Chciałbym sie dowiedzieć co myślicie tym zestawie?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
abramm

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2009, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nml
Kontakt:

Chciałbym sie dowiedzieć co myślicie tym zestawie?

#1

Nieprzeczytany post autor: abramm »

[External Link Removed for Guests] ... uning.html

Chodzi o ten zestaw. Można zauważyć podaną moc ze jest bardzooo wysoka.
Znając życie jest cos pewnie 1/4 tej mocy. Tak podejżewam. Może ktoś mial z tym zestawem stycznosc?
Pozdrawiam

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

1) głębokość montażowa tych głośników to 65mm - nie wiem czy tyle wejdzie w drzwi w ogóle. Dystans będzie potrzebny na pewno
2)Firma nikomu nie znana ale można domniemywać , że nie różni się wiele od takich potentatów jak ELTA, First itp.
3) jeśli to ma 200 w RMS to : O ja pier..lę :D :D Przy takiej mocy to Ci tapicerka by tak rezonowała, że byś miał większe trzaski niż jakość muzyki
4) przy takiej mocy ( 200 W) musiałbyś je podłączyć pod piec.

w sumie to lepiej dołożyć z 50 zł do jakiś podstawowych JBL, czy Infinity bo zagrają poprostu...nieporównywalnie lepiej :)
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: VRx »

iwan87 pisze:3) jeśli to ma 200 w RMS to : O ja pier..lę Przy takiej mocy to Ci tapicerka by tak rezonowała, że byś miał większe trzaski niż jakość muzyki
A co ma piernik do wiatraka?

abramm

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2009, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nml
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: abramm »

z piecem to nei9 problem mam na stanie dwa . Monocor 2x100 w i Crunch 2x200W x2200
do wyboru mam :)
Przejżałem komenty negatywne i nie ma w ogole negow za ten zestaw :O aż mnie dziwi może one faktycznie nie są takie ostatnie, dystanse są w ogole będe rzeźbic żywicą epoksydową bo jak wiadomo kadett paneli głosnikowych nie ma ...

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

VRx pisze:
iwan87 pisze:3) jeśli to ma 200 w RMS to : O ja pier..lę Przy takiej mocy to Ci tapicerka by tak rezonowała, że byś miał większe trzaski niż jakość muzyki
A co ma piernik do wiatraka?
moc rms nie przekłada się na wibracje oddawane przez głośnik ? A co za tym idzie za ruszanie sie tapicerki ?
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: VRx »

A od kiedy wibracje/głośność mierzy się mocą głośników?
Moc głośnika to moc jaką przetwornik w postaci membrany i cewki jest w stanie przyjąć bez uszczerbku, znaczy się bez uszkodzenia jednego i drugiego.
Natomiast sama w sobie moc którą znosi głośnik ma się nijak do poziomu głośności a tym bardziej wibracji tapicerski.

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

no to sorki za wprowadzenie w błąd :)
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bohman »

ja tam akurat takim wynalazkom nie wierzę i nawet jak bym nie miał pieniędzy na coś droższego to bym tego nie kupił... na komentarze nie patrz bo dla kogoś kto nigdy w życiu nie miał lepszego sprzętu to te głośniki to będzie dla niego prawdziwa petarda. Co do tych 200w to nie wierze w to...Jakbyś im podłączył 200 czystych watów to by chyba z cewką razem wyleciały. Głośniki firmy no-name raczej dobre nie mogą być. Upierając się przy tej cenie to myślę że da się kupić coś lepszego chociaż dla przykładu np te magnaty gdzie firma musi do czegoś zobowiązywać [External Link Removed for Guests] ... a_vat.html ( nie mówię że to super model jest ale mieszcząc się w cenie 100zł znalezione na szybko ) i mimo że zestaw bez zwrotnic to przypuszczam że zagra lepiej niż te co pokazałeś... I porównaj sobie dla przykładu moce rms podane w tych głośnikach.... Te 200w na prawdę daje do myślenia, w tej cenie moim zdaniem nie możliwe...

abramm

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2009, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nml
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: abramm »

bohman, nawet nawet te Magnatki.
Od niedawna pracuje w sklepie w ktorym z jednych dzailow jest car audio ale nie na tym dziale . Sprowadzaja duze ilosci magnatow jak i macaudio bo najwiecej tego schodzi.
Takze chyba cos z tych 2 firm sobie wykoluje :)

P.S
Dzieki za nawrocenie co do tamtych 200 watowych potworow :)


aha ! Na około na forach także polecaja głosniki firmy STX jest to "prawie" idealny zamiennik legenfarneho Tonsila. Ceny tez sa przystępne. Bo przykladowo za ten zestaw 2 glosnikow wyjdzie cos kolo 50 paru zlotych. A wszyscy do okola chwala markę. No i faktycznie moc podana na stronie jest rowna mocy rzeczywistej. Nie ma zadnych wodotrysków.

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: bohman »

abramm pisze:Sprowadzaja duze ilosci magnatow jak i macaudio bo najwiecej tego schodzi.
Jeżeli nie masz zbyt dużych środków a miałbyś troszkę taniej to warto wziąć. Co do tych Mac Audio to kiedyś słuchałem jednego modelu i zagrały całkiem normalnie jak za tą cenę w tedy 149zł.
abramm pisze:aha ! Na około na forach także polecaja głosniki firmy STX jest to "prawie" idealny zamiennik legenfarneho Tonsila. Ceny tez sa przystępne. Bo przykladowo za ten zestaw 2 glosnikow wyjdzie cos kolo 50 paru zlotych. A wszyscy do okola chwala markę. No i faktycznie moc podana na stronie jest rowna mocy rzeczywistej. Nie ma zadnych wodotrysków.
tylko że STX-y masz raczej w 8ohm i są one przeznaczone do home audio. W drzwiach raczej nie zagrają, koledzy na elektrodzie chorują na te wszystkie stx-y, arny-y, gdn-y, itp :lol: No huku robią może one a wszystko zaczęło się od altusów :mrgreen: Chociaż ja tam u siebie mam w home audio założone kopułki seas-a, średnie to gradienty elements, i do tego sub na intertechniku mds08 i nie zamieniłbym tego zestawu na żaden inny 8)

ODPOWIEDZ