Jakie głośniki do mojej astrit??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Tuninggarage pisze:Ja mam w b.dobrym stanie seryjne głośniki w opelku ale... ja lubie głosna muzyke, owszem przy gdy rozkręce radio do 1/3 mocy to wszystko ładnie gra ale jak wezme więcej to... tylko trzaski, jeżeli chodzi o gwizdki to kupiłem odrazu na giełdzie jak samochód kupiłem model to VIONCE KRAFT HL 003B i ładnie grają co do głośników to tak:
Co do tyłu to miałem też papierowe ale wymieniłem na jakieś DAX 13 i tez jakoś grają ale to jeszcze nie to i wydaje mi sie że wywale je i zostawie tylko tube co o tym myślicie? :?:
Ja uważam że głośniki typu altronic voice kraft dax itd to najgorsze ścierwo i ma się tak do głosników jak tabliczka czekoladopodobna do czekolady.

Po pierwsze - charczenie nie jest spowodowane kiepskimi głośnikami tylko zbyt niską mocą radia, ale zaraz zaraz radio ma przecież 50w. Otóż nie, radio ma góra 25w rms na kanał. Dlatego polecam Ci kupić wzmacniacz nawet blaupunkta używkę, będzie tani i jednocześnie dość dobry. Dalej wywal te chińskie wynalazki z samochodu i kup jakiś zestaw głośników, obojętnie jaki byle firmy która coś sobą reprezentuje (helix, magnat, hertz, itd...) a nie chiński szajs. Kopara Ci opadnie jak podłączysz sprzęt a nie wydasz dużo bo nie więcej niż 300zł.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mskojon pisze:Dalej wywal te chińskie wynalazki z samochodu i kup jakiś zestaw głośników, obojętnie jaki byle firmy która coś sobą reprezentuje (helix, magnat, hertz, itd...) a nie chiński szajs.
[External Link Removed for Guests] ... alogmp3.eu
Generalnie tekst odnosił się do olimpiady ale doskonale odzwierciedla inne sytuacje...
Zobacz na sprzęt w swoim otoczeniu, zobacz ile z tego jest made in china, a Ty myślałeś że to dobre firmy....

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Nie mam nic przeciwko jeśli kupujesz sprzęt spod bandery first austria, voice kraft medion i cieszysz się że jest tanio. Ale ja oduczyłem się od kupowania szajsu bo to po prostu pieniądze wyrzucone w błoto, bo za jakość projektu, jego wykonanie i użyte do tego materiały wysokiej jakości i niezawodność trzeba zapłacić. A głośniki dax voice kraft i tak dalej nie reprezentują sobą zupełnie nic co by mogło przemawiać za ich kupnem, skoro sprzęt nie spełnia żadnych norm i tym bardziej moich nawet najmniejszych wymagań, ale jest tani to mam to kupić?
VRx pisze:Zobacz na sprzęt w swoim otoczeniu, zobacz ile z tego jest made in china, a Ty myślałeś że to dobre firmy....
Czytasz w myślach? Czy handlujesz tubami na allegro?
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mskojon pisze:Czytasz w myślach? Czy handlujesz tubami na allegro?
Lubię takich jak Ty, którzy nie rozumieją przesłania.
Popatrz na swój sprzęt i zobacz ile z niego ma na metce "made in china", a potem się zastanów czy warto krytykować ten kraj.

Mario

Astro-maniak
Posty: 1804
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Mario »

mskojon pisze:a nie chiński szajs.
na tubie jbl-a też masz z tyłu napisane made in china
Co do głośników.
Wzmacniałka + dobra tuba (obecnie mam jbl 1000W i jak narazie mi wystarcza). Tuba zapodaje ci basem (fajnie jest mieć sterowanie z pozycji radia subem) a środek daje ci wysokie + średnie tony (głośnik w drzwiach i tweetki). Całość ładnie się uzupełnia.
osobiście polecałbym Hertza, magnata, jbla
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: bohman »

w chinach jest po prostu tania siła robocza, a sprzęt robiony na masówkę właśnie taki jak JBL czy hertz, helix opłaca się producentowi produkować w chinach gdzie producent np. jest niemiecki.
A tak na marginesie to chciałbym poruszyć temat cen na przykładzie np. helixa DB. Z tego co widzę producent nie pilnuje cen produktu ceny tego zestawu wahają się w przedziale od 219zł do 369zł i wtym szerokim przedziale ile jest wart? Na pewno w cenie do 250zł nic lepszego nie znajdziesz ale ta cena 369zł w sklepach lub na essa zachęca do kupna innego zestawu bo tyle to już bym za nie nie dał. W tej chwili czekam na zestawik Audio Systemu gdzie zbieżność cen jest bardzo niska +/- 30zł ( a jest to sprzęt wysoko budżetowy ) i zobaczę czy wart jest swojej ceny, mam nadzieję że się miło rozczaruje....

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: VRx »

bohman pisze:w chinach jest po prostu tania siła robocza, a sprzęt robiony na masówkę właśnie taki jak JBL czy hertz, helix opłaca się producentowi produkować w chinach gdzie producent np. jest niemiecki.
No i tu małe zaskoczenie, w innym wątku polecasz Alpine, a tutaj nie wspomniałeś że też na opakowaniach jest made in china.
Oduczcie się ludzie kategoryzowania sprzętu w ten sposób. Dobra firma która postawi na tanią siłę roboczą, może zapewnić sobie dobrą kontrolę jakości i wcale made in china nie musi oznaczać kiepskiej jakości.

BTW. mam dwa sprzęty z innej dziedziny, dwie firmy, obydwie Japońskie, na jednym produkcie jednej firmy jest made in japan (czyli niby oryginal), na drugim made in china (niby szajs jak to tu piszecie) a z jakością jest wręcz odwrotnie.

To że ktoś jest łysy nie znaczy że kradnie, to że ktoś jeździ BMW, nie znaczy że jest kretynem.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2009, 12:02 przez VRx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tuninggarage

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lip 2009, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łochów
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Tuninggarage »

a może coś takiego:
[External Link Removed for Guests] ... uning.html
[External Link Removed for Guests] ... etery.html
[External Link Removed for Guests] ... _220w.html
Pomocy w rozwinięciu mojej strony!!:
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: bohman »

VRx, wcale nie napisałem że sprzęt ten jest zły tylko że masówki zazwyczaj robione są w chinach alpina jest masówką i z czystym sercem polecam alpiny w serii cda dla mnie sprzęt może być złożony nawet w etiopi byle dobrze.

[ Dodano: 2009-07-12, 14:09 ]
Tuninggarage, sorki że zapytam ale widzę że masz w podpisie podane niby swoją stronę na której oferujesz między innymi sprzęt car audio. I powiedz mi jak chcesz oferować komuś sprzęt w ogóle go nie znając? A co do głośników które przed chwilą podałeś to widzę poprawę między pierwszym postem a tym ostatnim ale to jeszcze nie to, a tak na marginesie to w tych zestawach które podałeś nie ma zwrotnic a do poprawnego dźwięku były by mile widziane ewentualnie te hertze mają jakiś kondensatorek na który można przymknąć oko. Ale dla początkującego to myślę że te hertze by starczyły a to dlatego że ten model dość trudno przeciążyć a większość początkujących caraudio maniaków oczekuje od sprzętu tylko łupanki....

Awatar użytkownika
Tuninggarage

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lip 2009, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łochów
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Tuninggarage »

Dobrze mówisz propo łupanki mi na tym nie zależy po co ma głośno grac i pierdzieć? dla mnie sie liczy czysty dzwięk może coś zaproponujesz do 160zł? takiego w miare.
Pomocy w rozwinięciu mojej strony!!:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ