wzmacniacz - czy jest sens

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

mskojon pisze:W porywach mogą mieć po 50w rms i tu mozna by było ewentualnie zaryzykować jakiś niezbyt mocny wzmacniacz, ale pod elipsy bałbym sie podlaczyc do wzmacniacza, więcej niż 30w rms to one raczej nie mają.
Może kupic spokojnie wzmacniacz 4x100 lub więcej, ponieważ jest w wzmacniaczu pokrętŁo GAIN , skręci ile trzeba, jak kiedyś zmieni granie to wzmacniacz bedzie mógŁ wykorzystać :)
[External Link Removed for Guests]

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Wzmacniacz 4x100 kosztuje od 700zł w góre więc troche nietrafiona propozycja. Wystarczy trochę większe podbicie basu albo głośniej nagrany utwór i bum.. po głośniczkach. Zresztą łatwo przeholować z głosnością.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mskojon pisze:Wystarczy trochę większe podbicie basu albo głośniej nagrany utwór i bum.. po głośniczkach. Zresztą łatwo przeholować z głosnością.
Dlatego po montaży sprzęt się stroi, aby przy maksymalnym rozkręceniu potensjometru głośności w radiu nie było bum.
mskojon pisze:Wzmacniacz 4x100 kosztuje od 700zł w góre więc troche nietrafiona propozycja
Szukajcie a znajdziecie, jak ktoś bardzo będzie chciał to znajdzie i za 200 pln.

Do tego co napisał MlodySZalony dodam jeszcze, że im mniej będzie wysilony wzmamcniacz tym mniejsze szumy generuje.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Spokojojnie można wyrwać wzmacniacz 4X100 lub podobne do 200zŁm, trzeba tylko wiedzieć konkretnie co się chce i polować, ja na przód, będe szukaŁ wzmacniacza 2x100 mimo tego, że moje focale maja 50 wat RMS. Myślę , że w przyszŁości zmienie przód na cos lepszego wieć wzmacniacz będzie jak znalazŁ
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: bohman »

prawidłowo to wzmacniacz powinien być mocniejszy od głośników żeby mieć nad nim swobodną kontrolę a bass powinien być kontrolowany. Jak dasz im trochę więcej mocy to wzmacniacz będzie je trzymał ostro za d***. Głośniki przez krótką chwilę mogą przyjąć większą dawkę mocy nic im się nie stanie i jeżeli na prawdę będą wysiadać będziesz słyszał pukanie cewki o magnas a nie charczenie bo charczenie daje nam do zrozumienia że głośniki dostają za mało mocy.

A wzmacniacz to fakt za 200zł czasem jak widzę co za okazje się trafiają na allegro to można coś dobrego znaleźć

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

VRx pisze: Dlatego po montaży sprzęt się stroi, aby przy maksymalnym rozkręceniu potensjometru głośności w radiu nie było bum.
I kolega podbije sobie bas +5 i głosniczki zrobią, bum. A przecież było dobrze zestrojone.
Szukajcie a znajdziecie, jak ktoś bardzo będzie chciał to znajdzie i za 200 pln.
Nie musisz mi tego mówić, niedawno miałem okazję wyrwać Precision Power DCX300 za 300zł (normalna cena 1800pln) Tylko trzeba wiedzieć czego się szuka, a jeśli ktoś zakłada temat "czy warto kupić wzmacniacz" to raczej nie wie czego szukać
Do tego co napisał MlodySZalony dodam jeszcze, że im mniej będzie wysilony wzmamcniacz tym mniejsze szumy generuje.
A tego to jeszcze nie słyszałem :mrgreen:
prawidłowo to wzmacniacz powinien być mocniejszy od głośników żeby mieć nad nim swobodną kontrolę a bass powinien być kontrolowany
O tym decyduje współczynnik tłumienia a nie moc - jak nie wierzysz zapraszam na testy.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: bohman »

mskojon pisze:O tym decyduje współczynnik tłumienia a nie moc - jak nie wierzysz zapraszam na testy.
Również zapraszam.... Ostatnio testowałem powerbassa s-12 oraz peerlessa xls-10 pod xterminatorem i pod TEC-em monoblok za 4tys. zł ta sama skrzynia i ten sam samochód i mimo tej samej mocy xterminatora z głośnikami były momenty że głośnik oddawał się odbitej fali i drżał bezwładnie a na TEC-u głośnik chodził jak mu się "zagrało" od razu stał się szybszy i bardziej precyzyjny zatrzymywał go gdy zejście się kończyło.

To samo tyczy się drzwi chodź w mniejszym stopniu gdy w drzwiach jest zrobiona osobna komora na głośnik na którą nie każdy może sobie pozwolić....

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: VRx »

I kolega podbije sobie bas +5 i głosniczki zrobią, bum. A przecież było dobrze zestrojone.
Cóż, ale to nie wina sprzętu, czyli jak w większości, współczynnik ludzki zawini.
Samochód jak kupisz sobie 500KM i spowodujesz wypadek to też powiesz że za mocny był?
Przecież nikt nie każe Ci kłaść non stop w podłogę. Ale czasem te kuce by się przydały.
Tak samo jest ze wszystkim. Z każdym (dosłownie) sprzętem.
mskojon pisze:A tego to jeszcze nie słyszałem :mrgreen:
Co zrobić... na pewno wielu rzeczy jeszcze nie słyszałeś.

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Mówiąc to o wysileniu wzmacniacza - od razu widać że nie znasz nawet podstaw elektroniki.
A jeśli tak to potwierdź swoją tezę.

Dlatego samochodu o mocy 500 koni nie daje się nowicjuszowi który sie nie umie z nim obchodzić, tak samo jest ze sprzętem audio, czyż nie? :D
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

mskojon pisze:Mówiąc to o wysileniu wzmacniacza - od razu widać że nie znasz nawet podstaw elektroniki.
A jeśli tak to potwierdź swoją tezę.
Przy wysielniu wzmacniacza pojawiają się znieksztaŁcenia i zmienia sie THD jeśli się nie mylę. PodŁącz gŁośniki w aucie pod wzmacniacz 10 i 100 watowy, Zobaczysz który zagra lepiej przy takiej samej gŁośności, Elektroniki nikt tu nie musi znać, i nikt nie musi wiedzieć jak jest zbudowany i na jakiej zasadzie dziaŁa wzmacniacz. Wystarczy troszkę praktyki. Zdąbądz trochę więdzy i potem się sprzeczaj z ludźmi. Prawda jest taka , wzmacniacz lepiej mieć większej mocy niż moc RMS gŁośników ponieważ przy niektórych piosenkach potrzeba więcej mocy do rozruszania gŁośnika , i na przyszŁość przy zmianie gŁośników na mocniejsze wzmacniacz można nadal wykorzystać. Tylko trzeba wszystko ustawić z gŁową ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ