dwa wzmacniacze

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
MusZi

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: MusZi »

Wydra pisze:Ja ci powiem co i jak
Jesli chcesz podlaczyc pod te same kable dwa wzmachole to tak jak koledzy pisali. minimum 25 to jest naprawde minimum, ja osobiscie mam 35mm na jednym wzmacholu jednak moj jeden ma tyle co twoje dwa :P ( o moc chodzi :) )
druga sprawa, przydał by ci sie rozdzielacz na plus jak i minus
[External Link Removed for Guests]
to takie moje małe podczs przymiarek. te rozdzielacze sa od tak podpiete zebym wiedzial gdzie pojda kable RCA, warto wiec takze w dobre kable RCA(sygnałowe) zainwestowac, no i radio, jedno ciagnie za soba drugie, ja w sumie ciagle cos zmieniam bo ciagle cos mało :)

co do masy bo widzialem ze pisali ze mase od aku, wiec jesli nie robisz profi zabudowy sprzetu ogolnie to nie ma sensu wydawac wiecej na kabel od masy, podpinasz pod miejsce w karoserii i smigac powinno bez problemow.
Głupoty piszesz :)
Tak samo drugi pisze głupoty twierdząc że światła będą przygasać jak da się za cienki kabel!
Cieńszy kabel to słabszy prąd! czyli pociągnie mniej prądu niż grubszy kabel !!!

Kabel 20mm dla twojej zabawy z audio wystarczy w zupełności, ten magnat dysponuje mocą ok 120W RMS czyli kabelek 12mm by starczył. jeśli podepniesz drugi wzmacniacz to tak 20mm Będzie w miare od biedy.


Moge wam pokazać wiele aut startujących w zawodach CA gdzie pociągnięto mase z budy a nie od aku. Jednak w takich przypadkach wymieniali oni kabel od aku do blachy na sporo grubszy.


Radze poczytać wam najpierw troche o elektryce, potem o CA i dopiero na koniec zacznijcie pisać na forum udzielając SUPER odpowiedzi :)

[ Dodano: 2009-02-23, 23:16 ]
Wydra, Piszesz że dasz kabel 35mm bo twój wzmacniacz ma "aż" dwa razy więcej mocy od tego magnata.
Ja mam kabelek 20mm do DLS A6 o mocy 500W RMS @4Ohm a przy 2Ohm ok 800W RMS i jest wystarczający, zreszto taki poleca producent. grubość kabla przelicza się nie przez moc jaką może wydobyć z siebie wzmacniacz[out] tylko przez pobierane natężenie prądu do wzmacniacza [in].

Dla tego wzmacniacze posiadają coś takiego jak swoją klase
A- czysty dźwięk mała moc, bo większość ucieka w postaci ciepła
AB- w/g najlepsze rozwiązanie dla dobrej jakości dźwięku i sporej mocy
B - duża moc średni dźwięk
C- coś w stylu magnat itp
D- wzmacniacze cyfrowe, duża moc, dobra jakość, spora cena :D

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

MusZi pisze:Tak samo drugi pisze głupoty twierdząc że światła będą przygasać jak da się za cienki kabel!
Cieńszy kabel to słabszy prąd! czyli pociągnie mniej prądu niż grubszy kabel !
I z tym się nie zgodzę, wiele razy się już z tym spotkałem. Skoro pisze głupoty no to Wytłumacz mi dlaczego światła przestały mi przygasać jak zmieniłem kabel zasilający wzmacniacz na grubszy? Czary? Poczytaj faq o CA ;)
[External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

MusZi pisze:Głupoty piszesz :)
Tak samo drugi pisze głupoty twierdząc że światła będą przygasać jak da się za cienki kabel!
Cieńszy kabel to słabszy prąd! czyli pociągnie mniej prądu niż grubszy kabel !!!

Kabel 20mm dla twojej zabawy z audio wystarczy w zupełności, ten magnat dysponuje mocą ok 120W RMS czyli kabelek 12mm by starczył. jeśli podepniesz drugi wzmacniacz to tak 20mm Będzie w miare od biedy.


Moge wam pokazać wiele aut startujących w zawodach CA gdzie pociągnięto mase z budy a nie od aku. Jednak w takich przypadkach wymieniali oni kabel od aku do blachy na sporo grubszy.


Radze poczytać wam najpierw troche o elektryce, potem o CA i dopiero na koniec zacznijcie pisać na forum udzielając SUPER odpowiedzi :)

[ Dodano: 2009-02-23, 23:16 ]
Wydra, Piszesz że dasz kabel 35mm bo twój wzmacniacz ma "aż" dwa razy więcej mocy od tego magnata.
Ja mam kabelek 20mm do DLS A6 o mocy 500W RMS @4Ohm a przy 2Ohm ok 800W RMS i jest wystarczający, zreszto taki poleca producent. grubość kabla przelicza się nie przez moc jaką może wydobyć z siebie wzmacniacz[out] tylko przez pobierane natężenie prądu do wzmacniacza [in].
w takim razie pokaz mi te super zabudowy CA gdzie masa jest pociagnieta z masy auta :roll: piszesz o profi zabudowie czy amatorskiej? pouczasz mnie a sam mało wiesz z tego co widze pytanie bylo inne, to ze ty masz 20mm do Dls-a A6 to nie znaczy ze jest to dobre, zmien na wiekszy kabel a roznice zobaczysz, podlacz sobie oscyloskop pod wyjscia popatrz na przebiegi charatkerystki, usiłujac cos mi zarzucic pokaz fakty pokaz wykresy pokaz cos czym mozesz pokryc swoje stwierdzenia, oczerniac mozna kazdego jednak zebyto robic trzeba pokazac cos co udowodni ze pisza głupoty, mam nadziej tylko ze nie wyjedziesz mi z tabelka gdzie pokazane sa rozne przekroje do roznych prądów :D

[ Dodano: 2009-02-27, 11:22 ]
tak wogole to zbedna gatka to jest. podam ci porownanie tylko, masz auto z zasyfionym filtrem powietrza i uszkodzonym dolotem, bedzie jezdzic? no bedzie ale po wymianie tego auto bedzie sie całkiem inaczej zachowywac, teraz odnies sobie to do tego cos napisał o kablach :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Mowiac krotko jesli chcesz miec dwa wzmacniacze to kabel im grubszy tym lepiej poniewaz za rozdzielaczem musisz wypuscic kable o grubosci 2x 1/2 kabla od aku. Co do masy owszem mozna wziasc z karoserii ale nie bedzie tak stabilny prad jak z akumulatora 8)
Wszelkie proby z cienkimi kablami moga skonczyc sie przy ewentualnym zwarcu lub przeciazeniu pozarem. Widac ze ktos tu na fizyke nie chodzil :P
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

kabel od masy powinien być ciągnięty od akumulatora. Pewnie ktoś się zaraz zapyta dlaczego?

Ano, wystarczy otworzyć maskę i zobaczyć, jak gruby jest kabel masowy, doprowadzony od aku do karoserii. Nie będzie miał nawet 4mm^2... W ten sposób, kiedy ciągniemy od aku kabel plusowy >30mm^2, to jak ma się to wszystko zamykać?

Kable zawsze powinno się ciągnąć od aku. Chyba, że zakładamy wzmacniacz, który bierze mniej niż 20A - czyli wszystkie te zestawy kit kabli peingi, voicecrafty z kablami max 6mm^2 itd.

Ja u siebie obecnie mam pociągnięte dwa kable 10mm^2 do wzmacniacza o max prądzie 30A. Dodatkowo będę ciągnął kable 50mm^2 dla dwóch wzmacniaczy SL 1500 i jakiegoś SPLa (marka jeszcze nie sprecyzowana).

@Snake dobrze napisał, ktoś tu na fizykę nie chodził :shock:
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

zgadzam sie z kolegami, uzyli mocnych argumentow, wiec prosze mi nie mowic ze moje i ich zdanie jest błedne :k

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Kabel( - )można ciągnąć od aku nie jeśli wzmacniacz nie ma kolosalnych mocy to spokojnie wystarczy masa z karoserii, można jeszcze dołożyć grubszy kabel minusowy do klemy :)
[External Link Removed for Guests]

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Właśnie. A jeśli ciągle się obawiamy o skoki prądowe przy większej mocy to kondensator powinien załatwić sprawę.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

tak kondensator o odpowiedniej pojemnosci pomoze
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ