jakiej firmy radio kupić?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: bohman »

skoro w tym modelu producent nie przewidział to nie ma sensu moja alpina ma tez tylko miejsce na wiatraczek a go tam nie ma, jak podłączysz głośniki dodatkowo pod wzmacniacz to też na pewno dużo odciążysz radyjko. Kenwood to dobry zakup nie masz co się martwić w tej cenie nic byś lepszego nie wychaczył chyba że byś siedział ciągle na aukcjach....

Awatar użytkownika
Chyllus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2009, 8:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz/Górki
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Chyllus »

Co do Kenwooda w4044u to nie znam dokładnie tego modelu ale jeśli nie zastosowano w nim wzmacniacza mocy klasy D to radiator na 100% jest no i musi być (zapewne w środku). Inaczej po dosłownie chwili grania włączałoby sie zabezpieczenie termiczne w układzie scalonym - końcówce mocy - lub jeśli takowego zabezpieczenia by nie posiadał to po prostu by się spalił. Jest to związane ze sprawnością wzmacniaczy klasy AB i dużych strat mocy (realna sprawność rzędu 60% i mniej), która odkłada się właśnie na radiatorze.

Do biedronek nic nie mam - ładne owady ;) :P a radyjka z biedronki - jeśli trafi się na model, który nie przestanie grać po kilku dniach to znaczy ze nie jest najgorzej poskładany i nie ma zimnych lutów no i można liczyć że pogra jeszcze długo.
Ale jakość to inna sprawa. Użyte komponenty jak i samo wykonanie projektu takiego radia ma być tanie więc nikt zbytnio się nie stara. Zostało jednak powiedziane że wszystko zależy od wymagań.
Mój kolega takowe posiada i sobie chwali :D

Awatar użytkownika
Roberto

V.I.P.
Posty: 2684
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:44
Imię: Roberto
Auto: Astra H
Silnik: z turbiną :)
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Roberto »

Zdecydowanie JVC- KD G821 ;)
R o b e r t o
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ