Aha czasami też wychodzi to taniej niż allegro w razie czego przez neta też sprzedają.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

dzieki wielkie moze tam podjade jutro, po drodze mam do pracy.
Obrazek

GTR

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:00
Auto: Astra F 2001
Silnik: X14NZ
Województwo: podlaskie

#14

Nieprzeczytany post autor: GTR »

Witam serdecznie,
Postanowiłem wymienić cały kabel antenowy w Astrze F (sedan), ponieważ ten jest w kilku miejscach łączony, co niestety odbija się na odbiorze. W samochodzie jest oryginalna antena teleskopowa, nieautomatyczna. Chcę wymienić przewód od złącza w antenie, aż do radia (czy oryginalny kabel ma gdzieś łączenie, widziałem anteny z długością kabla ok. 1 metra i złączką, czy w oryginalnym jest tak samo?). Grajek to Kenwood KDC-3057UG.
Gdzie mogę dostać kabel antenowy dobrej jakości?
Druga sprawa to separator antenowy, chcę właśnie takie coś zamontować - gdzie dostanę taki dobrej jakości, który nie spalił radia i był bezpieczny?

Będę bardzo wdzięczny za umieszczenie linków do aukcji, tak by kabel współpracował z separatorem (chodzi mi o to, by nie przerabiać złącz, bo widzę że są różne rodzaje). Mile widziane oferty od jednego sprzedawcy, by nie płacić za przesyłkę dwa razy (ewentualnie ze sklepu internetowego).

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Siedziałem nad tym kilka godzin i to propozycje jakie znalazłem:
1) Przewód 6 m, od razu zakończony końcówką odpowiednią do separatora:
[External Link Removed for Guests]
Oraz sam separator:
[External Link Removed for Guests]

Ewentualnie druga opcja:
Przewód 4 m na przykład ten: [External Link Removed for Guests]
Adapter: [External Link Removed for Guests]
I separator ten co powyżej

Która z opcji będzie lepsza? Wersja pierwsza ma dłuższy kabel, jednak nie wymaga adapterów i przejściówek, przez co po drodze nie będzie żadnych łączeń - po prostu wykręcę stary przewód od mocowania przy antenie.

ODPOWIEDZ