przód czy tył proszę o poradę

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: VRx »

MlodySZalony pisze:No i dobrze mu doradziłem bo głośniki może zamontować gdzie chce
Ta, a to pewnie ja pisałem:
MlodySZalony pisze:Trochę dziwne pytanie
MlodySZalony pisze:te głośniki to zestaw odseparowany czyli do przodu oczywiście
A to jest zakaz montowania odesparowanego zestawu z tyłu?
Co w tym pytaniu było dziwnego, skoro sam napisaleś że może zamontować gdzie chce...
MlodySZalony pisze:Montowanie głośników z tyłu jest zbędne ponieważ dobry zestaw odseparowany zaspokoi osoby z przodu jak i z tyłu
Nie do końca się z tym zgodzę, gdyż zależy to od całej zabudowy audio, wielkości zabudowy/ilości komponentów, oraz rodzaju/sposobu zabudowy/montażu.
MlodySZalony pisze:Ty raczej też nie ponieważ nie ma takich głośników na świecie , ale za to są głośniki niskotonowe
Zabolało bo wytknąłem Ci błąd, niespójność i niejasność Twojej wypowiedzi, postanowiłeś mnie złapać za słówko, którego użyłem gdyż:
- dostosowałem je do poziomu i wiedzy autora cytowanego fragmentu (bez obrazy dla autora)
- użyłem zwrotu potocznego przyjętego w tej dziedzinie.
Ale jak chcesz to możemy się połapać za słówka:
MlodySZalony pisze:basu
A dlaczego nie niskich tonów?
MlodySZalony pisze:suba
Nie ma czegoś takiego, takie słowo nie istnieje w języku polskim ani angielskim z którego próbowałeś je nieudolnie zaczerpnąć.
MlodySZalony pisze:głośniki "średniotonówki" występują tylko i wyłącznie w zestawach 3 drożnych
bzdura!
można kupić oddzielnie, to zależy od pasma przenoszenia głośnika a nie od "ilodrożności" zestawu
MlodySZalony pisze:głośniki kupione jako zestaw
Zestaw jest zbyt ogólnym określeniem, sprecyzuj.
Chodzi Ci o parę, czy o system głośnikowy.
W parze jak wiadomo jest 2 głośniki, w zestawie może być ich więcej.
MlodySZalony pisze:głośniki kupione jako zestaw nie posiadające zwrotnic ani tweeterów tylko 2 tzw. woofery
W parach (rozumianych jako zestawach) można kupić głośniki wysokotonowe, niskotonowe, średniotonowe. Wyjątkiem są superniskotonowe, zwane subwooferami.
Z resztą sam piszesz zestaw a potem piszesz "dwa cyfrą" czyli para, a para głośników to nie musi być od razu szerokiepasmo... Zestaw może się składać z czterech głośników i zwrotnicy.
MlodySZalony pisze:woofery- to są głośniki tzw. szerokopasmowe
Bzdura.
Woofer to z angielskiego nic innego jak głośnik niskotonowy. (nie tylko z angielksiego)
Tweeter - wysokotonowy
Mid-range - średniotonowy (od ang. średni-zakres)
Subwoofer - z ang. sub- pod woofer -głośnik niskotonowy, czyli pod-niskotonowu, czyli dla uproszczenia superniskotonowy.
Szarokopasmowe głośniki to Full-range czyli tak na prawdę głośniki pełnopasmowe.
MlodySZalony pisze:woofery- to są głośniki tzw. szerokopasmowe przenoszą one niskie jak i średnie tony
Niskie i średnie tony przenosi głośnik średnio-niskotonowy. Czyli tak na prawdę większość wooferów. Dopóki działają w systemie dwudrożnym, lub dwudrożnym + subwoofer to są głośnikami średnioniskotnowymi, jak działają w systemie 3-drożnym lub 3-drożnym i subwooferem to pasmo średnie przejmują średnitonówki, a woofery mają zawężone pasmo.
Szerokopasmowe czyli pełnopasmowe przenoszą maksymalnie pełne pasmo, czyli zarówno wysokie, niskie jak i średnie tony. Ale ze względu na fizyke i konstrukcję powodują zniekształcenia. Dlatego zestawy, dwu i trzy drożne dają lepszą reprodukcję poszczególnych tonów.
A to wszystko dlatego, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Dalej powinienem napisać że wielkość membrany ma wpływ na przenoszenie pasma jak i to że materiały użyte do budowy membrany, cewki, zawieszenia membrany itd. mają wpływ na jakość dźwięku. Ale to już bardziej ciekawscy znajdą sobie w literaturze czy internecie.
Także wiesz że dzwoni ale nie wiesz dokładnie gdzie. Trzeba było nie próbować się popisywać i na siłę mi udowadniać, że niby jestem lamer w tej dziedzinie, bo sam siebie pogrążyłeś.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Wiesz co , nie chce mi sie Tobie tego tłumaczyć :)
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: VRx »

MlodySZalony pisze:Wiesz co , nie chce mi sie Tobie tego tłumaczyć
A łyżka na to: "niemożliwe"

ODPOWIEDZ