Zmachol?? czy cos za 200zl kupie ??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: bohman »

spoko wal śmiało zawsze ktoś chętnie pomoże...

domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

hmm no i teraz jeszcze jedno ?? czy czasem ten blaupunkt niebedzie gral lepiej majac 200rms niz te podruby co maja 275rms ?? chodzi mi o ta tube .. [External Link Removed for Guests] ... ratis.html bo moge sprzedac te moje 2 podruby i zakupic takie cos ...

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: bohman »

jak możesz to staraj się omijać tuby a kupić jakiś subwoofer te blaupunkty akurat nie mają nawet wygłuszenia włożone w sodek nawet zwykłej watoliny no ale do 200zł jeżeli chodzi o nówkę to chyba nic lepszego nie znajdziesz tak więc myślę że spokojnie mógłbyś wziąć o ile nie chcesz wydawać więcej kasy. Tylko pomyśl nad obudową typu subwoofer może zagra trochę mniej hucznie ale na pewno poprawniej i przyjemniej. Takie jest moje zdanie :) w tej cenie może jeszcze jakiegoś JBL-a znajdziesz :D

domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

hmm mam jeszcze takie dwie skrzynie w domu ...
Obrazek Obrazek Obrazek
te dziury sprzodu zakleje skocze do stolarza unas zrobi mi je.. no i wstawie wsrodek szwame lub pianke brat mi zpracy przyniesie zeby to wygluszyc nadawalo by sie na subofer?? no i wtedy wto wsadzic taki glosnik [External Link Removed for Guests] ... _gwar.html

[ Dodano: 2009-05-26, 21:07 ]
no to do dam jeszcze jedno pytanie ile litrow musi miec skrzynka na glosnik 300rms lub 275... jesli mozna prosic o wymiary plyt :) zajde do castoramy dotna mi ja tylko skrece skleje wyglusze :) najtaniszy najprostrzy sposub :) i wstawie [External Link Removed for Guests] ... _gwar.html :)

[ Dodano: 2009-05-26, 21:23 ]
A :P heh no i tak jaka jest roznica miedzy 300rms w glosniku 25cm a 30cm ?? [External Link Removed for Guests] ... _gwar.html
no bo ten jest 25... czy warty tey ceny czy szukac 30 ?? moze ktos doradzi sam glosnik do 150zl??

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

bohman pisze:A jako bonus dodam Audisona dla mnie po prostu fenomen i dodaję go tylko dlatego że jeden dzień pozostał do końca a cena jest niska ( chodź pewnie pójdzie w góre) ale nic nie wiadomo może akurat. Jakbyś chciał się na niego zaczaić to warto dać za niego spokojnie 300zł jeśli tyle masz bo będzie to już sprzęt na lata...
[External Link Removed for Guests]
właśnie go wygrałem :)

Co prawda dysponowałem kwotą 500 zł na całe audio ale doszedłem do wniosku, że za 500 to kupie coś nie zbyt dobrego. Postanowiłem więc że lepiej pomału ale lepszy sprzęt niż od razu ale gorszy. Poza tym ten wzmak to podobno najlepsza firma a moc miażdżąca!
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: bohman »

iwan87 pisze:właśnie go wygrałem :)

Co prawda dysponowałem kwotą 500 zł na całe audio ale doszedłem do wniosku, że za 500 to kupie coś nie zbyt dobrego. Postanowiłem więc że lepiej pomału ale lepszy sprzęt niż od razu ale gorszy. Poza tym ten wzmak to podobno najlepsza firma a moc miażdżąca!
szczerze gratuluje i powiem że wyrwałeś bardzo tanio bo z tego co patrzyłem w zakończonych aukcjach to najtaniej poszedł taki za 455zł a to już było bardzo tanio. No to masz wzmacniacz wart 1000zł. Dodam jeszcze że ma on bardzo ciekawą konstrukcję gdyż jest 3kanałowy a ten dodatkowy kanał na tubę jest na oddzielnym mostku czyli jakbyś miał podłączone 2 wzmacniacze. Tak więc jeszcze raz gratuluje dobrego wyboru.
domik89 pisze:no to do dam jeszcze jedno pytanie ile litrow musi miec skrzynka na glosnik 300rms lub 275... jesli mozna prosic o wymiary plyt :) zajde do castoramy dotna mi ja tylko skrece skleje wyglusze :) najtaniszy najprostrzy sposub :) i wstawie [External Link Removed for Guests] :)
skrzynka w zależności od głośnika będzie miała różny litrasz trzeba pod uwage wziąć jego parametry ale to spoko wszystko się wyliczy.
domik89 pisze:aka jest roznica miedzy 300rms w glosniku 25cm a 30cm
30cm narobi więcej huku a 25cm będzie dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Tu zależy od gustu bo ja akurat wolę mniejszy chodź dużo osób wybiera większy
domik89 pisze:moze ktos doradzi sam glosnik do 150zl??
nie jest tak łatwo znaleźć coś do 150zł może spróbuj dozbierać jeszcze ze stówkę i będzie git :mrgreen: a jeśli chcesz możesz sprawdzać za ile pójdzie ten głośniczek
[External Link Removed for Guests] ... alnej.html
bo na moje oko aukcja też powoli się toczy.

domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

no ale czy ten kenwod [External Link Removed for Guests] ... _gwar.html za ta kase niewrto przeciez z tego co pamietam to jeden z najlepszych sprzetow sprzed kilku lat ...

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bohman »

zawsze staram się polecić coś co znam lub miałem przyjemność testować nie mowię że jest zły ani nie mówię że jest dobry bo na prawdę ciężko mi powiedzieć. Ale jeśli miałbym spojrzeć na parametry to tak: wydaje mi się że jakiegoś super wielkiego basu nie uzyskasz bo pasmo przenoszenia masz wysokie do 1000hz jeśli interesuje cię bass to patrz tak by pasmo było jak najmniejsze i porównuj sobie. druga sprawa to jeśli nie znasz sprzętu to czasem warto spojrzeć na jego wagę i oceniać sprzęt po wadze może niektórym wyda się to głupie ale najczęściej czym cięższy tym lepszy i zobacz głośnik który mi podałeś to wygląda byczo prawda? W dodatku w opisie podane jest że ma 2 magnesy a to już działa na wyobraźnie a w dodatku zabudowali te magnesy by ich nie było widać, a waży zaledwie ponad 1 kg a dla przykładu ten co ja ci pokazałem waży 8kg. I tu moja teoria do tego kenwooda jest taka: Dwa małe magnesy jak przy estradówkach dlatego wysoka efektywność (będzie go słychać, chwyt marketingowy) i również jak estradówki wysoko strojony 1000hz by znów było go słychać.... a to wszystko dlatego by jak usłyszysz coś takiego w sklepie pomyślisz ale bombaaaa!!!( głośniki wysoko strojone w dużych pomieszczeniach grają czadersko ale po zakupie sprzętu w hipermarkecie jak się podłącza go w domu to jest rozczarowanie bo już nie słychać basu) Tak więc moim zdaniem jakiegoś super bassu z niego nie wyciśniesz bo na moje oko jest wysoko strojony jak kolumny estradowe i głośnik ten rozwinie swoje możliwości dopiero na dużej przestrzeni a nie w samochodzie....

domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

aha :P to moze bede szukal dobra uzywke :p no ale zawsze ten strach ze dostane kota worku ... no 200zl max na glosnik a potem kupie zmachol :P niepracuje niemam duzych funduszy :P wiec stram sie kupic dobrze i niezalowac :P a niestracic duzo :P sprzedam jutro telefon to cos poszukam potem do castoramy po czesc na skrzynie ;P hmm co do basu to racja mocny moze byc ;) ale ja slucham klubowej trans haus techno :) no i snop doga i ta reszte bo maja niezly basik w piosenkach ;) wiec tez mi zalezy natym zeby bas bylo slychac poza autem :) ale czuje ze bedzie bo mam dziure w bagazniku ;p na dwie piesc :D
:p a moja asterka byla przywieziona z niemeic i miala wlasnie ten imrscher tuning conajmniej bylo kilka tych emblematow wstawialem nowa kanape stylu i boczki bo az do przednich siedzen byla zabudowa ale niemiec wszstko zabral ...

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: VRx »

bohman pisze:Dodam jeszcze że ma on bardzo ciekawą konstrukcję gdyż jest 3kanałowy a ten dodatkowy kanał na tubę jest na oddzielnym mostku czyli jakbyś miał podłączone 2 wzmacniacze.
A możesz mi wyjąsnić skąd info o trzecim kanale?
Myślałem że 30kanałówka audisona to [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ