wzmacniacz - czy jest sens

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Na przykład obalenia waszej teorii mogę podać bardzo prosty przykład
Zwykły chiński wzmacniacz 2x70w rms na TDA7294 vs. Audio Art 70.2 2x35w
dwa razy słabszy audio art zjada tego pierwszego pod każdym względem, zagra głośniej, z większą ilością basu, będzie lepiej kontrolował głośnik i będzie generował minimalne zniekształcenia w odróżnieniu od tego pierwszego który przy nieco wyższej mocy zacznie zniekształcać, pierdzieć charczeć itd.

Szumy jak napisal kolega wyzej a zniekształcenia generowane przez wzmacniacz to dwie zupełnie różne rzeczy.
Zniekształcenia wyrażane są w procentach - o ile sygnał wyjściowy ze wzmacniacza różni się od wzorcowego. Moc można podawać przy różnym poziomie zniekształceń 0,5% 1%, 10% itd.. im zniekształcenia wyższe tym moc większa.

Szumy generowane przez wzmacniacz to po prostu szum który pojawia się właśnie we wzmacniaczu i im niższej klasy wzmacniacz tym szumy własne są wyższe (np. w peiyingach przy wyciszeniu radia na 0 szumi jak cholera)

Nie wiem jak rozumiecie wysilenie - czy jest to głośność z którą się słucha czy po prostu bardziej wysilony wzmacniacz = wzmacniacz o wyższej mocy?
PodŁącz gŁośniki w aucie pod wzmacniacz 10 i 100 watowy, Zobaczysz który zagra lepiej przy takiej samej gŁośności
Ano tak zrobiłem podłączyłem właśnie wzmacniacz audio art 2x35 w i peiyinga 2x 200w rms i... ten drugi pomimo że jest znacznie mocniejszy i do zasilenia suba nadaje sie rewelacyjnie to przednie głośniki grały pod nim nieco lepiej niż pod radiem. Audio art pomimo mizernej mocy trzymał głośniki za mordę, bas był znacznie mocniejszy i bardziej kontrolowany niż pod potężnym chińczykiem, był także głośniejszy, ponieważ zniekształcenia przy mocy maksymalnej są znikome i można słuchać na maxa i nic nie rzęzi i nie pierdzi.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mskojon pisze:Audio art pomimo mizernej mocy trzymał głośniki za mordę
Proste pytanie... uważasz ze był zdolny dlatego że miał niższą moc? Czy dlatego ze był wyższej klasy?
Zastanów się nieco bo próbujesz najpierw wmawiać ludziom że wzmacniacz niższej mocy jest lepszy bo się głośników nie spali, a całkiem zapomniała wyrocznia o tym że na wzmaku jest pokrętło GAIN. A zaraz potem porównuje dwa wzmacniacze różnej klasy.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

mskojon pisze:Ano tak zrobiłem podłączyłem właśnie wzmacniacz audio art 2x35 w i peiyinga 2x 200w rms
Zależy który model peiyinga z tego co wiem to tylko 2 modele tej firmy grają dobrze, reszta to shit. test robi się na wzmacniaczach tej samej klasy dlatego że, np wzmacniacz 2x50 będzie miaŁ maŁe znieksztaŁcenia przy 70% mocy, a wzmacniacz 200 watowy może mieć duże znieksztaŁcenia przy 20% mocy przez co mocniejszy wzmacniacz "zagra" gorzej. Dla przykŁadu mogę dodać, brat ma amplituner do kina domowego firmy pioneer, teoretycznie ma po 50 watów na kanaŁ. Ja mam u siebie stary wzmacniacz unitry 2x25 watów. Na moim wzmacniaczu gŁośniki kolumny grają 3x gŁośniej i lepiej, niż na amplitunerze
[External Link Removed for Guests]

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

VRx pisze:
mskojon pisze:Audio art pomimo mizernej mocy trzymał głośniki za mordę
Proste pytanie... uważasz ze był zdolny dlatego że miał niższą moc? Czy dlatego ze był wyższej klasy?
Tak, właśnie dlatego proponuję wzmacniacz słabszy a lepszy jakościowo. Wzmacniacz o niższej mocy i wyższym DF jest lepszy niż ten o czterokrotnie wyższej mocy i czterokrotnie niższym współczynniku tłumienia.

A propos to peiying B2H76R który własnie jest jednym z tych dwóch udanych.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

mskojon pisze:A propos to peiying B2H76R który własnie jest jednym z tych dwóch udanych.
Wiem , ze ktoraś z tych nowych wersji lubi się psuć ale już nie pamiętam dokŁadnie który to model
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mskojon pisze:Tak, właśnie dlatego proponuję wzmacniacz słabszy a lepszy jakościowo. Wzmacniacz o niższej mocy i wyższym DF jest lepszy niż ten o czterokrotnie wyższej mocy i czterokrotnie niższym współczynniku tłumienia.

A propos to peiying B2H76R który własnie jest jednym z tych dwóch udanych.
No własnie a teraz wróć do swojego poprzedniego posta w którym przekonywałeś mnie i MłodszegoSzalonego że słabszy wzmak to lepsze rozwiązanie i zobacz jak to motywowałeś.
"Bo za mocny spali głośnik, bo podbicie basu sobie rozkręci, bo za mocny jest za mocny...."

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

B2H76R jest udany nie jakościowo (bo to kupa pod względem brzmienia) ale jest bardzo mocny i nie psuje się jak na te pieniążki.
Wg. mnie najlepsze rozwiązanie do napedzenia przodu to wzmacniacz wysokiej jakości i niekoniecznie dużej mocy. W przypadku subwoofera sprawa ma się dokładnie na odwrót, bo jego znacznie ciężej uszkodzić.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Wszystko zależy również od głośnika.... jedne są prądożerne drugie nie dla przykładu MDS06 w drzwiach z powodu lekkej membrany jest bardzo prosty do napędzenia a zaś carpower-y z seri predator są trudne do na pędzenia. Wyskakujesz z peyingiem jak sam mówisz skonstruowanym na TDA i jeśli tak świetnie znasz się na elektronice to wiesz że nie wyciągniesz z niego 200w i że TDA to konstrukcja gorsza od tranzystorowej. A ten Audio Art który przedstawiasz to sorry ale jak widziałem jak on wygląda w środku ( również nie widziałem tranzystorów ) to też nie ma się czym zachwycać mimo że firma reprezentuje coś sobą. Być może wierzę w to że zagrał jakościowo trochę lepiej ten Audio Art ale żadne pewnie z tego szaleństwo nie było tak jak piszesz...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

TDA 7294 ma coś koŁo 70 watów :P jedt dobry ale do domu i to na początek. Nawet sie pochwale , zŁożyŁem 20 wzmacniaczy na tych TDA. Najsprostrze wzmacniacze Tranzystorowe zaginają tego TDA brzmieniem. Jeszcze chwile i ludzie będa zachwalać wzmacniacze firsta :/ Lepiej doŁożyć więcej pieniążka i kupić mocniejszy wzmacniacz dobrej klasy, mocy nigdy maŁo. Na nagŁośnieniu nie da się oszczędzić
[External Link Removed for Guests]

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

bohman pisze:Wyskakujesz z peyingiem jak sam mówisz skonstruowanym na TDA i jeśli tak świetnie znasz się na elektronice to wiesz że nie wyciągniesz z niego 200w i że TDA to konstrukcja gorsza od tranzystorowej.
Gdzie ja napisałem że w peiyingu siedzi TDA :lol:
Jest to konstrukcja w pełni tranzystorowa. Chińska, ale zawsze.
A ten Audio Art który przedstawiasz to sorry ale jak widziałem jak on wygląda w środku ( również nie widziałem tranzystorów ) to też nie ma się czym zachwycać mimo że firma reprezentuje coś sobą. Być może wierzę w to że zagrał jakościowo trochę lepiej ten Audio Art ale żadne pewnie z tego szaleństwo nie było tak jak piszesz...
Znowu pojawia mi się uśmiech na twarzy :) Jak możesz oceniać brzmienie po wyglądzie wnętrza? Są to ręcznie składane wzmacniacze, produkowane ponad 10 lat temu i do tej pory działają bez zarzutu, to kultowe klocki które dadzą za niezbyt wygórowane pieniądze namiastkę hi-endu. Tranzystory są schowane pod płytą, przyciśnięte do radiatora, dlatego ich nie widać :)
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

ODPOWIEDZ