SONY CDX-GT31U i Astra F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

SONY CDX-GT31U i Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: wojt »

witam

jak myślicie czy to radio będzie spokojnie działało w Oplu Astrze F? Chodzi mi głównie o zapamiętywanie stacji, działanie przy zgaszonym silniku i współpracę z wyświetlaczem (zegar i temp)? Bo mam okazję je kupić w ALCAR na warszawskim Żoliborzu i się zastanawiam czy mogę spokojnie się zdać na wiedzę pracowników tamtejszych, że mi wszystko zamontują bez problemów ;)
LPG [External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

jesli twierdza ze bedzie wszystko dzialalo i zamontuja bez problemu to mozesz sprobowac naj wyzej zrezygnujesz. wspolpracy z wyswietlaczem nie bedzie. aby nie kasowalo stacji i dzialalo na postoju wystarczy podpiac "na goraco" bez posrednio do ako.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

remiq88

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 12 mar 2008, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zblewo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: remiq88 »

Witam,
niedawno kupiłem sobie ten model radia (co prawda Sony wśród audiofilów nie ma najlepszej opinii, ale jakoś tam sobie gra i to nie najgorzej :P ).
Jeśli chodzi o zapamiętywanie stacji to nie ma problemu, po prostu trzeba zrobić odpowiednie kombinacje z podłączeniem żółtego i czerwonego przewodu (w razie problemów wszystko jest opisane w instrukcji). Ja miałem trochę wiecej dłubaniny, bo zależało mi na tym aby radio działało bez kluczyka w stacyjce i niestety bez cięcia przewodów się nie obyło (po prostu producent nie przewidział tej opcji, bo z poprzednim Pioneerem nie było tego problemu).
Co do współpracy z wyświetlaczem to niestety w miejscu daty (bądź danych z RDS-u) pozostanie dziura.

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wojt »

Ja dziś zakupiłem i nie jestem pewien co z tym całym zapamietywaniem, bo raz nie zapamiętał a raz zapamiętał, więc jutro sprawdzę znów ;) ale za to mam wyświetlanie daty, tylko już teraz nie pamiętam co to był za kabel, bo było to robione metodą prób i błędów
LPG [External Link Removed for Guests]

remiq88

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 12 mar 2008, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zblewo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: remiq88 »

Zapamiętuje na 100% jeśli odpowiednio podłączysz.
Co do wyświetlania daty to nawet cały topic o tym był na forum. Niektórzy radzą ciąć jeden przewód przy kostce od TIDa. A jeśli ktoś nie chce ciąć oryginalnej instalacji samochodu to wystarczy odłączyć od radia przewód sterowania elektryczną anteną (no chyba, że ktoś taką ma to musi ciąć przy TIDzie), bo z tego przewodu idzie właśnie sygnał do włączenia podświetlania TIDa.

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wojt »

No ja właśnie mam automatyczną antenę ;P dziś wieczorem sprawdzę czy zapamiętuje :D

[ Dodano: 2008-12-17, 22:02 ]
o i nie napisałem wczoraj ;P ale wszystko w porządku :) hmm no może nie jest to super sprzęt klasy hmm Pioneera np, ale za taką cenę i to z wejściem USB (na czym mi bardzo zależało) to warto się skusić :] plusem jest też łatwa obsługa :)
LPG [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
questm

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2008, 20:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: questm »

Witam

"Co do współpracy z wyświetlaczem to niestety w miejscu daty (bądź danych z RDS-u) pozostanie dziura"

Można to zmienić, zamiast tej dziury będzie wyświetlana data, tak jak przy wyłączonym oryginalnym radiu.

remiq88

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 12 mar 2008, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zblewo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: remiq88 »

questm pisze:Można to zmienić, zamiast tej dziury będzie wyświetlana data, tak jak przy wyłączonym oryginalnym radiu.
Wiem i dlatego pisałem, że jest wyjście, ale trzeba niestety w większości przypadków ciąć przewody.

ODPOWIEDZ