CarPC co o tym myślicie?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ewentualnie olać laptopa i specjalny komputer a zbudować coś samemu na zwykłej płycie głównej z zintegrowaną kartą dźwiękową i graficzną. One nie są duże to raz a dwa że jedyny problem by był z doborem zasilacza pod to. Do tego mamy wszystkie potrzebne wejścia

Do tego masz możliwość przeniesienia przycisków włączania/wyłączania na odległość bez lutowania

Awatar użytkownika
viperlodz

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: viperlodz »

Jak patrzyłem to bardziej opłaca się kupić w obudowie dell'a sx270. Jedyna różnica to taka, że mamy używany sprzęt, ale za to taniej. Wymiary to 8,5x24,2x24,7. Z takim komputerem jest jednak problem z zasilaczem. Trzeba samemu zrobić, albo kupić transformator z 12V na 240V i później zasilacz do komputera znów na 12V. Takie trochę bezsensowne.

Najlepszym sposobem są komputery na płytach mini-itx. Cena nie jest co prawda ciekawa, ale za to mamy wymiary płyty 17x17:) Bezproblemowo w schowku się nawet zmieści:D A w tym wszystkie wejścia itd.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

viperlodz pisze:Z takim komputerem jest jednak problem z zasilaczem. Trzeba samemu zrobić, albo kupić transformator z 12V na 240V i później zasilacz do komputera znów na 12V. Takie trochę bezsensowne.
wystarczy urządzenie które będzie nam stabilizowało napięcie. Nie trzeba tego przerabiać na 230 żeby z powrotem wrócić do 12 skoro z aku lepi 12V

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

viperlodz pisze: albo kupić transformator z 12V na 240V
Chyba MiaŁeś na myśli przetwornice
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

e tam przecież wiadomo o co chodzi ;)

Awatar użytkownika
viperlodz

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: viperlodz »

Tak o przetwornice. Nie wiem dlaczego napisałem transformator.
JOszi pisze:wystarczy urządzenie które będzie nam stabilizowało napięcie. Nie trzeba tego przerabiać na 230 żeby z powrotem wrócić do 12 skoro z aku lepi 12V
Tak jak napisałem: "trzeba zrobić samemu" czyli miałem na myśli urządzenie stabilizujące napięcie:) Dość sporo roboty z tym jest, a cena około 60-90zł. Nie widziałem nigdzie do kupienia czegoś takiego.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

60-90ZŁ to troche przesadzona kwota, myslę że koszty wykonania zamknely by się w 20 zl

[ Dodano: 2009-06-30, 21:48 ]
na dobrą sprawę wystarczy kupić w elektroniku zestaw do skladania , zasilacz stabilizowany na 12 volt + elektroniczny bezpiecznik
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: bohman »

i 20zł za dużo:) patrzyłem kiedyś na allegro takie małe kondziory są za 30zł bodajże i z tego co się orientuje to to wystarczy. Druga opcja to takie zabezpieczenie znajduje się w prawie każdym radiu i można wyciągnąć z jakiegoś złomu lub właśnie ostatnia opcja zrobić samemu urządzenie, jest tak mało skomplikowane że 10latek by sobie poradził.... i dalej ja upieram się przy opcji że dell to najlepsze rozwiązanie i najtańsze...

Awatar użytkownika
viperlodz

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: viperlodz »

Przeczytajcie ten temat i sami zobaczycie koszt stabilizatora: [External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

viperlodz, nie chce mi się rejestrować, moim zdaniem nie ma co gdybać ,na początku trzeba miec to car pc żeby sie zastanawiac jak to zabezpieczyc
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ