Jak wymienić głośniki w Astrze Kombi F?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
DonVito

Jak wymienić głośniki w Astrze Kombi F?

#1

Nieprzeczytany post autor: DonVito »

Witam!

Mam Astre 1.4 16V Kombi 1996r. Kupiłem sobie dwa dwudrożne głośniki Sony XPlody i chcę je podmienić z przednimi bocznymi głośnikami zamontowanymi fabrycznie. Pytanie banalne, ale chcę się przygotować. Jak to najlepiej zrobić? Co i jak mam odkręcić? Drzwi mają 4 normalne śrubki, ale pewnie to nie wszystko, żeby odczepić ten panel. Przy zamku widziałem jakąś dziwną śrubę, którą otworzę imbusem? Jak to ma wyglądać?

Jam2

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 mar 2009, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jam2 »

aby ściągnąć boczek musisz wykręcić 4 śrubki na dole i 2 są tam gdzie ciągniesz dzwi do zamknięcia. Na całym boczku są takie bolce, należy uważać przy ściąganiu. Później folia itd. aż dojdziesz do głośników. Zamieniasz je i składasz wszystko i Włala!

[ Dodano: 2009-04-10, 14:59 ]
jeśli wejścia nie pasują trzeba je przerobić/dokupić odpowiednie kostki
Obrazek

Usunięty użytkownik 5195

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

DonVito, najpierw musisz zdjąć tapicerkę drzwi, pomocna będzie dla Ciebie strona:
[External Link Removed for Guests] ... drzwi.html
Aby założyć inne głośniki niż fabryczne musisz sobie dokupić dystanse (najlepiej Alle...), bo oryginalna wnęka na głośnik jest bardzo płytka i na pewno XPlod Ci nie wejdzie.

Tak na marginesie wszystkie te informacje mogłeś sobie spokojnie znaleźć przy użyciu forumowej wyszukiwarki, więc następnym razem zapraszam do używania tej opcji.

Everlast

#4

Nieprzeczytany post autor: Everlast »

Witam,
Co do wymiany glosnikow przednich w Astrze F to nie trzeba tylko wyciagnac ta oslone w na samym dole w drzwiach? Bo jesli dobrze pamietam to ta oslona jest oddzielnie zamontowana chyba? Bez wyciagania calej tapicerki...
Dzieki

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Everlast pisze:Witam,
Co do wymiany glosnikow przednich w Astrze F to nie trzeba tylko wyciagnac ta oslone w na samym dole w drzwiach? Bo jesli dobrze pamietam to ta oslona jest oddzielnie zamontowana chyba? Bez wyciagania calej tapicerki...
Dzieki
Niestety trzeba demontować tapicerkę drzwi.
[External Link Removed for Guests]

DamianNH89

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 16 kwie 2009, 12:49
Imię: Damian
Auto: astra F
Silnik: c14nz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

#6

Nieprzeczytany post autor: DamianNH89 »

zgadza sie tzreba zdjac tapicerke :p wczoraj wlasnie wymienialem glosniczki z przodu na blaupunkta i jako kolejny krok chcialbym pociagnac kable do bagaznika i w klapie zamontowac audio :) a takie pytanie: ktoredy najlepiej poscic przewody audio od klapy wzdluz auta? zaznaczam astra F karavan :p

pozdro
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; Moja Asterka :)

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

DamianNH89, ja też nie miałem głośników w tylnej klapie. Jak chciałem założyć, okazało się, że instalacja już tam była. Proponuję otworzyć klapę i zobaczyć w gumach koło zawiasów (chyba w lewej gumie, bo w prawej idzie wężyk do spryskiwacza) ile idzie kabli. Łatwo wydedukować wtedy, czy masz instalację do głośników. Jeżeli już się ich doliczysz to trzeba zdjąć tapicerkę z klapy i szukać, bo te przewody lubią się schować.
Jeżeli już przyjdzie Ci ciągnąc nowe kabelki, to proponuję progami, a później właśnie wcześniej wspomnianą gumą do wewnątrz klapy bagażnika.
Powodzenia!

DamianNH89

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 16 kwie 2009, 12:49
Imię: Damian
Auto: astra F
Silnik: c14nz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

#8

Nieprzeczytany post autor: DamianNH89 »

dzieki dzieki :) dobiore sie do klapy po weekendzie jakos :)
pozdrowki :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; Moja Asterka :)

ODPOWIEDZ