"G" podłączenie mp3 do fabrycznego radia

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
patrico

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: patrico »

Albo kupić Soniacza z obsługą zmieniarki i dokupić taki zestaw:
[External Link Removed for Guests]
Sam czaję się na to cacko, ajk już się zdecyduję to dam znać
Sprzedam ASTRA 1997 kombi. 1.6 75KM w gazie. klima, abs, poduszki - wszystko działa. po zaprawkach

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

ello

z własnych doświadczeń ...

Radio fabryczne w AF SC303

Transmitery ... kicha
Adapter kasetowy (jak masz radio kasetowe) - lepiej ale również kicha

Oba te rozwiąznia mocno pogarszaja dzwięk jeszcze CD ok ale skompresowany MP3 to masakra.

Swojego SC303 przerobilem ... ze srodka wyciagnolem kablem AUX zamiast kasety...
Problem jest taki ze nie wszystkie radia da sie przerobic .... schaematy i czytać.

W części da sie wyciągnąć AUX zamiast kasety w innych można pokombinowac zamiast MW lub LW (długie, średnie).

Drugie rozwiązanie raczej w radiach z CD.

Wymiana radia na niefabryczne zazwyczaj brk sterowania z kierownicy ....


W tym temacie nie ma idealnego rozwiązania.
Pozdro

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#13

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Kiedyś już zakładałem temat o podobnej tematyce, ale w tamtym tygodniu ktoś go usunął ;)
Było tam rozwiązanie dodania wyjścia AUX IN do zmieniarki CD, co mnie urządzało, bo miałem radio CCRT700 ze zmieniarką. Problem był jednak nadal taki, że tak na prawdę była to jedna wielka przejściówka do sczytania dźwięku z Mp3 Playera, a sterowanie z kierownicy działałoby tylko na głośność, co jest bez sensu, bo głównie zależałoby mi na przełączaniu utworów itp.

Moja rada jest taka, żeby kupić radio takie, jakie będzie odpowiadało naszym wymaganiom. Przemęczyć się jakiś czas bez sterowania z kierownicy (wiem, że łatwo się do niego przyzwyczaić :D), a z czasem dokupić adapter ;)

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony 8)
W dodatku uważam, że jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza że kupiłem radio z BT i mam od razu zestaw głośnomówiący korzystający z fabrycznego mikrofonu :D
Obrazek

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

A co do głośnomowiacego ....

Zapomnialem dodac że jak wyprowadziłęm AUX z mojego fabrycznego radia i jak spinam mojego SonyEricssona za pomoca kabelka słuchawego z seri W ( kabelek SonyEricsson` z serii WalkMan ma gniazdo JACK i wbudowany mikrofon) to mam tez automatycznie głosnomowiacy :) i pomyśleć że to Astra F z 96r i ma glosnomowiacy na fabrycznym radyjku ;D.

We wszystkich głosnikach mam rozmówce tylko trzeba troszke uważać z głośnoscią w tej sytuacji bo moze sprzęgać mikrofon.


Pozdro :)

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#15

Nieprzeczytany post autor: Struna »

rzezniol, ja miałem telefon wbudowany w radio CCRT700, dlatego szukałem radia z BT, żebym mógł dalej korzystać z mikrofonu wbudowanego w lampkę sufitową ;) Szkoda rezygnować z wyposażenia, które było fabrycznie :D

Poza tym chyba nie każde radio ma możliwość wyprowadzenia AUX.
Obrazek

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Powiem tak ....
Mozliwość wyprowadzenia ma kazde tylko nie zawsze jest to uzasadnione ekonomicznie - dorabianie ukladów a nie tylko delikatne przerobienie tego co jest

A w tym temacie sprawa rozbija sie o decyzje glownego zainteresowanego czego tak na prawde chce ...
A to czy sie da cos tanio zrobic na fabrycznym radiu jest scisle uzaleznione co to bedzie za radio a glowny zainteresowany nietety nie podal nad jakimi modelami sie zastanawia.

Pozdro

Awatar użytkownika
esk2

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Vectra C OPC
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: esk2 »

mam radio Delco cdr500 i z tego co sie orjetowalem jest mozliwosc wyprowadzenia wtyczki Line-in na przod do podlaczenia np. odtwarzacza mp3. Jakos muzyki z transmitera jest fatalna, a zakup nowego radia to wydatem rzedu co najmniej 300zl.

Prosze o jakis tutorial jak to zrobic w Delco CDR 500..

bede bardzo wdzieczny..

pozdro
Żyj tak, byś umierał godnie..

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Z CDR 500 jest o tyle problem ze ... były z grubsza 3 rodzaje tego radia
Do zadnego nie znalazlem nigdy schematu ... co z tym idzie przy radyjku musial by usiąść ktos kto ma o tym pojecie - jestes z Pułtuska wiec ja odpadam ;) .

Na 90% jestem przekonany ze trzeba by bylo dorobic jakis niewielki kawałek elektroniki.

Pozdro

ODPOWIEDZ