Zmachol?? czy cos za 200zl kupie ??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

ja w mojim bylym peugocie testowalem tuby natych kawalkach :)
[External Link Removed for Guests]
a natym tu:
[External Link Removed for Guests] ... re=related
to byla masakra :D szyby w sklepach kolo auta rowno z basem chodzily :)
to sie nazywa tez glosnik :)
[External Link Removed for Guests] ... re=related
lub kupic takie cos ale to chyba z 3tys na sam glosnik :D
[External Link Removed for Guests] ... re=related

(sory za linki z youtube jesli nie mozna...)

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

po twoich postach dochodzę do wniosku, że ten zestaw ma robić kolokwialnie mówiąc "rozpierd0l" w samochodzie i poza nim a nie grać jakościowo więc zaprzestaje dyskusji bo ja uderzam w jakość przede wszystkim :(
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

poprostu chce zeby mi to ładnie gralo a nie jak tu unas graja natych debesi czy inne podruby to 2 jaja pioniera w pulce ich zagluszaja i maja ladniejszy czysty bass

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

no i przyszedł do mnie mój wzmak Audisona :) i pojawiły się pierwsze problemy. Podobno do mocy rzędu 500 W ( mój wzmak ma 640 W w mostku) trzeba mieć kable o przekroju 20 mm2. Takie też kupiłem, przeciągnąłem je wcześniej i wczoraj próbowałem podłączyć do wzmaka i ni uja. Nie wchodzi taki przekrój kabla w miejsce tych jego zacisków prądowych. Więc jak to jest, że większość twierdzi że przy takiej mocy powinny być takie kable a producent bądź co bądź bardzo dobrego wzmacniacza uznaje że kable 10 mm2 spokojnie wystarczą ? To jak w końcu ma być ?

W końcu je jakoś podłączyłem i skręciłem ale wydaje mi się to co nieco chore...:(

I druga kwestia... Czy grubość kabla łączącego wzmacniacz z głośnikiem też jest jakoś uzależniona od mocy ? Bo z tego co czytam o tym wzmaku to jego średnica nie może być większa jak 5 mm2. :/
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#35

Nieprzeczytany post autor: focus »

iwan87 pisze:Nie wchodzi taki przekrój kabla w miejsce tych jego zacisków prądowych.
Nie wiem jak wyglądają u Ciebie te zaciski na wzmacniaczu, ale chyba powinieneś zastosować konektory (takie widełki).
iwan87 pisze:jak to jest, że większość twierdzi że przy takiej mocy powinny być takie kable a producent bądź co bądź bardzo dobrego wzmacniacza uznaje że kable 10 mm2 spokojnie wystarczą
Gdzieś na elektrodzie był ładny schemacik jakie kable należy stosować do wymaganego poboru prądu, poszukaj.
iwan87 pisze:Czy grubość kabla łączącego wzmacniacz z głośnikiem też jest jakoś uzależniona od mocy ?
Oczywiście. Po to są kable do głośników o różnej grubości.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: VRx »

focus pisze:Gdzieś na elektrodzie był ładny schemacik jakie kable należy stosować do wymaganego poboru prądu, poszukaj.
Obrazek
focus pisze:ale chyba powinieneś zastosować konektory (takie widełki).
Ten wzmak ma chyba okrągłe przyłącza (o ile dobrze kojarzę), a nie płaskie jak większość popularnych wzmacniaczy.

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

to jakiej grubości powinienem w końcu kupić te kable głośnikowe ?
bo tak patrze po allegro i najgrubsze maja po 2,5 mm2 a ja mam max 5 mm2 na sztuke wiec nawet najgrubszy wejdzie bez problemu.
wzmak ma 640 W w RMS, moja skrzynia jak narazie 250 W w RMS :)

zgodnie z tą tabelką powinienem mieć kabel o średnicy 12 mm2 wiec to by sie zgadzało dlaczego nie mogłem 20 mm2 upchać :/

( max pobór prądu to 36 A przy 14,4 V a mój altek w życiu tyle nie wykręci :P )
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: bohman »

no mój wzmak ma 60A i mam 35m2 kable i w sumie czym grubsze tym lepsze zasilanie a co za tym idzie więcej basu. wesz jak możesz i masz srotki to warto wziąć grubsze na pewno nie zaszkodzą i te na głośniki i te zasilające. Kabel na tubę polecam trochę grubsze a w drzwi zaleca się 2.5mm2.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

bohman pisze:no mój wzmak ma 60A i mam 35m2 kable
Takie to ma zabezpieczenie co nie znaczy ze taki prad tam leci a takze liczy sie jak jest obciazony wzmak- jaką impedancją bo to bedzie decydowac ile wyciskac bedziemy watow z niego no i jak "trudny" glosnik do wysterowania bedziemy mieli.

P.S. Chyba tez "studiujesz" gazetę AUDIO jak mniemam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: bohman »

P.S. Chyba tez "studiujesz" gazetę AUDIO jak mniemam.
Kiedyś czytałem ale wiesz co? Np. w gazecie AUDIO nigdy nie widziałem recenzji sprzętu np. onkyo gdzie moim zdaniem jest warty uwagi ale za to do obrzydzenia promowana jest np. vifa i pioneer więc łatwo jest tu stwierdzić że coś jest nie tak? Aktualnie dorabiam u znajomego robiącego sprzęt audio car i home, nawet w jakimś poście pisałem że, jestem w stanie załatwić jakieś trudno dostępne głośniki trochę taniej.

A co do tych kabelków to hmmm teorie są różne kondensator też się zakłada by trzymał stały prąd tak samo niektórzy dają trochę grubsze kable by przepływ był szybszy i w miarę stały ale warto założyć nawet myśląc przyszłościowo bo jak będzie się chciało wrzucić jeszcze jeden wzmacniacz do autka lub zmienić na mocniejszy?

ODPOWIEDZ