Alpine CDA7876rb - ktokolwiek widział ktokolwiek słyszał?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Alpine CDA7876rb - ktokolwiek widział ktokolwiek słyszał?

#1

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Witam, czy ktoś mógłby więcej mi powiedzieć na temat tego radia? Mam okazje kupić to radio za 300zł, ponoć jakościowo to jedno z najlepszych jakie Alpine stworzył.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Dane techniczne:

* Tuner MAX TUNE PRO
* Programowanie stacji (FM/MW/LW) 18/6/6
* RDS
* Radio TEXTOdtwarzacz CD
* mechanizm DP-S
* Pamięć tytułów płyt
* CD TEXT- Regulowany 1 bitowy przetwornik C/A M DAC
* Liczba płyt: 1
* Sterowanie zmieniaczem CD
* Sterowanie wieloma zmieniaczami CD
* Wywołanie ustawień zewnętrznego procesora
* Moc wyjściowa 60 W x 4
* Ilość wyjść RCA: 3
* Wyjście RCA 4V
* Przyciemnienie wyświetlania
* Funkcja Bass Engine Plus
* Sterowanie poziomem sygnału subwoofera
* Przełącznik fazy subwoofera
* Regulacja częstotliwości korekcji tonów niskich
* Regulacja częstotliwości korekcji tonów wysokich
* Sterowanie zwrotnicą
* Kontrola zakresu regulacji basów
* Funkcja Bass forward
* BBE
* Uchylny panel
* Zdejmowany panel
* Pilot zdalnego sterowania
* Współpraca z pilotem zdalnego sterowania przy kierownicy
* współpraca ze złączem zgodnym z normą ISO
* Pozłacane gniazda wtykowe typu RCA
* Możliwość wyciszenia z zestawu głośnomówiącego
* Łącze wielofunkcyjne typu Ai

ALPINE CDA-7876RB
Jest to nie tylko wyjątkowy odtwarzacz CD i radioodbiornik. Funkcje Bass Engine Plus sprawiają, że właściwie mozna umiejscowić to urządzenie w kategorii procesorów dźwięku. Zadziwiający jest stopień sterowania brzmieniem dźwięku z tego systemu. To najwyższej jakości urządzenie dostarcza 60W czystej mocy i oferuje specjalne funkcje dźwiękowe, takie jak przetwarzanie BBE i przyciemnianie wyświetlacza eliminujące potencjalne szumy. Nawet oglądanie tego urządzenia sprawia przyjemność dzięki wyświetlaczowi z analizatorem widma. Trzy wyjścia RCA i zgodność z łączem wielofunkcyjnym umożliwiają podłączenie dowolnych urządzeń dodatkowych.WzmacniaczWzmacniacz CDA-7876RB jest pierwszą jednostką główną car audio na świecie, która umożliwia uzyskanie rzeczywistej mocy 60 W x 4. Tak dużą moc można było uzyskać dzięki zastosowaniu układu scalonego i konwetera DC-DC w technologii MOSFET. Wzmacniacz napięciowy pozwala osiągnąć poziom napięcia zasilania 17,2 V we wzmacniaczu mocy przy poborze prądu rzędu 22 A. Niższa impedancja źródła zasilania oznacza większą wydajność. We wzmacniaczu wykorzystano także przewody o dużej średnicy, kondensatory o dużej pojemności, złącza o niskiej rezystancji styków i większy transformator filtra przeciwszumowego.
[External Link Removed for Guests]

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Też to znalazłem, ale czy ktoś ma może porównanie odsłuchu tego radia? Niestety jest bez MP3, ale trudno. Dałem za nie 260zł. Mam nadzieje ze nie przepłaciłem. Będzie chodziło z Helixami 62.1
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Witaj, ja mam CDA 9812-RB podejrzewam ze jakościowo będzie bardzo podobnie, ze swojego radia jestem zadowolony, tez grało pod helixami 62.1, jesli podepniesz je pod wzmacniacz i wytłumisz drzwi wtedy pokażą przewagę nad większością głośników do 300 zł, bardzo fajne brzmienie radyjka, brakiem MP3 sie nie przejmuj ponieważ gdybym ci puścił mp3 i audio płytę zdecydował byś sie słuchać tylko audio :) ja polecam Alipnki gdy tylko moge, jakosciowo- brzmieniowo radyjka wymiataja :) Pozdrawiam Mateusz

Danielo

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2009, 18:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Danielo »

podepne sie jesli moge:) uzytkowal ktos moze alpine 1000r z czytnikiem cd i navi? czy cena jaka krzyknał sprzedawca 500pln, nie jest wygurowana? dzieki za pomoc

ODPOWIEDZ