Wymiana głosnikow i wygluszanie drzwi Astra II - fotorelacja

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Wymiana głosnikow i wygluszanie drzwi Astra II - fotorelacja

#1

Nieprzeczytany post autor: matikte »

Witam


Od jakiegoś czasu miałem zamiar założyć sobie jakie CA to Asterki. Na początku gromadziłem sprzęt by później wziąć sie do dzieła. Poniżej moja foto relacja z wygłuszania drzwi, może komuś sie przydąć kto w niedługim czasie chce sie za to zabrać a sam nie wie od czego zacząć i mniej wiecej jak :)

sprzęt zastosowany u mnie to:

Radio Pioneer deh p80mp
Głośniki Hertz DSK 165
Wzmacniacze JBL GTO 75.4 i JBL GTO 75.2
Sub JBL 1204BP

Do wygłuszania zastosowałem
Rolke taśmy dekarskiej 15cm x10m
2 paczki mat VIBROPLAST M1 (Dynamat lepsze i troszkę droższe ale sprzedawane w paczkach które nie wiedziałem czy starczy jedna na wyklejenie jednych drzwi - teraz juz wiem ze starcza bo z tych zostały mi po 2 arkusze z każdej paczki)
Watolina lub jakąś gąbka dźwiękochłonna do wygłuszenia boczków

Najpierw zabieramy sie do ściągnięcia tapicerek. Pomocą służy na bardzo instrukcja Sam naprawiam Opel Astra II strona 245. kiedy mamy juz wszystko zrobione zgodnie z instrukcja musimy jeszcze podważyć z jednej strony listwę uszczelniająca boczek drzwi i szybę i wyjąc ja ciągnąc do góry co nie jest napisane w instrukcji. Wtedy boczek można zdjąć z drzwi.

Kiedy mamy juz to za sobą bierzemy sie na odtłuszczanie całej zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni drzwi. Zdejmujemy plastik z sensorem od poduszki bocznej odłączając uprzednio akumulator zgodnie z instrukcja.
Wyklejamy najpierw wewnątrz drzwi. ja do tego zastosowałem taśmę dekarska. jedna rolka 15cm x 10m starcza idealnie na wyklejenie drzwi wewnątrz.
W ciepły dzien. maty przykleja sie lepiej, ja pomagałem sobie suszarka do włosów :)


[External Link Removed for Guests]

tak jak pisałem wyżej zostały mi po dwa arkusze z paczki wiec postanowiłem jeszcze przykleić po jednym arkuszu Vibroplast M1 bezposrednio za głośnikiem

[External Link Removed for Guests]


Jak miałem wygłuszone drzwi od wewnątrz doprowadziłem nowe kable do głośników, zabezpieczyłem wszystkie kable żeby nic mi sie nie obijało podczas jazdy zamontowałem zwrotnice do głośników w drzwiach, przykręcamy głośniki i głośniczki wysoko tonowe (idealnie pasują w miejsce starych głośników) i składamy z powrotem plastik z sensorem w środkowej części drzwi.
Później okleiłem drzwi z zewnątrz

[External Link Removed for Guests]

Jeszcze tylko wygłuszenie boczków

[External Link Removed for Guests]

do przyklejania watoliny używałem kleju w spreju kupiony w castorama

[External Link Removed for Guests]

Na końcu składamy wszystko w odwrotnej kolejności z jaka rozkładaliśmy
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bohman »

bardzo dobra robota gratuluje, porządnie i profesjonalnie, brakuje mi tu tylko dystansów na głośniki.....ale robotę oceniam 5,5/6.

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: matikte »

bohman pisze:bardzo dobra robota gratuluje, porządnie i profesjonalnie, brakuje mi tu tylko dystansów na głośniki.....ale robotę oceniam 5,5/6.
hah.. Dzieki :D a dystanse sa zalozone, rzeczywiscie na zdjeciach nie za bardzo je widac bo oklejone sa matami zeby wszystkie szparki zakleic.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kapralos

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBSZA
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kapralos »

napisz jak ci to gra ???bo tez mysle o wymianie głosników na infiniti!!i sie zastanawiam jak sie do tego zabrać !

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matikte »

kapralos pisze:napisz jak ci to gra ???bo tez mysle o wymianie głosników na infiniti!!i sie zastanawiam jak sie do tego zabrać !
a wiec z glosnikow w drzwiach i radia jestem jak najbardziej zadowolony, pod wzmacniaczem bardzo ladnie graja, dzieki wygluszeniu w dzwiach nic nie trzeszczy, jedynie co to nie do konca zadowolony jestem z suba, gra on bardzo mocna daje bardzo duzo bassu moze czasami az za duzo ale nie jest to to o co mi do konca chodzilo. Nastepnym razem zastanowie sie nad jakism JL albo dobrym Powerbassie.
A wracajac do wygluszenia jest to dosyc prosta sprawa, sledzac wszystkie punkty opisane przeze mnie dasz sobie na pewno rade, wystarczy tylko troche umiejetnosci i poswiecic troche czasu a a efekt od razu uslyszysz.
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Jeżeli przeszkadza Ci duża ilość basu to jak kupisz powerbassa to myślę że będziesz go miał jeszcze więcej a JL to zależ jakiego jeżeli 10W1V2 to się zgodzę że będzie go mniej i będzie przyjemniejszy. JBL są zazwyczaj wysoko strojone i robią dużo hałasu i nie zawsze jest to czysty bass..

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Po co zmieniać głośnik skoro jest za dużo basu, nie lepiej wszystko wyregulować jak należy ? Jl audio czy Power bass "da" bas o lepszej jakości ale dudnienie dalej będzie na tych samych ustawieniach. Skręć gain na wzmacniaczu i ustaw mniejsze podbicie według upodobań. Jak założyłem swojego suba (RE audio SE 12 D2) do auta to też miałem za dużo basu, po kalibracji całego systemu słuchanie muzyki stało się przyjemniejsze :)
[External Link Removed for Guests]

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

ewentualnie zamknij bass reflex w skrzyni - np. jakąś stalową albo drewnianą płytą, zamocuj i sprawdź, jak Ci to będzie grało.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Mając skrzynkę BR pasuje żeby wzmacniacz miał subsonic-a lub trzeba uważać na głośność bo można łatwo spalić głośnik
[External Link Removed for Guests]

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: matikte »

no tak zgodze sie ze po co wymieniac skoro jest za duzo bassu ale w tym moim przypadku bass nieraz przechodzi w puste dudnienie a nie w miekki niskko schodzacy bass w HH jaki mialem w zalozniu przez to kupilem skrzynke BP, wzmacniacz wyregulowany, muzyki da sie sluchac najgorzej nie jest ale slyszalem juz lepiej grajacy sprzet. Jedna zaleta jest to, ze ladnie wyglada :)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ