Instalacja Car Audio w Astrze 2 kombi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
kłosiol

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Instalacja Car Audio w Astrze 2 kombi

#1

Nieprzeczytany post autor: kłosiol »

Witam,

Chce zamontować sprzet w mojej Astrze II kombi i potrzebuje porady osób, ktore juz dzialaly coś konkretniej w swojej Astrze jeśli chodzi o instalacje Car Audio.

Nie pytam się co kupic itp. bo wszystkie potrzebne rzeczy już mam w domu tylko chce się odpowiednio do tego zabrac i wszystko przemyśleć, żeby było dobrze.
Chodzi mi głownie o rozmieszczenie sprzętu i o jak najmniejsza ingerencje w wyposażenie auta i jego instalacje elektryczna.

Sprzęt tez ma się zbytnio nie rzucać w oczy.

Moje klocki:

Radio: JVC KD-G821
Przod: Axton CAC 2.6
Wzmak przod: Axton A260
Subwoofer: RE Audio SR12D2
Wzmak suba: Hifonics BXI 1100D
Kable sygnałowe: Dietz
Kable zasilające : 16 mm2 I 10 mm2
Kable głośnikowe: 2,5mm2 OFC

Mój plan jest taki:

1. Przeciągnąć nowe kable głośnikowe do drzwi 2,5 mm2, montaż dystansow mdf, wytłumienie drzwi. Jak wiadomo w drzwiach sa te skrecane kostki i trzeba je rozwiercic w miejscu gdzie nie ma pinow wiertłem np. 6 mm i wtedy tedy puszcze kabel….

Żeby za bardzo nie rzucało się to w oczy to tweetery chce zamontowac w oslonach lusterek bocznych. Miejsca te będą odpowiednio przygotowane do tego celu przez odpowiednie wyprofilowanie ( żywica, włokno szklane, szpachla itp.) i pomalowane na czarno.
Tweetery będą tez odpowiednio ukierunkowane.

I teraz pytanie ….. gdzie umieścić zwrotnice bo zalezy od tego to ile kabli będę musial przeciągnąć przez te kostki do drzwi.
Najlepiej by było umieścić zwrotnice z przedniego zestawu gdzieś w aucie np. za schowkiem z przodu ale to wiąże się właśnie z przeciągnięciem aż 2 kabli 2,5 mm2 do drzwi ( do woofera i tweetera).

Można tez dac zwrotnice w drzwi i wtedy przeciągam tylko jeden kabel przez drzwi do zwrotnicy ale nie chce, żeby zwrotnice zamokły bo jak wiadomo w drzwiach zbiera się woda i wilgoc…..

Jest tez opcja zamontowania zwrotnic za schowkiem, tweetery w słupki przednie i wtedy do drzwi idzie tylko jeden kabel do woofera .
To najbardziej poprawny sposób montażu ale estetyczne zrobienie przednich słupkow z tweeterami sporo kosztuje i za bardzo rzuca się w oczy a nie chce tego…..

Jak to rozwiązać, żeby było dobrze ??? Jestem za tweeterami w osłonie lusterek ale gdzie dac zwrotnice ????


Tak wyglądają kostki po rozkręceniu:

Kostka z drzwi: Rozwierce w miejscu gdzie jest strzałka bo nie ma tam żadnych wystających pinow czyli to miejsce jest nie uzywane……

[External Link Removed for Guests]

Kostka z auta: od strony auta w tej kostce w miejscu zaznaczonym strzałką sa 2 zielone kabelki ale w kostce w drzwiach nie ma w tym miejscu pinów wiec to złączę nie jest wykorzystywane….

[External Link Removed for Guests]


2. Rozmieszczenie wzmakow:

Wzmak do suba będzie w bagażniku na skrzyni ale nie mam wizji przykrecenia wzmaka na przod. Najlepiej by było go przykręcić gdzies z przodu gdzie jest miejsce a nie przeszkadzałby w użytkowaniu ……. Może za schowkiem pasażera jest tyle miejsca,że zmieszcza się zwrotnice i ten wzmak.

Nie wiem ale nie chce zaś ciągnąc kabli zasilajacych10 mm2 i sygnalowych do bagażnika do tego wzmaka na przod, potem zas kable głośnikowe spowrotem na przod do zwrotnic…….

Jakie macie pomysły dobre w praktyce ???

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Co to tweeterów to ja mam je umieszczone właśnie w przednich słupkach i jeżdżę do tej pory. Zwrotnice -niektórzy mówią , że spokojnie można je dać w drzwi i nic się nie dzieje, ja swoje umieściłem koło skrzynki z bezpiecznikami. Wzmacniacz jeśli się zmieści to spokojnie można schować za schowkiem pasażera (jak się dorobię wzmacniacza na przód to właśnie tam go u mieszczę)
[External Link Removed for Guests]

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

w sumie to wzmacniacz na przód można chyba umieścić pod fotelem pasażera albo kierowcy

ODPOWIEDZ