przód czy tył proszę o poradę

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

przód czy tył proszę o poradę

#1

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

witam
zakupiłem nowe głośniki JBL GTO 6507C 6507 gdzie je zainstalować przód czy tył chcę podpiąć je do wzmacniacza Magnat two edition. Atra f combi !!! Co wy na to koledzy

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Trochę dziwne pytanie i źle opisany temat, te głośniki to zestaw odseparowany czyli do przodu oczywiście , ale jeśli Chcesz je na tył to też nie ma problemu, nawet do bagażnika możesz je "wsadzić" i Pamiętaj o wygłuszeniu drzwi bo to podstawa ...
[External Link Removed for Guests]

adiww

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grajewo / Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: adiww »

wg. mnie oczywiscie że na przód.
z racji tego że jest to system. - basówki na dół, tweetery gdzieś przy szybie na desce lub w miejsca wyznaczone (za trójkątnym plastikiem od lusterka).

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Sprawa wygląda tak w tylniej klapie mam już wychuśtane te głośniki a z przodu jakiś czas temu założyłem jakieś tam głośniki za 150zl ( wtedy dnie interesowało mnie tak bardzo nagłośnienie samochodu ) . Wiec postanowiłem zakupić sprzęt do tylniej klapy JBL plus wzmacniacz, no i zacząłem czytać na forach że montowanie dobrego sprzętu na tył jest już nie modne nieefektywne itd. Ludzie rozpisują się o montażach z przodu więc pytam i was drodzy koledzy gdzie jest sensowniej założyć te głośniki. Montaż wiąże się z poświęcenie wielu godzin ( wygłuszenie itd. Itp. ) Jeśli do przodu to co zakupić na tył ??

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

z przodu jak zalozysz to tyl odlacz lub suba wstaw
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

nie wiem jak u Ciebie ale Astra F dawała do drzwi do przodu BARDZO DOBRE BASOWE GŁOSNIKI ktore graja dłuuugo i czysto.. ja mam obecnie w Asi mojej 6 + 1 dwa syczki dwa basowe seryjne z przodu dwa z tyłu ( 5" za 50 zł na allegro) no i aktywne bum bum w bagażniku i powiem tak ze słucham Drum & Base i trzęsie nieziemsko a za ZBUM BUM dałem na allegro 200zł wiec twoje głosniki wsadziłbym do przodu i kupiłbym coś aktywnego do tyłu i bedziesz miał :m łoł wiec nie wiem jak zrobiles ale polecam....


Damiano

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

A ja polecam dobry zestaw odseparowany i wygłuszenie drzwi, jeśli będzie mało basu to dokupić suba i wzmacniacz :)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
irekp82

Astro-maniak
Posty: 279
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:21
Imię: Ireneusz
Auto: Astra GSI/Renault Laguna II
Silnik: C20NE/1,9dCi
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GD - Gdynia Dąbrowa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: irekp82 »

Witam.
Polecam taki zestaw dać na przód + do bagażnika subwoofer.
Sam mam taki zestaw zamontowany na przodzie i gra naprawdę super a smiga to na samym radyjku bez wzmaka.
Jak to zrobiłem.
Radyjko o mocy 20W rms, nowa kostka iso. Z kostki kabel głośnikowy 2,5mm2 do zwrotnicy i ze zwrotnicy do głośników zamontowanych w miejcu fabrycznym na dystansach. Syczki na tym samym kablu umieszczone przy przednich słupkach. Drzwi wygłuszone mata bitumiczną.
W bagażniku umieściłem subwoofer JBL na wzmacniaczu.
Całość gra znakomicie ale tylko po zastosowaniu grubych kabli i wygłuszeniu. Bo na cienkich kablach głośniki charczały a bez wygłuszenia dzwiek nie byl zadawalajacy.
POLECAM
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

MlodySZalony pisze:Trochę dziwne pytanie i źle opisany temat, te głośniki to zestaw odseparowany czyli do przodu oczywiście , ale jeśli Chcesz je na tył to też nie ma problemu, nawet do bagażnika możesz je "wsadzić" i Pamiętaj o wygłuszeniu drzwi bo to podstawa ...
Coś dziwny z Ciebie doradca, najpierw że dziwne pytanie, potem że na przód bo zestawów odseparowanych na tył jest zakaz montowania (tak można się domyślać z Twojego posta), a potem że może dać na tył. Zdecyduj się co radzisz, a potem to argumentuj, a nie pisz posta, który w gruncie rzeczy pytającemu nic nie wyjasnił....
Rysiu84 pisze:no i zacząłem czytać na forach że montowanie dobrego sprzętu na tył jest już nie modne nieefektywne itd.
Od kiedy sprzęt audio stosuje się z powodów mody?
Pierwsza i najważniejsza rzecz to wyjaśnienie dlaczego należy interesować się przodem a nie tyłem bo tego ani tutaj, ani nigdzie indziej widze nie znalazłeś....
Jak idziesz do filharmonii czy też na koncert, do teatru, czy kina, to scena dźwiękowa jest budowana w 99% z przodu, przed Twoimi oczami (no może z wyjątkiem kina z systemami Dolby XYZ). Tak samo jak rozmawiasz z kimś to nie stajesz do niego tyłem.
Dlatego tak samo w audio samochodowym jak i domowym przede wszystkim zaczyna się od dobrego stereo przed słuchaczem.
Damiano pisze:Astra F dawała do drzwi do przodu BARDZO DOBRE BASOWE GŁOSNIKI
Zacznij od tego że głośniki te nie są głośnikami basowymi!!! Co najwyżej średnio-niskotonowymi, a ja bym się nawet pokusił o nazwanie ich średniotonówkami.
Chyba w życiu nie słyszałeś dobrego głośnika basowego.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

VRx pisze:Coś dziwny z Ciebie doradca, najpierw że dziwne pytanie, potem że na przód bo zestawów odseparowanych na tył jest zakaz montowania (tak można się domyślać z Twojego posta), a potem że może dać na tył. Zdecyduj się co radzisz, a potem to argumentuj, a nie pisz posta, który w gruncie rzeczy pytającemu nic nie wyjasnił....
No i dobrze mu doradziłem bo głośniki może zamontować gdzie chce. Co do wyboru czy na przód czy na tył to zawsze zaczyna się od przodu . Montowanie głośników z tyłu jest zbędne ponieważ dobry zestaw odseparowany zaspokoi osoby z przodu jak i z tyłu
VRx pisze:Chyba w życiu nie słyszałeś dobrego głośnika basowego.
Ty raczej też nie ponieważ nie ma takich głośników na świecie , ale za to są głośniki niskotonowe . głośniki "średniotonówki" występują tylko i wyłącznie w zestawach 3 drożnych, głośniki kupione jako zestaw nie posiadające zwrotnic ani tweeterów tylko 2 tzw. woofery- to są głośniki tzw. szerokopasmowe przenoszą one niskie jak i średnie tony.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ