wzmacniacz - czy jest sens

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: bohman »

mskojon pisze:Gdzie ja napisałem że w peiyingu siedzi TDA
Fakt tu się zaczytałem, ale nie zmienia to faktu że porównujesz TDA z tranzystorami...
mskojon pisze:Znowu pojawia mi się uśmiech na twarzy :) Jak możesz oceniać brzmienie po wyglądzie wnętrza?
A jak inaczej ocenić wzmacniacz nie słysząc go? Po wyglądzie, po sumie Amper-arzu na bezpiecznikach, po wadze, po sumie pojemności transformatorów, ilości tranzystorów na kanał itp.

Bardzo łatwo ocenić brzmienie oraz moc po wyglądzie (chociaż w jakimś stopniu ) i wcale nie napisałem że gra jak "kupa" ten audio art tylko że za bardzo go wychwaliłeś tak jakby grał nie wiadomo jak i że te 35w które posiada napędza głośniki bez problemu. Sam mam pod przód wzmacniacz U.S.Ampsa za 800zł i zobacz jak wygląda w środku ma też tylko 50W w RMS.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
I mimo jego świetnego wykonania nie radził sobie z carpowerami predator dlatego na przód poleciały powerbassy ckv6 chrome ( nie produkowane już od 3lat ) z którymi radzi sobie świetnie. Dobre wykonanie to nie wszystko jeśli brak mocy zwłaszcza jak chce się uzyskać trochę basu z drzwi...

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Można określić mniej więcej szacowaną moc, ale nie więcej. Ten us amps ma po prostu filtry których ten audio art nie posiada, i dlatego jest trochę "więcej" w środku.
Po amperażu na bezpiecznikach raczej nie ma co liczyć, chińczycy dadzą 2x25A a wzmacniacz ma 4x25w i ma się to nijak do zabezpieczenia...
Ten us amps jest mocniejszy, ma po 2 pary tranzystorów na kanał, audio art ma chyba po jednej, poza tym przetwornica jest bardziej rozbudowana - większa moc i większe napięcie.
Nie mówię że mocniejszy wzmacniacz jest gorszy, tylko lepiej kupić nieco słabszy a lepszej klasy jeśli chodzi o zasilenie przodu, niskie zniekształcenia sprawią że pokrętło głośności będzie mogło być w okolicach maksimum i nie będzie słychać żadnych przesterów i charczenia.
Na ten przykład podam że pod blaupunktem GTA260 2x65w PTC załączało się niewiarygodnie szybko, natomiast pod tym wzmacniaczem nie załącza się wcale ;)
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

ODPOWIEDZ