Grundig SC 303, brak dźwięku w głośnikach

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Grundig SC 303, brak dźwięku w głośnikach

#1

Nieprzeczytany post autor: misio »

witam.
mam astre juz pol roku ale rbilem do tej pory podstawowe sprawy. jak juz doszlem do radia(grundig sc303-fabryczne) po1.nie wlaczalo sie choc podswietlenie dzialalo po2. rozkodowalem je. po3.przy pierwszym przegladzie fachura mial ale tylko do wezy od webasto(zalozone takze fabrycznie)i oznajmil nie wlaczaj poki nie wymienisz bo instalacje popalisz,a gdy kupowalem sprawdzilem czy dziala wiec istalacja sie leko spalila bo przy wlaczeniu nadmuchu zasmierdzialo. teraz gdy wlaczam radio dalej nic. gasnie data na standardowym wyswietlaczu i nic wiecej sie nie dzieje a jazda bez radia to lekka kapa. znajomy stwierdzil ze jest opcja zrobienia mostka poniewaz na wtyczce pamieci (obok power)stacji jest napiecie a na wlaczniku nie. zrobilem i dalej nic. czy jest niezbedna wymiana instalacji???pomozcie!!!
Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 15:21 przez misio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

misio,Już za sam tytuł, mógłbyś dostać ostrzeżenie. poza tym, jest taki dział Car Audio i to on jest właściwy dla Twojego tematu, więc przenoszę.
SAAB, born from jets, killed by assholes

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: misio »

ok ale zostane przy tym jeszcze. a jest tak chyba ze data dziala non stop a gdy zaloze radio i wsune do konca (po zrobieniu mostka pamiec-power) wtedy gasnie data a powinna sie pojawic opcja code aby go wpisac racja?

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

przy moim SC303 data była widoczna jedynie przy wyłączonym radiu, po włączeniu radia pojawiało się RDS na wyświetlaczu. Ja miałem rozkodowane radio, po pierwszym włączeniu pojawiało się jedynie 1515 i za chwilę grało. Przy normalnym działaniu na wyświetlaczu powinno się pojawić info, że radio wymaga wprowadzeniu kodu. A dobrze zrozumiałem, że wprowadziłeś już kod radia?
SAAB, born from jets, killed by assholes

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: misio »

andrew088.
mam nowy kod. na pamieci mam napiecie a na wlaczniku echo. na wtyczce w radiu zrobilem mostek. wsunalem w szuflade i- podswietla sie radio i gasnie data na wyswietlaczu i to tyle. kodu nawet nie wpisalem bo nic nie pokazuje sie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a radio było w tej asterce od nowości? nic nie było kombinowane z przełączaniem trybu wyświetlania z 8 polowego na 10polowe? - nawet jak by było zakodowane to powinno coś wyświetlać na wyświetlaczu

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: misio »

joszi a wiec tak. asterke sprowadzilem od dziadzia z austrii w wakacje i radio jest fabryczne. wydaje mi sie ze kolo co sprowadzal mi ja mogl sie bawic i je zakodowal. lecz jak juz byla u mnie to dalem specowi i je rozkodowal na swiom sprzecie(typu laptop+wyswietlacz)sam widzialem ze zagralo. gdy wrzucilem echo. a jak zrobilem mostek to data gasnie i nic nie pokazuje. czy mam cos zrobic? bo robie as pozniej trzymam dalej as i nic sie nie dzieje.

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Tzn. teraz jak piszesz to oznacza, że sygnał, wychodzi z radia na wyświetlacz, ale prawdopodobnie poszły końcówki mocy. Żeby to sprawdzić to musisz włączyć radio i wsłuchać się w głośniki czy coś w nich słychać, jeżeli słychać, ale bardzo słabo to możesz juz zacząć szukać nowego radia.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Nie koniecznie jest to wina końcówki mocy, Spróbuj podmienić radio na inne
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ