Słabo gra radio !?!

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
fryta1979

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Słabo gra radio !?!

#1

Nieprzeczytany post autor: fryta1979 »

Witam

Mam standardowe radio blaupunkta ... kaseta ... kodowane ... strasznie słabo mi odbiera. Np. jak jestem w Lodzi to jeszcze coś złapie, ale jak teraz jestem na wakacjach na wsi to jak daje auto seek to normalnie dupa ... ręcznie tez próbowałem coś znaleźć i tez dupa. Generalnie wysztkie radia graja tylko nie moje ]:) nie jest to wina anteny (chyba) bo jak w lodzi jeżdżę na myjnie i zdejmuje antenę to w ogóle nie graja mi stacje ... dopiero jak ja nakręcę to odbiera to co odbierało. Zaznaczę ze antena jest po wymianie na nowa bo stara była sczochrana i myślałem ze dlatego tak słabo odbiera.
Ktoś pomoże?
------
Marcin Fryczak
marcin_fryczak@o2.pl

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

Pierwsza moja myśl, to problem z [External Link Removed for Guests]. Mówisz, że masz odkręcaną? Nie wiem jak w kombi, ale sedan i hatchback mają teleskopową, i w dodatku dość długą (wiem, że są chyba 90cm i 120 cm). Wymieniałeś ją na podobną co miałeś wcześniej? No i możliwe, że coś nie łączy, śniedź na stykach/śrubach albo na przykład gdzieś jest kabel zmasowany do karoserii.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 15:16 przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

w kombiku masz antene oskręcaną. jak zdejmiesz listwe przy podsufitce to bez większych problemów się do niej dostaniesz. bedziesz miał dwa kabelki... jeden do anteny a drugi jakby do wzmacniacza... ja u siebie jak kiedys schowałem antene pod podsufitke a tam o cb-ka zamontowałem to ntez nic nie grało w radio...
Jak nie chcesz się tak bawić to podłącz inne radio może to coś wyjaśni...:)
powodzenia przy zabawie:)
W życiu piękne są tylko chwile...

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

fryta1979, radio powinno grać po włożeniu nawet drucika, w otwór zamiast anteny.
Rozumiem, że już inne radia podłączałeś i było OK??
jesli tak było to raczej poszedł Ci w radiu tuner FM, więc jak to blapunkt, to raczej gra nie warta świeczki.
btw.Jak byś chciał kupić kaseciaka oryginalnego do opla, to kliknij moją stronę www i może coś wybierzesz dla siebie :D

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

racja, w tych radyjkach tuner FM lubił "umrzeć" ale ja w pudełku mam sprawne... a przynajmniej takie było jak zminiałem :)
W życiu piękne są tylko chwile...

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

A ja proponuję prostszą rzecz: wyjmij radio (pamiętaj o sprawdzeniu, czy masz kod do niego!), wyciągnij ramkę i sprawdź połączenie wtyku antenowego z gniazdem. Może po prostu się wypiąć wtyk i taki objaw będziesz miał, jakby antena była o co najmniej 20 cm krótsza. Blaupunkt dość dobrze odbiera (przynajmniej mój). W Wawie jak odkręce w ogóle antenę to odbiera w stereo pomiędzy wysokimi blokami (a mieszkam dość sporo od nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki). Jeśli konektor siedział mocno, to proponuję sprawdzić miernikiem, czy masz obwód pomiędzy wtykiem a anteną. Ustawiasz na sprawdzanie obwodu, dotykasz końcami i sprawdzasz czy jest. Jeśli obwód jest, to niestety, ale zostaje sam odbiornik. Może też byc kwestia niedopasowania anteny do odbiornika, ale skoro oryginalna też miała kłopoty...
Żeby to sprawdzić poproś kogoś z Łodzi o zamianę odbiorników na 5 minut i wszystko będzie jasne. Nie ma sensu kupowanie nowego radyjka, skoro problemem może być głupi przetarty przewód...
Od 20.01.2009r. nie wdaję się w polemiki z idiotami. Dlaczego?
Bo sprowadzają do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem...

Albin

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Albin »

Ja też mam pytanie o antenę - kupiłem dwa dni temu i grała ok. Dziś myłem autko, schowałem do tego antenę a potem ją wysunąłem i radio już nie grało... Jak kupiłem niedawno antenę to Pan w sklepie powiedział, że ten kabelek co z niej wystaje podłącza się do masy - dobrze zrobiłem, czy to jednak do zasilania?
Radio tak działa nijak. Te mocniejsze fale to raz grają a przestawie samochód 2m dalej i już nie odbiera, w czasie jazdy tak samo.
Czego to może być wina?

Aha, astra sedan :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

co do pierwszego posta to ja jeszcze dopiszę że u mnie kabel antenowy składa się z 2 części i łączy swoje łączenie ma w progu kierowcy

ODPOWIEDZ