JBL GT5-1204B SUB CIŚNIENIOWY. potrzebna porada. chce kupić

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: bohman »

MlodySZalony pisze:Popytaj jeszcze na elektrodzie w dziale CA, tam ludzie są bardziej obeznani, (nie urażając nikogo ).
Mi tam osobiście elektroda nie pod pasowała pod tym względem. Same cwaniaki którzy chcą złożyć coś z niczego najlepiej to wydać 100zł i mieć bóg wie co.
Mi pod względem caraudio odpowiada bardziej tuningforum i jest tam nawet bardzo fajny dział sprzedaży gdzie można kupić bardzo dobry sprzęt często w dobrej cenie. A crunch dobry zakup BandPass na pewno zagra bardzo ciśnieniowo będzie robił to co tygryski lubią najbardziej :mrgreen: ale przypuszczam że przy cichym słuchaniu nie będziesz go prawie słyszał ma strasznie ograniczone pasmo taka skrzynia co jest niestety dużym minusem ale nie ma nic za darmo ;)

I taka mała rada jeśli masz z tyłu podłokietnik to go otwórz a porty skieruj w stronę siedzeń to spotęguje efekt :lol:

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

bohman pisze:Mi tam osobiście elektroda nie pod pasowała pod tym względem. Same cwaniaki którzy chcą złożyć coś z niczego najlepiej to wydać 100zł i mieć bóg wie co.
I to jest prawda ale nie zawsze. Przeważnie wypowiadają się ludzie co maja wpakowane w nagłośnienie po 5-10 tyś i polecają tylko drogie "klocki" ale poczytać zawsze można
[External Link Removed for Guests]

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#23

Nieprzeczytany post autor: frodo »

ja tez juz zrezygnowalem z elektrody jezeli chodzi o działa car audio i akustyka. poprostu wypowiedzi znawców budujących gigantyczne machiny na głośnikach STX-a (nie mówie ze są do du...y) rozwalają. i co sie nie zapytasz to suchej nitki na Tobie nie zostawią. no cóż....ja po kilku latach i tak dochodze do wniosq że samemu sie do wszystkiego dochodzi. tak ten post "kosztorys car audio" hehe. to jak by określić za ile mi sie kupe zachce :mrgreen: . nie chodzi o merytorykę postu ale to zadanie generalnie nie jest trywialne hehe. jestem z siebie dumny że sam zrobiłem to co mam. wystarczy popytać na początek , kupić co trzeba i jaaazddda. kila spalonych bezpieczników..... ale sie wymieni :D. to tyle OT.

a tak wogole to mam nadzieje ze narobi ciśnienia bo wiadomo że przy otwartym dachu to ja ładnego basu nie osiągnę heheh, nie popadajmy w skrajności, no ale zima porą roq - dominator ,że tak powiem, i kapsuła do odsłuchów wtedy jest:).
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: bohman »

A masz cabrio :D to zmienia całkiem postać rzeczy:) najtrudniejsze auto do nagłośnienia.... to koniecznie otwórz podłokietnik, z jednej strony ci zazdroszczę fajnie tak latem....mmmmm.... życzę powodzenia i jak będziesz miał pieniążki zainwestuj w porządny przód :mrgreen:

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#25

Nieprzeczytany post autor: frodo »

właśnie myśle nad tym przodem i myśle i sam nie wiem. co byś doradził ? moze Crunch black maxxx, infinity reference, lub helixy Eski?

[ Dodano: 2009-05-14, 10:09 ]
a podłokietnika nie mam tak btw

[ Dodano: 2009-05-14, 10:47 ]
zapomniałem dodać że zajebiscie zalezy mi na jakości i wyrazistości i gitar, klawiszy. zawsze dzwięki tych instrumentów jakies takie przycmione miałem , bez wyrazistości. dlatego nie wiem co włożyc na przód. moge ewentualnie włożyc jeszcze dwa głosniki chyba o rozmiarze 10cm, w boczki tylnich pasażerów :)
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

MTX-y i do tego wzmacniacz dobrej klasy. Czegoś nie rozumiem, Piszesz , że zależy ci na jakości a kupujesz suba u którego z jakością ciężko, jakie masz radio w aucie?. Bo może się okazać , że kupisz głośniki za 700zł które na twoim systemie nie zagrają jakościowo.
[External Link Removed for Guests]

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

MlodySzalony. mam pytanie car audio to hobby, czy moze pracujesz w Essie?
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#28

Nieprzeczytany post autor: frodo »

MlodySZalony, moje radio kenwood kdc 9090r. a co do suba to kumpel ma cruncha z tej seri Drive i mi odpowiada(i tez ma cabrio) ;)
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Jeśli na prawdę zależy ci na ładnym brzmieniu w przodzie to polecam trzy firmy:
DLS głośniki wyglądają niepozornie ale grają ładną średnicą
Focal troszkę przepłacone ale to w końcu firma również polecam
No i jeśli chciałbyś troszkę się pobawić w przeróbki to MDS06 bardzo leciutki głośnik duży zakres częstotliwości i bardzo trudno go przeciążyć jedyny minus to że jest on ciut większy niż masz otwory w drzwiach musiałbyś się pobawić

A jeżeli nie żałowałbyś kasy to seas czyli morel. Trudno dostępne ale warte swojej ceny.
Helixy ESK? Chyba Hertz:) też bardzo fajne chodź nie mają tak ładnej średnicy jak np DLS czy Focal. W serii ESK zadbali już o porządny wysoko tonowy tak więc w tej cenie też nie ma za bardzo do czego się przyczepić.

Jeżeli zależy ci w tym momencie na jakości to tył sobie odpuść to jest moje zdanie ponieważ strasznie trudno to jest zestroić razem z przodem....

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

jacek_1 pisze:MlodySzalony. mam pytanie car audio to hobby, czy moze pracujesz w Essie?
Nie pracuje tam, wg, ludzie z essy mało co wiedzą o nagłośnieniu (przynajmniej sprzedawca)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ