Trzeszczenie w głośnikach - pomocy

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
audiofil

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2009, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Trzeszczenie w głośnikach - pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: audiofil »

Witam wszystkich forumowiczów.Piszę z prośbą o poradę.

Zakupiłem radyjko KENWOOD KDC-W3044 kolor czerwony podświetlenia.
Pełen radości zamontowałem je w miejsce starego oryginalnego CAR-300.
W między czasie zamieniłem przewody (w dodanej przejściówce z kostką ISO) czyli czerwony dałem do zółtego, a żółty do czerwonego bo wcześniej radio poprostu nie zapamiętywało ustawień. Opcja znana i dopuszczalna, bo kable te były przystosowane do rozłączenia i połączenia.
No i gra, ale właśnie tu jest kłopot>po przekręceniu VOLUME powyżej 15 (skala do 30) w głośnikach zaczyna trzeszczeć. Jest to dźwięk jakby niewiemP prąz za duży do nich dochodził.
W każdym bądź razie nie jest to charczenie takie jakie wydaje głośnik z uszkodzoną membraną lub resorem. Głośniki oryginalne sa zdrowe bo patrzałem i na radiu CAR-300 grają idealnie.
Wina radia to też nie jest, bo mój brat ma identyczne i po przełożeniu taki sam problem pozostaje.
Myślałem, że może przejściówka z ISO do bani, ale podłączyłem radio kumpla JVC bezpośrednio (oryginalne wejście pasowało) i to samo-trzaski.
Dodam, że na wyłączonym jak i włączonym silniku jest to samo także instalacja zapłonowa tu nie koliduje raczej.
Głośniki jak pisałem, też są zdrowe. bo nawet pożyczyłem od kumpla jego (jakieś NONAME) i na nich też trzeszczy. (oczywiście te NONAME u niego grają idealnie)
POMOCY - nie wiem co robić dalej

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Sprawdz czy masz dobrze podpęte kable do głośników w tej ISO, czy czasem niemasz odwrotnie polaryzacji. Standardowo powinno być ze kabel z paskiem to kabel "-".
Mój [External Link Removed for Guests] :D

audiofil

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2009, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: audiofil »

Powiem tak. Identyczne radio ma mój brat jak pisałem i też astrę.
U niego nie ma żadnych kłopotów.
Kostka i kable raczej nie bo podłączając radio kumpla JVC gdzie wtyk kostki od astry pasuje od razu do radia też był ten trzask.

Mam pytanie: wyczytałem, ze może są pozamieniane kable czyli: to co powinno iść do basowych idzie do twetterów i na odwrót.
Czy jest to mozliwe????kostka w astrze wydaje się być nieruszana

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

audiofil pisze: Mam pytanie: wyczytałem, ze może są pozamieniane kable czyli: to co powinno iść do basowych idzie do twetterów i na odwrót.
Czy jest to mozliwe????kostka w astrze wydaje się być nieruszana
Nie ma zadnej roznicy w radiu na kazdym kanale jest taki sam sygnal (zakladajac ze masz balans itp na zero). Moga byc glosniki za slabe... Podlacz radio w innym samochodzie... Na seryjnym radiu musza grac idalnie seryjne glosniki bo by ich nie montowali. sproboj podlaczyc samo zasilanie a glosniki podlaczacz innym kablem nie ingerujac w orginalna instalacje. Jak cos zaobserwujesz napisz pomyslimy :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Możliwe terz że nie masują ci złącza pomiędzy drzwiami a kastą (ta czarna plastikowa rurka widoczna po otwarciu drzwi) to terz może być przyczyną bo jeśli dajesz większą moc do głośników to wszelkie łączenia kabli muszą być w dobryma stanie (żadnej śniedzi, brudu itp.)
Mój [External Link Removed for Guests] :D

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Skala do 30 Dajesz na 15 czyli połowa mocy, wniosek jest jeden ,radio ma słaby wzmacniacz i dostaje przesterów powyżej 15-tu ew Masz słabe głośniki ale stawiam na radio, u mnie w alpinie pojawiają się przestery koło 17-18 , skala też do 30.
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

MlodySZalony, suerujesz ze CAR300 ma mocniejszy wzmacniacz ?? :/
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Może tak być, ewentualnie głośniki słabe. ale jeśli seria to na 100% wina radyjka, poza tym w seryjnym radiu nie ma wiele filtrów do regulacji, W nowszych jest kilka, pewnie ustawiony jest za dużo basu i dlatego końcówka w radiu nie wyrabia.
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Może tak być, ewentualnie głośniki słabe. ale jeśli seria to na 100% wina radyjka, poza tym w seryjnym radiu nie ma wiele filtrów do regulacji, W nowszych jest kilka, pewnie ustawiony jest za dużo basu i dlatego końcówka w radiu nie wyrabia.
W seryjnym radiu opla masz wiecej bajerow niz w nie jednym firmowym :m bynajmiej bass, treb i balanse sa. Cos trzeba wiecej ??
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Trzeba :). Podmień radio z innego auta i Zobacz jaki będzie efekt
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ