Kody error 3 i error 6 - Radio clarion

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Kody error 3 i error 6 - Radio clarion

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Jak w temacie. Od jakiegoś czasu po włączeniu płyty pojawia mi się napis error 3 lub error 6. Po kilku uruchomieniach płyty działa wszystko normalnie. Co może być tego przyczyną i jak ten problem rozwiązać? Chodzi o radio clarion DRX 960Rz.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

pruszynp

Astro-maniak
Posty: 485
Rejestracja: 30 paź 2008, 12:51
Imię: Przemek
Auto: Volvo S60
Silnik: 200KM/285Nm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pruszynp »

Takie objawy wskazują na zużycie głowicy optycznej, czyli lasera. Po prostu po odpaleniu auta alternator podwyższa napięcie w instalacji samoch. i radio otrzymując większe natężenie może zwiększyć moc promieniowania lasera. Na zużycie lasera wskazuje także czytanie pierwszych utworów. Prędkość liniowa dysku musi być stała (laser musi czytać dane
z tą samą szybkością) a zmienia się prędkość obrotowa, największa jest na początku płyty i maleje wraz z czasem trwania. Można wyregulować prąd lasera, ale należy posiadać miernik
specjalny lub oscyloskop, na ucho regulacja może pogorszyć pracę CD. To jest normalne w Clarionach :/
[nieregulaminowa sygnatura wycięta przez administrację]

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kita »

pruszynp jesli mówisz że jest to laser to powiedz mi gdzie mogę go kupić? Po ile on mniej więcej jest.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

pruszynp

Astro-maniak
Posty: 485
Rejestracja: 30 paź 2008, 12:51
Imię: Przemek
Auto: Volvo S60
Silnik: 200KM/285Nm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pruszynp »

nie wiem czy można coś takiego kupić.. Czytałem że można z innego radia podmienić, niektórzy podmieniają ze zmieniarki.. Na początek spróbowałbym go wyczyścić delikatnie, czymś co nie zawiera alkoholu bo Ci soczewka zmatowieje i będzie dupa..
[nieregulaminowa sygnatura wycięta przez administrację]

ODPOWIEDZ