Głośniki na tył astra f sedan '99

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
krystianu

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oława k/Wrocławia
Kontakt:

Głośniki na tył astra f sedan '99

#1

Nieprzeczytany post autor: krystianu »

Witam.
Mam zaślepione fabrycznie w czterech miejscach otwory na głosniki na tlynej pułce w astrze f sedanie.
Mam pytanie....
- jakiej średnicy głosniki tam mozna włożyc?
-czy są juz tam poprowadzona instalacja po takie głośniki czy trzeba ciągnąc?
Prosze o odpowiedz z góy dzieki

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

kable powinieneś mieć podciągnięte z takimi samymi końcówkami co są w przednich drzwiach, a co do wielkości głośnika to 13cm wejdzie na pewnie, może nawet 16cm zmieścisz ;)

Jaro_Piła

ex-Staff
Posty: 1006
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:01
Imię: Andrzej
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.9 dTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła

#3

Nieprzeczytany post autor: Jaro_Piła »

hmmm tez mam sedana ale mialem glosniki na polce 2 bodajze weszly mi 13 albo 15 dziwne ze masz zaslepione ? a masz wogole dziury w blasze ? na nie czy wszystko do wycinania ?

Awatar użytkownika
krystianu

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oława k/Wrocławia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: krystianu »

no włąsnie a napewno jakie wchodza to orientujesz sie? Bo chce kupic i lepiej wiedziec jakie dokładnie zeby nie docinac albo zeby mi nie wpadły:) z góy dzieki

[ Dodano: 2009-06-27, 22:43 ]
jak patrze z bagaznika na tylna pułke to mam zaslepke w miejscu głosników okrągłą spawnieta fabrycznie w 4 miejscach wiec zdemontowac zaslepki to pikuś

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

Mam głośniki 16, na tylnej półce, ale te które kupiłem nie miały odpowiednich otworów (miały trzy zamiast czterech), więc zamontowałem je trochę a'la MacGyver, wkładając od góry i unieruchamiając kombinowanymi zaciskami (ze śrubek z Castoramy i haczyków plastikowych do kabli).
Lepiej pewnie byłoby zamontować od dołu, w razie potrzeby na dystansach, więc sądzę, że średnica nie odgrywa tu tak dużej roli jak rozstaw i rozmieszczenie otworów na śruby.
Co do kabli, to chyba nie ma reguły, ale sprowadzane zza [External Link Removed for Guests] zazwyczaj je mają, podczas gdy montowane u nas rzadziej. Ja musiałem kupić nasuwki, ale poprzedni właściciel chyba je obciął, bo miał chyba jakieś lepsze głośniki i wzmak w bagażniku (został po nim kawałek kabla pod siedzeniem), które sobie zabrał.

Uważaj przy zdejmowaniu tych fabrycznych masek w półce (o ile je masz, widziałem kiedyś sedana bez nich, z pełną półką), u mnie ktoś nie uważał i połamał trochę jedną. Najlepiej podważać ostrożnie płaskim śrubokrętem, znaleźć jedno miejsce w którym podnosi się bez większych oporów i od tamtej strony je zdjąć.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 14:42 przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Awatar użytkownika
krystianu

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oława k/Wrocławia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: krystianu »

ok dzieki wielkie:)

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Ogólnie położenie kabli to 1h roboty, wpinasz się w kostkę puszczasz kable najlepiej stroną pasażera za schowkiem potem progami (łatwo odkręcić) pod kanapą i do bagażnika. Głośniki w sedanie to 16cm z tyłu.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

Mario

Astro-maniak
Posty: 1804
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Mario »

pawel9002 pisze:kable powinieneś mieć podciągnięte
nie koniecznie kolego, różnie to wygląda w Aśkach, w jednych są a w innych brak :/
krystianu pisze:no włąsnie a napewno jakie wchodza to orientujesz sie?
napewno wchodzą okrągłe 165mm. ale nie polecam bo nie siedzi to rewelacyjnie (półka niestety jest pofalowana...)
krystianu pisze:o chce kupic i lepiej wiedziec jakie dokładnie zeby nie docinac albo zeby mi nie wpadły:) z góy dzieki
rozumiem że masz dziurę w tylniej półce. najlepiej zmierzyć średnicę tej dziury i będziesz wiedział co było.
Jeśli jednak nie masz (to wtedy nie rozumiem tekstu o docinaniu) to kupujesz 160mm i wycinasz sobie dziurę pod wymiar głośnika, oczywiście mniejszą bo ci przeleci na wylot - ale to chyba jasne...

Uważaj z głośnikami elipsowymi, bo jak kupisz za duży to się może okazać że się nie zmieści w dziurę w blasze od spodu i będzie ci wystawał na półce. Ja chce sobie takie sprawić, ale jeszcze nie mierzyłem co by tam weszło.

AHA - no i lepiej żeby głośnik nie miał bardzo wystającego magnesu bo wtedy masz go w bagażniku i kable do niego, przez co nie masz pełnego załadunku bagażnika bo ci wisi głosik i kable od niego. Może się zdarzać też tak że np. wyciągając bagaż będziesz zachaczać o głośnik i kabelki się będą odpinać, albo się wygną styki.


A orientuje się ktoś pod jaki rozmiar głośnika były orginalne maskownice na tylnej półce? Jakbym miał robić jeszcze raz to napewno wsadziłbym takie głośniki aby potem zakryć fabryczną maskownicą - dużo lepiej to wygląda.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Gims.F

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:22
Imię: Maciej
Auto: Astra F Kombi
Silnik: X14XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#9

Nieprzeczytany post autor: Gims.F »

(o ile je masz, widziałem kiedyś sedana bez nich, z pełną półką) .. w takiej sytuacji trzeba wycinac w polce? bo mam wlasnie w blaszy pod polka ,a w samej polce nie ma

Gims.F

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:22
Imię: Maciej
Auto: Astra F Kombi
Silnik: X14XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#10

Nieprzeczytany post autor: Gims.F »

NoOne3 pisze:(o ile je masz, widziałem kiedyś sedana bez nich, z pełną półką)
.. w takiej sytuacji trzeba wycinac w polce? bo mam wlasnie w blaszy pod polka ,a w samej polce nie ma

ODPOWIEDZ