Jak puścic przewód od akumulatora do wzmacnaicza w Astrze G

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
siwyoo2

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: uk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: siwyoo2 »

ja mam hb 3 drzwi :)

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

siwyoo2 pisze:moge porobic zdjecia :)
akurat tam gdzie sa przewody hamulcowe o ile je tak mozna nazwac bylo jedno puste miejsce idealnie na kabel, wiec poszlo tamtedy:) Morfi tak czytam Twoje posty duzo samochodow juz widziales ktore sie spalily ?? jak bys mial myslec o jakis patykach pretach i tego typu rzeczach to bys autem nie jezdzil bo bys mogl uszkodzic hamulce miske olejowa i wiele innych rzeczy !
lecz zaniedlugo i tak bedzie wiercone bo kabel potrzebuje grubszy i bedzie juz szedl srodkiem :)
pozdrawiam

Co do CA widziałem już wiele, wiele też konstruowałem/przerabiałem i co tu wiele mówić puszczanie kabla z prądem pod autem nie jest najrozsądniejszym posunięciem. Widziałem 3 pożary aut, w tym jedno właśnie z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. W razie jakiegokolwiek wypadku, kraksy puszczając przewód pod autem istnieje ryzyko, iż przewód zostanie przetarty, a paliwo z baku w połączeniu ze zwarciem/iskrą z przewodu spowoduje bum. Dlatego też powinno się puszczać przewody wewnątrz pojazdu, w ochronnych plastikowych/gumowych osłonkach/peszlach/rurkach karbonowych sztywnych bądź giętkich.

Ale co ja tam się będę odzywał...

kubabuba

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kłaj
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: kubabuba »

A kto powiedział że taki przewód też nie może być w jakimś peszlu czy oslonce, pozatym przy takich instalacjach zakłada sie bezpiecznik zaraz kolo aku w razie uszkodzenia.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: VRx »

W peszlu czy nie, instalacja takiego okablowania poza kabiną pasażerską, bagażnikiem i komora silnika jest delikatnie mówiąc nieprofesjonalna.

ODPOWIEDZ