[Astra G] Lanzar i dobór tweeterów

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
dejv

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Astra G] Lanzar i dobór tweeterów

#1

Nieprzeczytany post autor: dejv »

Witajcie, jestem nowym posiadaczem Opla Astry II (2003) i nowym użytkownikiem Waszego forum :)

Na dobry początek mam jedno pytanie. Posiadam ze swojego byłego auta midbasy Lanzar HR64 (165 mm, RMS 140 W). Zakupiłem już pierścienie z MDF-u i rozglądam się za akcesoriami do wygłuszenia drzwi.

Do szczęścia potrzebuje jakichś rozsądnych syków, które wejdą w fabryczne przygotowane miejsca w Astrze. Czy ktoś może coś polecić? Najlepiej w komplecie ze zwrotnicami.

Całość zagra oczywiście na przodzie, z radiem Pioneer DEH-2800, bez wzmacniaczy i tub.

Proszę o pomoc :-)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Po co kolejny taki temat ?? Zadne dobre syki nie wejda w miejsce seryjnych. musisz sobie dorobic.
Prosze o zamkniecie tematu:)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
dejv

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dejv »

ps2snake pisze:Po co kolejny taki temat ?? Zadne dobre syki nie wejda w miejsce seryjnych. musisz sobie dorobic.
Prosze o zamkniecie tematu:)
No z tym tematem to nie żartuj proszę, przeglądnąłem wszystkie 16 stron w dziale Car Audio, szukałem wyszukiwarką pod "syki" "szyczki" "tweetery" i "tweeter" i nic ciekawego nie znalazłem, po to taki temat właśnie.

I jakbyś był uprzejmy rozwinąć co znaczy "musisz sobie dorobić" to byłbym wdzięczny.

Otwierałem tą klapę na trójkątach przy lusterku, chyba da się tam wstawić coś innego rozmiarowo, a wywalić te "trzymacze" do standardowych syków? Czy tak robicie?

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

zawsze możesz wywalić kratkę, wypiłować wszystko tam w środku, zmierzyć średnicę otworu, iść do sklepu CA lub szukać po allegro - po średnicy zewnętrznej tweetera.

Z tego, co pamiętam oryginalny tweeter w oplu ma chyba 38 mm i wysokość 18 mm, jednak nie jestem pewien. Ja u siebie będę je wymieniał w kwietniu.

Sądzę, iż Hertz ET20 powinien się zmieścić bez problemów. Jedyne wyjście, to udać się do auta z suwmiarką i sprawdzić wymiary gwizdka. Zawsze przecież można wywalić siateczkę i wstawić głośnik od przodu - tak, aby lekko wystawał. Jest to kwestia tylko i wyłącznie wymiarów otworu i jego głębokości, jaki mamy do dyspozycji.

PS. jeśli wymiary są takie, jak podałem powyżej, to idealnie pasują tam Signaty T1:

[External Link Removed for Guests]_" onclick="window.open(this.href);return false; ... w_rms.html

Jeśli możesz, to dokonaj pomiarów i daj znać na forum, jaka jest średnica i głębokość montażowa. Wtedy coś dobierzemy.

Szegi

Astro-maniak
Posty: 2153
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:08
Imię: Kacperek
Auto: Astra F
Silnik: Ce20eNE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim / Bydgoszcz

#5

Nieprzeczytany post autor: Szegi »

Wymiary możesz podać w dziale Car Audio, tam jest temat podwieszony z wymiarami głośników w Astrach. :)
[External Link Removed for Guests]
--------------------------------------------------------------

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

no hertze beda dobra :) chodzilo mi o to ze przu odrobinie poswiecenia, zywicy i spachlu mozna wiele zdzialac :D jak chcesz wiecej daj pw
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
dejv

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dejv »

Morfi masz rację, ja wymierzyłem przed chwilą 38 mm i głębokość około 20 mm. Średnica samego otworu z przodu (czyli nic nie zdejmując) jest około 45 mm - to tak jakby ktoś chciał wywalać całość.

Tam w środku jest elegancko przygotowana pianka pod głośniki o takich wymiarach. Można ją formować więc raczej dużych problemów nie powinno być.

Snake napisał mi w PW jego metodę na syczki w Astrze. (chyba się nie obrazi, że publikuję, ale może komuś się przyda):
jesli chcial bys miec to ladnie wyprofilowane i zeby troche odstawalo musial bys wyciac o-ring z mdfu mocujesz mw tak jak ci sie spodoba np za pomoca plasteliny i zapalek naciagasz ponczoche i jazda zywica smarujesz cienka warstwe resztki docinasz potem jeszcze raz gruba warstwe i spachlem rownasz

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

jeśli nie chcesz się bawić, to szukaj na allegro i innych serwisach z akcesoriami toolsa o nazwie : słupki pod zegary.

Awatar użytkownika
dejv

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dejv »

No są fajne, np. [External Link Removed for Guests] :) Oczywiście żart.

Tak na poważnie, co powiecie na Hertz DT16 80W Tweetery + zwrotnice w komplecie za ok. 100zł z [External Link Removed for Guests] ?

Wymiarowo - ok. Jakościowo?

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

slupki sa pod zegary nie tweetery a roboty nie duzo :) HErtze sa ok
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ