wytlumienie drzwi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
mascott

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 mar 2007, 17:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: płock
Kontakt:

wytlumienie drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: mascott »

moze ktos sie orientuje ile potrzeba mat do wytlumienia przednich drzwi w asterce f (hb piecio drzwiowej) i czy te beda odpowiednie


[External Link Removed for Guests] ... m_app.html

[External Link Removed for Guests] ... f_vat.html

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a nie lepiej kupić rolkę soudabandu w castoramie? zapłacisz za nią 100zł i starczy na 1 parę drzwi i jeszcze dużo zostanie :D a działanie jest takie

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

z tego co wiem SOUDAL ma tą swoją własnie matę i za 100 zł jest tego tyle, że mozna było by całą astrę wygłuszyć.. 10 metrów? rolki? 10mx50 cm chyba, albo 10mx1m
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 16:58 przez JunioR, łącznie zmieniany 1 raz.

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Emil »

Jeżeli samymi matami chcesz to ok 15 będzie Ci potrzeba :) kupuj maty Boll bo nie znam przypadku, żeby w zimę popękały, aczkolwiek czy w Polsce będzie jeszcze ostra zima? :D

Taśma dekarska też jest OK, ale kilka twardych mat i tak musisz kupić, żeby większe otwory zakleić :)

Pozdro
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

JunioR pisze:z tego co wiem SOUDAL ma tą swoją własnie matę i za 100 zł jest tak tyle, że mozna było by całą astrę wygłuszyć.. 10 metrów? rolki? 10mx50 cm chyba, albo 10mx1m
dokładnie 30cm x 10m za 100zł :D

ja na większe otwory nie potrzebowałem twardych mat :D większe otwory są zaślepione cieńką płytą przywierconą blachowkrętami i dopiero zalepione taśmą :D -lepsze rozwiązanie niż twarde maty ;) :idea:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

czemu soudal do g...? znajomy mając wygłuszoną asterkę tym czymś + dobry sprzęt zajął dwa razu drugie miejsce w eliminacjach CA w Polsce w tym roku i 4 (o jeden punkt) miejsce w konkursie EMMA w Bern w Szwajcarii w zeszłym roku w klasie rookie do 4000€ w zeszłym i mówi że te maty się świetnie nadają do wygłuszania ;)

gów...a bym nie polecał ;)


app można porównywać z soudabandem bo działają prawie identycznie. a jak chcesz porządnie wygłuszyć to tylko dynamte ale to też swoje kosztuje

łukasz

#7

Nieprzeczytany post autor: łukasz »

proszę o pomoc ile mat bitumicznych pójdzie na drzwi rozmiar 50x25 cm pomóżcie bo na pewno juz wygłuszaliście tym drzwi przednie!!!
Będę wdzięczny za odpowiedź!!!!
;)

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Witaj Grzegorzu. Ja proponuje tobie taśmę dekarską taką samą jak zaproponował kilka odpowiedzi wcześniej Joszi. Nie baw się w maty, bo to durzo kosztuje. Ja dzisiaj wytłumiłem drzwi w swoim cacku właśnie taśmą dekarską o rozmiarze 15cmx10m, która kosztowała 50zł. Starczyło na dwoje drzwi oraz tylną klapę. Na zakończenie dodam ze róznice w dzwięku da się odczuć.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a ja nie polecam już taśmy dekarskiej - koszt mat jest porównywalny ale są pod jednym względem lepsze.

JAk masz zrobione mocno taśmą dekarską to szyba robi się tłusta i za każdym razem jak zaparuje to ciężko potem jest wyczyścić to zaparowanie - nawet szmatką :/ tani sposób ale ma spory minus. dlatego pod tym względem maty app biją je na głowę

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja także jestem w trakcie wygłuszania drzwi w mojej Asterce
kupiłem 10szt maty app miękkiej 50X50 cm i chyba powinno wystarczyć
ale słyszałem też, że do zakrycia otworów potrzebna jest twarda mata, która ponoć
pęka przy niskich temp. i nie chce jej stosować
nie chciałbym też dziurawić drzwi blachowkrętami żeby coś w te otwory wmocować pod miękką mate. no ale jak będzie trzeba to trudno.
co radzicie???

ODPOWIEDZ