Antena dachowa Astra G - odbiór tylko lokalnej stacji

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
lukeh

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko
Kontakt:

Antena dachowa Astra G - odbiór tylko lokalnej stacji

#1

Nieprzeczytany post autor: lukeh »

Moje radio CDR500 odbiera tylko lokalna stację i czasami złapie RMF i jedynkę. Najprawdopodobniej jest cos z anteną. Pytanie ryzykować i kupić sam bacik (mógł zostać uszkodzony-np złamany na myjni) - czy ewentualnie da sie go jakos sprawdzic? Czy wymieniac całą antenę - moja jest zintegrowana ze spryskiwaczem i gdzie taką ewentualnie dostanę?
Dziękuję za pomoc z góry

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

pojedz do jakiegoś dobrego elektryka niech sprawdzi czy nie padł Ci wzmacniacz sygnału FM który znajduje sie tuż pod anteną (jak odchyli się podsufitkę, przynajmniej u mnie tam był) spróbował bym go wymontować, ewentualnie jeśli znajdziesz jakiś sklep z CB to możesz sobie sprawdzić na innym bacie anteny czy zacznie Ci chodzić wtedy będziesz wiedział czy to sam bacik czy nie.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

MusZi

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MusZi »

miałem podobny problem, koszt ok 10zł:)
Wymień sam bat anteny, dostępny w każdym sklepie z częściami samochodowymi.
Jeśli po wymianie jakość sie nie poprawi to będziesz musiał odciągnąć podsufitke(bez obawy ona jest na rzepy więc ją bez problemu przyczepisz spowrotem) wsiąść miernik i sprawdzić jakie napięcie dochodzi do wzmacniacza anteny(taki czerony cieniutki kabelek koło śruby mocowania gniazda anteny). Jeśli napięcia nie będzie to kabelek jest gdzieś przetarty i będziesz musiał pociągnąć od nowa kabelek " + " dość łatwe do przeciągnięcia.

Pozdrawiam

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Moje radio CDR500 odbiera tylko lokalna stację i czasami złapie RMF i jedynkę. Najprawdopodobniej jest cos z anteną. Pytanie ryzykować i kupić sam bacik (mógł zostać uszkodzony-np złamany na myjni) - czy ewentualnie da sie go jakos sprawdzic? Czy wymieniac całą antenę - moja jest zintegrowana ze spryskiwaczem i gdzie taką ewentualnie dostanę?
Dziękuję za pomoc z góry
Pozycz od kogos sam bat nie koniecznie od opla bo pasuja od VW, seata skody itp.
Za pomoca miernika sprawdz czy antena, kabel i wtyczka ma mase, czy kable maja przejscie, czy dochodzi prad do wzmacniacza i czy wychodzi ze wzmacniacza.
Powinno wszystko wyjasnic
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

maciobyk

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: maciobyk »

Kolego u mnie ten problem był i wkręciłem śrubke z takim samym gwintem i łapało wszystkie stacje...antena...

To samo radio mam co TY :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
lukeh

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukeh »

Tak tez zrobiłem kupiłem bacik, wkręciłem śrubkę. Jest OK tylko gdy wygnę bacik w stronę przodu auta - jak wróci na miejsce znowu przerywa i są problemy z odbiorem. odkreciłem cały wzmacniacz ze spryskiwaczem wyczyściłem i dalej mam to samo. Pomógła by pewnie wymiana całego wzmacniacza. Tylko gdzie taki dostać bo na alegro i w google tylko zestawy bez spryskiwacza.

ODPOWIEDZ