Podłączenie fabrycznego mikrofonu

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Podłączenie fabrycznego mikrofonu

#1

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Witam,

Fabrycznie posiadam radio Philips CCRT700, czyli te z wbudowanym telefonem. Jednym z minusów tego radia jest to, że to kaseciak, czyli już dawno nienadający się do użytku, natomiast zmieniarka już dawno odmawiała współpracy z "nieoryginalnymi" płytami i nie opłaca się już jej wymieniać.

Jako że przyzwyczaiłem się do telefonu w aucie oraz że nie chciałem odejmować wyposażenia, które było już fabrycznie postanowiłem zakupić radio z Bluetoothem, które będzie robiło jako zestaw głośnomówiący.

I tu pojawia się problem... mój nowy Pioneer ma mikrofon na mini-jacku, a fabryczny mikrofon jest podłączany przez kostkę. Uparłem się, by użyć fabrycznego mikrofonu, bo jest w fabrycznym, dobrym miejscu, nie trzeba ciągać kabli itp. Pomyślałem, że podepnę kabel do kostki, a z drugiej strony kabla przylutuje mini-jacka i będzie śmigało.

I tu jest drugi problem. Nie wiem jak podłączyć ten mikrofon, bo:
Obrazek
... mikrofon jest podpinany pod 1 i 3 pin, a pod 4 jest ekran mikrofonu (KOŚĆ C - na samej górze).

Nie znam się na elektryce/elektronice, ale wiem, że dla niektórych (może i większości) nie miałoby to problemu, dlatego zdecydowałem się Was zapytać ;) Z góry dzięki za każdą pomoc! ;)

[ Dodano: 2008-12-11, 15:59 ]
Zapomniałem dodać, że głównie chodzi mi o fakt, że w kostce są dwa piny od mikrofonu.

Wydaje mi się że Twój temat bardziej pasuje do Car Audio. Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Następnym razem będzie ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 18:41 przez Struna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Najprawdopodobniej jest to mikrofon dwukierunkowy. wydaje mi się , że pin 1 i 3 są pinami sygnałowymi coś w rodzaju + 4 to - ale nie jestem pewny na 100%. to powinno pomuc [External Link Removed for Guests]

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

[External Link Removed for Guests] tutaj masz opsisy
następnie>kablomania? ISO OEM2

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

wertus1, gdybyś przeczytał jeszcze raz, to byś zauważył, że po pierwsze mój obrazek z postu jest zaciągnięty z tej strony, a po drugie mój opis mikrofonu z kostki ISO jest dokładnie taki sam jak na tej stronie. A to dlatego, że właśnie z tej strony zaczerpnąłem informacje i się dowiedziałem, że mikrofon jest podłączany na 3 piny, a nie na 2.

W każdym razie dzięki Chłopaki za zainteresowanie ;)

MlodySZalony, poczytam jeszcze dokładniej z tego linka co podałeś w domu no i chyba trzeba będzie przejść do działania. Jak nie wyjdzie, to pozostanie metoda prób i błędów :D
Obrazek

ODPOWIEDZ