Sterowanie wzmacniaczem oraz zasilanie

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
matbia

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Sterowanie wzmacniaczem oraz zasilanie

#1

Nieprzeczytany post autor: matbia »

Witam!!

Mam pytanie posiadam Radio CLARION DXZ379RMP o takie: [External Link Removed for Guests]
i nie wiem jak mam podłączyć do niego kabel sterowania wzmaka czyli ten co ma włączać wzmaka razem z radiem... szukałem ale nie mogłem znaleść...

drugi problem to chciałem sie dowiedzieć jak od aku pociągnąć mam kabel zasilający do środka samochodu? jakim otworem? gdzie? (w tym jestem zielony więc prosiłbym łopatologicznie:P) jest link w FAQ ale nie działa więc dlatego pisze....

Proszę o podpowiedzi i dziękuje :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Co do kabla zasilającego wzmacniacz , ma on kolor niebieski , Znajdziesz go na kostce od radia.
[External Link Removed for Guests]

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

matbia pisze:Mam pytanie posiadam Radio CLARION DXZ379RMP o takie: Clarion
i nie wiem jak mam podłączyć do niego kabel sterowania wzmaka czyli ten co ma włączać wzmaka razem z radiem... szukałem ale nie mogłem znaleść...
Ty nie masz podłaczyć tego do radia tylko do kostki. Najprawdopodobniej niebieski kabelek z białym lub szarym paskiem.
matbia pisze:drugi problem to chciałem sie dowiedzieć jak od aku pociągnąć mam kabel zasilający do środka samochodu? jakim otworem? gdzie? (w tym jestem zielony więc prosiłbym łopatologicznie:P) jest link w FAQ ale nie działa więc dlatego pisze....
jakie auto? Jeśli astra f to masz po prawej stronie przy zbiorniku płynu chłodniczego wiązke kabli która wchodzi do środka. Jeśli chodzi o Astra G to ponoć trzeba wiercić. Jest mnóstwo topiców na ten temat! Poszukaj, np. troche niżej...
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
matbia

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: matbia »

czyli mam ten niebiski kabelek z kostki połączyć z tym kablem sterowania dobrze rozumiem ?

pruszynp

Astro-maniak
Posty: 485
Rejestracja: 30 paź 2008, 12:51
Imię: Przemek
Auto: Volvo S60
Silnik: 200KM/285Nm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pruszynp »

czyli mam ten niebiski kabelek z kostki połączyć z tym kablem sterowania dobrze rozumiem ?
jak najbardziej :)
[nieregulaminowa sygnatura wycięta przez administrację]

NorMan

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław/Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: NorMan »

Dokładnie !

Jeśli przy radiu masz kostkę ISO to na pewno jest tam niebieski przewód który "wychodzi" z radia. Jest to sygnał 12V który jest podawany z radia na wzmacniacz. Podłącz go do zacisku remote pod wzmacniacz.

Jeśli nie masz 100% pewności to przed uruchomieniem sprawdź miernikiem. Zrób tak : plus miernika dajesz na kabel niebieski a minus na masę (czarny z kostki lub na obudowę samochodu). Przy wyłączonym radiu powinno być 0 a po włączeniu coś w okolicach 12V.

Jeśli chcesz przepchnąć przewód zasilający z ako do kabiny to tak jak mówił poprzednik, albo z istniejącą wiązką przewodów albo wiercić (zależy jaki masz model auta). Polecam podłączać na rozłączonym akumulatorze aby nie narobić sobie niespodziewanych problemów. I pamiętaj o odpowiednim przekroju kabla i bezpieczniku na nim !

pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
matbia

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: matbia »

Wszystko podłączone! Można zamknąć! Dziękuje za pomoc!

ODPOWIEDZ