[Astra H] Radio Pioneer, Alpine? Jakie głośniki do tego? JBL

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
czester

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: czester »

Wydra przekonałes mnie kupie Alpine CDA 9853R! :D

To jakie głośniki najlepiej wybrać?
Power Bass?

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

z power basow bedziesz mial lepszy basik. tak ja twierdze i tak twierdza inni :) ale basik to nie wszystko :) μ-Dimension EL-6 Comp beda grały bez takiego basiku ale za to wyzsze tony sa juz ładniejsze czystrze :) cos za cos dokupisz sobie suba bierz te dimension nie kupisz bierz power basy

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

co do radia to ja osobiscie radzilby sie jeszcze zastanowic nad clarionem, sam mam clariona 958 i dzwiek jest rewelacja, zreszta Ci co sie znaja wiedza, ze ten akurat model bije nawet najlepsze alpiny, jezeli chodzi natomiast o glosniki o polecilbym Ci z przodu zestaw hertz dsk 165(chyba takie do astry 3 wchodza) w komplecie masz dosyc fajne tweetery i zwrotnice, a do tylu phonocar-y ptotech 165, ew. helix dark blue(chyba) To wszystko powinno zagrac jak marzenie+ na koniec odstawilbym auto do wygluszenia drzwi i tylu do jakiejs firmy CA, koszt takiego czes bedzie sie wachal od 800 do 1000zl za calosc, a bedziesz mial w aucie jak w studiu :)

P.S. Jezeli zdecudujesz sie na tego alpine to tez sie swietny wybor, chociaz osobiscie bral bym 9855r jak juz ;)

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

co do wypowiedzi yoyo2o zgadzam sie co paru rzeczy jednak nie co do Hertzow DSK mialem korzystałem i Helixy graja lepiej :) nie ma fajnych tweeterow bo sa to wysokotonowo walace po uszach popierdolki, helixy o ile dobrze pamietam juz maja jedwabna kopulke i dzwiek calkiem inny :) co do tylu to kwestia wyglada tak ze jesli chcesz budowac baze dzwiekowa dla siebie to tylu nigdy nie ma. z tylu w bagaro jest skrzynka ktora ładnie schodzi niziutko nie zadna tuba czy cos podobnego. drzwi to podstawa wyciszenie no i dystanse zeby drgania nie przechodzily az tak bardzo :) mozna o tym pisac i pisac temat woda. szkoda ze daleko mieszkasz osobiscie bym ci pokazal ze helixy graja naprawde dobrze tylko ze my tu mowimy ciagle o graniu z radia u Ciebie :( a ja mam pod wzmacholem , kazdy lepszej klasy glosnik rozwinie skrzydla tylko i wylacznie pod wzmacholem, bo radio ile moze miec? 4x27 wat? chyba tak nie wiecej. wzmacniacz kupujesz jakis taki 100 rms na kanal jak moj no i styka napewno :)

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

wydra, wszystko chyba kwestia gustu i moze tez troche radia. Ja mam zamontowane te hertze i jak dla mnie graja bardzo ladnie, daja bardzo wajny "miekki" dzwiek co w polaczeniu z tym clarionem i basem z bagarznika daje naprawde rewlacyjny efekt. Co do robienia tylu to sa rozne szkoly, ja akurat jestem za wsadzaniem na tyl glosnikow srenioniskotonowych bo potrafia zrobic fajne otoczenie dzwiekem, szczegolnie jak ma sie radyjko w ktorym mozna sie pobawic ustawieniami

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

yoyo2o pisze:wydra, wszystko chyba kwestia gustu i moze tez troche radia. Ja mam zamontowane te hertze i jak dla mnie graja bardzo ladnie, daja bardzo wajny "miekki" dzwiek co w polaczeniu z tym clarionem i basem z bagarznika daje naprawde rewlacyjny efekt. Co do robienia tylu to sa rozne szkoly, ja akurat jestem za wsadzaniem na tyl glosnikow srenioniskotonowych bo potrafia zrobic fajne otoczenie dzwiekem, szczegolnie jak ma sie radyjko w ktorym mozna sie pobawic ustawieniami
ja cie rozumiem jednak mialem te hertze uzywalem sluchalem i na nie jednej aukcji masz napisane ze glosniki graja wysokimi tonami naprawde to przeszkadza jednak no to kwestia gustu :) kazdy ma swoje zdanie a najgorzej ma wybierajacy :P ja zaufalem gosciowi ktorego pytalem o audio kiedy no i mial racje :) hertze zabawily u mnie niespelna 3 miesiace :P

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

A wg mnie jeśli się coś robi to lepiej zrobić to raz a dobrze, wzmacniacz na przód obowiązkowo, Co do radyjka to kwestia gustu to czy bije na głowę inne radia czy nie jest uzależnione od przetworników ustawień upodobań itp.
[External Link Removed for Guests]

czester

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: czester »

MlodySzalony zgadzam się z Tobą i chce kupić raz a dobrze.
Gwoli przypomnienia w bagażniku jest już Skrzynia basowa Hertz 250 i wzmacniacz Carpower 750W (2 chanel). 2 wzmacniacza jak narazie nie będę kupować. Głośniki które kupię podepnę pod radio i zobacze jak bedą grały docelowo pewnie stanie jeszcze wzmacniacz pod Front.

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

MlodySZalony pisze:A wg mnie jeśli się coś robi to lepiej zrobić to raz a dobrze, wzmacniacz na przód obowiązkowo, Co do radyjka to kwestia gustu to czy bije na głowę inne radia czy nie jest uzależnione od przetworników ustawień upodobań itp.
wiec ja ci dam przyklad glosnikow na przod za ponad 2 tys :) i tez bedziesz twierdzil ze raz a dobrze? :D

Awatar użytkownika
Mazer

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:09
Imię: Tomek
Auto: Astra kombi Club
Silnik: 1.7CDTI (Z17DTL)
Lokalizacja: Exeter UK
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Mazer »

witam,

żaden ze mnie znawca i nie chce tez wydawać dużo, ale mam już dość żonglowania zwykłymi CD, które walają się po całym samochodzie. W związku z tym chciałem zapytać co sadzicie o Blaupunkt Memphis MP66 ? Mam sentyment do tej firmy, w poprzednich samochodach bardzo mi się podobało brzmienie. Chciałem coś niedrogiego z MP3 i USB.

Druga sprawa, bo nie mogę się doszukać na forum, jak wymienić oryginalne radio w Astrze H 2005 na jakiekolwiek inne normalnej wielkości i czy wyświetlacz samochodu będzie współgrał?

Dzięki za wszelkie uwagi, Pozdrawiam

ODPOWIEDZ