Pobór prądu przez radio, akumulator się rozładowuje.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
rosakrzys

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2008, 14:52
Imię: kris
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

Pobór prądu przez radio, akumulator się rozładowuje.

#1

Nieprzeczytany post autor: rosakrzys »

witam ! mam pytanie.....czy radio gdy jest wylaczone powinno pobierac jakis prad i jakiej wartosci ewentualnie?? rozladowuje mi sie akumulator i po wyszukaniu po bezpiecznikach wychodzi na to ze to radio wraz z wyswietlaczem, wartosc jaka pobiera radio to 0,16 A a wyswietlacz 0,6 A ,razem ucieka mi na postoju pod blokiem 0,22 A :( gdy odlacze te dwa odbiorniki wartosc spada do "0" i aku jest nierozladowane co pozwala mi normalnie odpalic aśke np. po 4 dniach postoju!! gdzie lezy wina i co mam poczac z tym problemem??? pozdro for ALL :)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 17:38 przez rosakrzys, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

rosakrzys, proszę o poprawne tytułowanie swoich tematów!

Kazaa

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kazaa »

Też mam taki problem z radiem Sony X-plod, jak narazie pomaga odchylenie panelu ale planuję podłączyć je pod stacyjkę.

Awatar użytkownika
rosakrzys

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2008, 14:52
Imię: kris
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rosakrzys »

sory i dzieki za zmiane tematu ale bede wdzieczniejszy za pomoc z tym poborem....;) ja jak narazie wyciagam bezpiecznik ale na dluzsza mete to nie bardzo! mam Alpine CDE 9873 RB , czy kazde radio pobiera prad gdy jest wylaczone ???? podobno 0,02 A jest dopuszczalne ale 0,20 A to za duzo?! doradzcie cos ??

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

rosakrzys pisze:witam ! mam pytanie.....czy radio gdy jest wylaczone powinno pobierac jakis prad i jakiej wartosci ewentualnie?? rozladowuje mi sie akumulator i po wyszukaniu po bezpiecznikach wychodzi na to ze to radio wraz z wyswietlaczem, wartosc jaka pobiera radio to 0,16 A a wyswietlacz 0,6 A ,razem ucieka mi na postoju pod blokiem 0,22 A :( gdy odlacze te dwa odbiorniki wartosc spada do "0" i aku jest nierozladowane co pozwala mi normalnie odpalic aśke np. po 4 dniach postoju!! gdzie lezy wina i co mam poczac z tym problemem??? pozdro for ALL :)
Podłącz radio pod stacyjkę kolorami kabli ,w komplecie do każdego odbiornika jest mostek ,który pozwala na ominięcie problemu stacyjki -ale robisz to na własną odpowiedzialność i stąd takie właśnie skutki jak w twoim przypadku.Są radia dla których nie ma znaczenia jak są podłączone i nie wyczerpują AKU .W moim przypadku Alpine CDE 9880 R -nie pobiera nic z Aku choć mam ominiętą stacyjkę za pomocą mostka , który był w komplecie .Pamiętaj że radio wyłączy się w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki a nie przy wyłączeniu zapłonu ,więc nie jest tak źle .
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

Awatar użytkownika
rosakrzys

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2008, 14:52
Imię: kris
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rosakrzys »

sory ale nie rozumiem po co mam podlaczac pod stacyjke skoro dziala pod oryginalnymi ISO od oplowskiego radia?? radio smiga mi bez kluczykow w stacyjce i pomiarow dokonywalem tez z kluczykami w kieszeni i z zamknietymi drzwiami? podlaczylem tez radio na krotko bezposrednio do aku i ten sam problem, TID pobiera rowniez 0,6A przy wszystkim wylaczonym! podobno cos musi podtrzymywac pamiec w tych odbiornikach ale czy az tyle pradu potrzebuje ( tzn. 0,22A )??

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Nie powinno byc wiekszego poboru pradu niż 0,05A
Swoją drogą ciekawe ile ma AG, zmierzyłbym sobie ale nie wiem czy mozna bez problemowo odlaczyc aku.

Jezeli mozesz wlaczyc radio bez kluczyka w stacyjce to radio musi pobierac prąd na czuwanie.
0,22A to 4 razy wiecej niz dopuszczalna norma.

Wez sobie miernik i odepnij radio.
Musisz znaleźć w kostce kabelek, w ktorym bedzie prąd w momencie kiedy po włączeniu zapłonu przekrecasz kluczyk na zero a po wyjeciu klucza prąd znika.

W ten sposób bedziesz mogł właczyc radio na wyłączonym silniku ale kiedy wyjmiesz kluczyk radio sie juz nie wlaczy i nie bedzie brac pradu.

[ Dodano: 2008-12-31, 08:50 ]
A zapomnialem napisac zebys ten juz znaleziony kabelek przełożył w kostce tak zeby szedl do czerwonego plusa w radiu ale to chyba oczywiste.

pozdro
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rosakrzys

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2008, 14:52
Imię: kris
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: rosakrzys »

ktos odcial kabel od stacyjki i ten co zostal przy kostce podpial pod czerwony plus dlatego ciagly pobor pradu, polaczylem tak jak bylo w oryginale i pobor zniknal :)) jest tylko minus tego ze moge sluchac radia przy kluczyku przekreconym na maxa i przy swiecacych kontrolkach :( od stacyjki do kostki ida dwa czarne kabelki , co mam zrobic zeby gralo z kluczykiem ale bez niepotrzebnego swiecenia tej reszty zarowek??? sory ze tak smuce ale trace juz cierpliwosc :(( dzieki

[ Dodano: 2009-01-10, 18:03 ]
od stacyjki ida dwa kabelki (czarne) i w kostce lacza sie z zoltym od radia , wtedy radio dziala po przekreceniu kluczyka ale swieca sie kontrolki na liczniku, po wyjeciu kluczyka radio gasnie i nie pobiera pradu ale po ponownym wlaczeniu kluczyka gina wszystkie stacje i ustawienia w radio!! przecialem te kabelki od strony stacyjki a te co zostaly dolaczylem do plusa ,tylko wtedy znowu pobor pradu?!! (0,22 A) O co tu chodzi ???

[ Dodano: 2009-01-19, 14:11 ]
problem rozwiazany :) przelaczylem na szybkozlaczkach "czerwony z zoltym" odwrotnie i jest OK :) dzieki za pomoc !!!!! "daleko szukasz a rozwiazanie najprostsze" :P POZDRO FOR ALL !!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
askob

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2009, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: askob »

mialem ten sam problem z radyjkiem Pioneer (dostarczone razem z autem). Radio juz mi troszke sie psulo, brak podswietlenia, po prostu sie nie wlaczalo itp. Na poczatku tego okresy wyladowan myslelem ze to wina anteny elektrycznej. Odlaczylem antene ale aku dalej sie wyladowywal. Rozlaczylem radio i byl spokoj. Wsadzilem nowe radyjko i auto nawet po dluzszym postoju odpalao bezproblemowo :)

U mnie w kazdym badz razie zmiana radia pomogla.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Xplody słyną z rozładowywania aku, ja mam u siebie alpine CDE 9849 rb i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby aku się rozładował
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ