Kłopoty z radiem oryginalnym

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kłopoty z radiem oryginalnym

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich. Ostatnio rozkręcałem deskę w celu wymiany żaróweczek przy pokrętłach nawiewu i przy przycisku do wentylacji wewnętrznej. Wszystko ok udało się. W trakcie pracy okazało się ze trzeba wyciągnąć radio i odpiąć z kostki i odpiać antene żeby mozna było spokojnie posciągać elementy deski. Wszystko potem skręciłem jak trzeba podświetlenie jest, ale cos się stało z radiem. Zawsze samoczynie się wyłączało jak gasiłem silnik i wyciągałem kluczyk i jak odpdlałem to się samo właczało. Teraz tak nie jest i muszę to robić ręcznie. Macie jakiś pomysł co mogłem zrobić nie tak i żeby powrócić do poprzedniego stanu.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Ello

Wyglada mi to jak brak styku lub bezpiecznik na przewodzie "+ po stacyjce".

No i widze ze masz podobny wozik co ja Caravan 1.6 16V ... jaki masz przebieg i ile na tym automacie pije ci ten silnik bezyny i oliwy ??

Pozdro

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

A gdzie znajduje się ten bezpiecznik?? Przebiegu mam prawie 202 tys. W mieście LPG pali ok 12 l benzyny ok 10l. Oleju nie dolewam nic bo przy 160 tys był zrobiony remint kapitalny. Pierścienie, uszczelniacze, UPG itp. Silnik jest w niezłej kondycji.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Z radiem masz powiązane bezpieczniki nr 19 ( prawe pozycje) i 24 ( klakson awaryjne).

No to spalanie mam na podobnym poziomie tylko ze oliwy konsumuje jakis litr na 1000 ... no nic na wiosne z rozrzadem zrobie uszczelniacze zaworów mam nadzieje ze pomorze bo nie chce mi sie zagladac głębiej :).

Pozdro

kriss90

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kriss90 »

podepnę się tu i przedstawie mój problem

a mianowicie posiadam orginalne radio i dziś rano odpaliłem samochód i po przejechaniu 200 metrów radio nagle przestało grac żadnej radiostacji słychać same szmery a najciekawsze to ze gdy dziś wróciłem to i odkryłem coś takiego gdy mam wyłączony silnik to radio odbiera normalnie bez żadnych szmerów itp a jak go zapale to traci sie wszystko od razu a jak zgaszę to wraca do normy

dodam iż nic nie robiłem przy elektryce i radio nigdy nie było zmieniane i nie było z nim problemów

z góry dziekuje za rady i pozdrawiam

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Podejrzewam, że antana się gdzieś przetarła i mogla robuć zwacie co zarazem idzie w zakłócenia i dlatego tak się dzieje jak dzieje.
Ażeby to sprawdzić, jeśli masz możliwość to załóż antene takie są np. na szybę itp przyczepiane i wtedy podłącz i sprawdź, a jak to nie pomoże to może warto pomyśleć nad filtrem przeciwzakłóceniowym.

kriss90

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kriss90 »

tylko chyba to nie to bo antenę to ja tydzień temu zmieniłem na nową chyba ze tez może sie tak dziać jak by sie kabel od anteny przedarł tylko jak go sprawdzić

ODPOWIEDZ