Wzmacniacz Alpine 3550 [problem z podłączeniem?]

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Wzmacniacz Alpine 3550 [problem z podłączeniem?]

#1

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Witam. Posiadam, wzmacniacz Alpine 3550 75W RMS. Do tego posiadam radio Aiwa z wyjściem na wzmacniacz. Koledzy mam problem z tym jak to podłączyć. Pokaże Wam na zdjęciach jak ja to widzę.
1. To jest zdjęcia tylnego panela radia. Do niego podłączam kabel chinch-chinch (do car audio) pod wejście audio out rear ( ?to chyba wyjście na wzmacniacz?)
[External Link Removed for Guests]
2. Do wzmacniacza poprowadziłem kabel chinch.
[External Link Removed for Guests]
3. Kabel od sterowania rmt gmd? Już nie pamietam jak się nazywa podłączyłem do:
[External Link Removed for Guests]
4. Podłączyłem również zasilanie przewód 9mm. Założyłem bezpiecznik na + w możliwie najbliższym miejscu a mase podłączyłem do minusa.
5. Głośniki próbowałem podłączyć w kilka różnych sposobów. Oto zdjęcie jak podłączałem:
[External Link Removed for Guests]

6. A teraz kilka moich spostrzeżeń. Po podłączeniu w prawym głośniku słychać leciutkie tzw. pierdnięcia. Ale naprawdę trzeba się wyśilić, żeby je usłyszeć. Dosłownie tak, jakby nie było przekazania źródła dzwięku? Chyba niemożliwe. Po drugie. Zielona lampka (power) mruga. Jest to mruganie pulsacyjne. Tzn. świecie bardzo slabo, słabo, średnio słabo, mocno i gaśnie. Cykl trwa około dwóch sekund. Miałem coś w podobie gdy mi się CB spierdzielilo - były do przerobienia kondensatory (chyba). W ten sam takt słychać te pierdnięcia w głośniku. Zauważyłem również, że podłączając RMT pod plus świeci się dioda na czerwono. Jakieś podpowiedzi? Dodam, że wzmacniacz kupiony na allegro u kobity z Grudziądza. Mówi, że ponoć wszystko było w porządku... Może przetestować wzmacniacz u elektryka?

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#2

Nieprzeczytany post autor: focus »

Podłącz główny "gruby" plus pod obydwa plusy co wchodzą do wzmacniacza i zobacz czy zadziała.
Sprawdź też czy gdzieś zwarcia nie ma na głośnikach.

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Są podłączone pod obydwa. Zwarcia chyba nie ma, bo głośniki pod radiem działają. Glośniki to Helixy dark blue 62.1

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

sprawdź jeszcze raz dokładnie czy masz dobrze podłączone przewody zasilające (czyli plus z plusem i minus z minusem), odłącz na razie od radia ten przewód sterujący i podłącz kabelek bezpośrednio pod zasilania tzn weź po prostu podłącz go pod ten plusowy kabel zasilający wzmacniacz. Jak wszystko jest dobrze to powinna się zapalić na stałe dioda.

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Podłączająć kabel sterujący pod + z aku zapala się ciągła czerwona dioda...

jarek0608

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jarek0608 »

Jak zapala ci się czerwona dioda czyli zasilanie masz .Musisz mieć coś nie tak z przewodami od głośników ale mi się zdaje że mogą być popalone kanały.Sprawdz każdy z osobna . Może stalak poszedł we wzmacniaczu.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Skoro wzmacniacz się włącza to Sprawdź podłączenie głośników , może Masz gdzieś zwarcie , jeśli wszystko jest ok to wzmacniacz kwalifikuje się do naprawy
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Daj to komus kto ma jakies pojecie w elektronice bo mozesz popsuc sobie zabawki :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ