Car Audio, Astra sedan F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
askob

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2009, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Car Audio, Astra sedan F

#1

Nieprzeczytany post autor: askob »

Witam!

Postanowilem zmienic cos w swoim aucie. Jestem osoba lubiaca mocny i gleboki bas. Mam radyjko zadna tam firmowke RedPower. Poprzednie sie spalilo a to zalozylem sobie w slubowym w celu ogladania filmow jak wyjezdzalem gdzies w daleka trase. Radio to jest 4x60 i wbrew pozorom jestem z niego zadowolony. Przejde do rzeczy. Mam glosniki balupunkta (dostarczone razem z astra -stare jak swiat glosniki) na przodzie i skrzynke basowa w bagazniku (Soling cp123). Skrzynie mam podpieta pod radio a dokladniej pod jeden z tylnych glosnikow. Szwagier powiedzal abym podpial pod dwa tylne glosniki ta skrzynke zebym nie uwali czegos w radiu. Zrobilem tak ale glosnik charczy jak dam glosniej (podpiety na jednym nie charczy). Moje pytania:

Jaki wzmacniacz wsadzic do tej skrzyneczki jedno kanalowy? Moze jakis wiekszy i podpiac wszystkie glosniki?
Mam w radiu wyjscie na subwoofer. Ale nie wiem jak go podlaczyc... jeden zielony damski chinch a w skrzynke wchodza dwa... jakims specjalnym kablem?
Glosniki z przodu charcza... wina tego ze nie ma wzmacniacza? czy juz leciwych glosnikow?
Podpinac zwrotnice i syczki pod przod? Glosniki w drzwiach mam trojdrozne.
Jak estetycznie zabudowac bagaznik z ta skrzynka i ze wzmacniaczem z mozliwoscia szybkiego demontazu.


Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

askob pisze:Szwagier powiedzal abym podpial pod dwa tylne glosniki ta skrzynke zebym nie uwali czegos w radiu
w ten sposób spalisz końcówkę w radiu. Na twoim miejscu sprzedał bym wszystkie klocki i powoli bym kompletował nagłośnienie . Podstawą jest radio i dobry zestaw odseparowany na przód , nie wspominając o wygłuszeniu drzwi
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
irekp82

Astro-maniak
Posty: 279
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:21
Imię: Ireneusz
Auto: Astra GSI/Renault Laguna II
Silnik: C20NE/1,9dCi
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GD - Gdynia Dąbrowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: irekp82 »

Na twoim miejscu sprzedał bym wszystkie klocki i powoli bym kompletował
Zgadzam sie z tym w 100%


Polecam:
Drzwi przednie:
[External Link Removed for Guests] ... f_vat.html
Zestaw JBL GTO 6507sc podłączony bezpośrednio do radia poprzez grube kable głośnikowe 2,5mm2 dodatkowo wygłuszenie drzwi przednie matą bitumiczną:
[External Link Removed for Guests] ... ndard.html
Do bagażnika:
[External Link Removed for Guests] ... kable.html
Mała skrzynia a piękny bass i dodatkowo masuje plecy.

U mnie gra znakomicie na radiu JVC o mocy rms 20w max50w

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ja bym omijał JBL z daleka (mocno przereklamowana firma , już nie robi sprzętów takich jak kiedyś). Na przód min to helix dark blue 62.1 , ja mam u siebie focale A1 i jestem z nich bardzo zadowolony, odsłuchiwałem helix-y i jak za tą cenę, głośniki godne polecenia cena/jakość. NA suba kupił bym głośnik Re audio lub JL audio, wzmacniacz SLA lub coś "jakościowego", radio alpine lub clarion-a (ale nie najniższy model, za 400zł kupi znośne radio).
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
askob

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2009, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: askob »

w sumie to spodziewalem sie odpowiedzi na moje pytania a nie co lepsze.... idac ta droga to od razu mozna: "Kup sobie mustanga Shelby gt500 oddaj go profesjonalistom i ciesz sie dzwiekiem, wygladem i jazda..."
nie wspomnialem tylko o tym ze nie wszyscy maja TAKIE grube portfele :/

Awatar użytkownika
conir

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: conir »

Witam w swojej Asi posiadam głosniki Infinity 6522i (2-drozne) na tylniej półce, z przodu mam firmówki z Astry i jednym slowem mały naklad pieniężny (ok 200zł) a naprawde ładnie to wszystko wygląda a jeszcze lepiej gra :) polecałbym do tego jakiś dobry wzmacniacz oraz możliwie dobrą tube z jbl'a i myślę, ze w kwocie 700zł razem z okablowaniem można otrzymać naprawdę przyzwoicie wygladajacy zestaw oczywiscie nie dla melomana ale jeżeli naprawdę chcesz zrobić sobie 'jeżdżącą dyskoteke' to kwota 1.500zl to totalne minimum

pozdrawiam, conir

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

askob pisze:w sumie to spodziewalem sie odpowiedzi na moje pytania a nie co lepsze.... idac ta droga to od razu mozna: "Kup sobie mustanga Shelby gt500 oddaj go profesjonalistom i ciesz sie dzwiekiem, wygladem i jazda..."
nie wspomnialem tylko o tym ze nie wszyscy maja TAKIE grube portfele :/
Nikt nie każe kupować wszystkiego od razu. Zmień sobie radio, za jakiś czas głośniki itd. ja moje audio kompletowałem rok czasu, ale warto było
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
askob

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2009, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: askob »

Sprzet ma grac bez zadnych problemow. Dyskoteki na kolkach nie potrzebuje. Ma grac dla mnie a nie dla innych

zabawnyfacet

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: zabawnyfacet »

to na przodzie zostaw sobie fabryczne glosniki a do bagaznika skrzynka ze wzmacniaczem (ok 350zl nowe) i spokojnie dla siebie bedziesz cieszyl sie dobrym brzmieniem jezeli nie jestes audiofilem ;)

ODPOWIEDZ