Jaką Tube polecacie ????

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
cinek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bukowno
Kontakt:

Jaką Tube polecacie ????

#1

Nieprzeczytany post autor: cinek »

Jestem na etapie zakupu Tuby, mam dylemat jakiej firmy, w grę wchodzą firmy takie jak blaupunkt, magnat, jbl, infinity i czy ma być skrzynia okrągła czy kwadrat, może jakoś pomożecie.

time4base

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 lip 2009, 11:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wola radziszowska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: time4base »

witam! po pierwsze odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czy ma to byc subwoofer aktywny czy pasywny. wiadomo pasywny wiaże się z tym że musiałbyś w bagażniku zamontowac wzmacniacz, i to najlepiej w takim miejscu żeby Ci nie przeszkadzał.
najtańsze tuby kupisz już od 100zł na allegro, ale nie polecam tego badziewia. ja osobiście wyszedłem z założenia że bagażnik nie będzie mi potrzebny, więc zainwestowałem we wzmacniacz i pasywną skrzynie Alpine, z racji tego że mam mały sentyment do tej firmy. i musze Ci pow że jestem bardzo zadowolony.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

[External Link Removed for Guests] - moja F'ka

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bohman »

tuba a subwoofer to duża różnica. Tuba nie gra tylko huczy a w dodatku mało przyjemnie to robi, sub zagra lepiej. Skrzynki aktywne to kupa, szczerze nie polecam. wyróżniamy trzy rodzaje obudów zamknięta - mniejsza pojemność skrzynki bass bardziej kontrolowany ale słabszy, bass reflex - skrzynka już większa bass troszke mniej kontrolowany ( przy dobrym wzmacniaczu nie tak słyszalne ) bass mocniejszy troszkę krótsze pasmo odtwarzania niż w zamkniętej, band pass - skrzynia ciśnieniowa ( trzeba to lubić ). Ja preferuje bass reflex ale oczywiście zależy od upodobań. Co do firm które wymieniłeś to ja osobiście nie wybrał bym żadnej z których wymieniłeś no może ewentualnie infinity. Napisz jeszcze ile pieniążków chcesz przeznaczyć i jaką muzykę słuchasz, jaki bass preferujesz, przyda się również informacja o tym co masz na przodzie, jakie radyjko i czy chcesz kupić wzmacniacz i jaki lub czy w ogóle masz jakiś.

time4base

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 lip 2009, 11:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wola radziszowska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: time4base »

bohman - widzę że profesjonalnie do tego podszedłeś. i to się chwali!!! pzdr!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

[External Link Removed for Guests] - moja F'ka

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Nie myśl , że za 200zL Zrobisz dobre granie, trzeba wyŁożyć przynajmniej 1000zŁ żeby byŁo coś fajnego, Nie kupuj żadnych firstow. Nim cos Kupisz lepiej zapytaj o rade czy sprzęt jest godny zakupu
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

MlodySZalony pisze:trzeba wyŁożyć przynajmniej 1000zŁ żeby byŁo coś fajnego
1000zl ?? chyba na samo radio :P drugi tysiac na drzwi :] trzeci tysiac na suba :) najlepiej 3 wzmacniacze do tego aby miec kontrole nad dzwiekiem, do tych 3 wzmacniaczy kable zasilajace, kondensatory, sygnalowe przydal by sie tez equalizer :)
cinek, podejdz do tego spokojnie i rozwaznie a nie bedziesz zalowal. Zaloz dobre radio, dobre glosniki w drzwi i dobry wzmacniacz. Zanim glosniki Ci sie rozgrzeja co mozna powiedziec po 6-miesiacach, uzbierasz na subka ;)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

pitbul455

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ja to wiem
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pitbul455 »

Ja powiem szczerze że zmieniłem na lepszy sprzęt w Astrolocie:
podam tutaj zestaw w jaki wchodzi ładne granie, oczywiście po tym wygłuszenie pewnych rzeczy w asi, dach, rejestracja, klapa tylna bo charczały...

ta skrzynka jest godna uwagi tylko ja mam tą w max 750 watt ale nie miałem czasu żeby tamtej co mam szukać, są takie same tylko się trochę mocą różnią
[External Link Removed for Guests] ... eszow.html


Radio Pioneer Deh-6800 900 zł Nowe
Wzmacniacz Pioneer GM-924 450 zł używany

Głośniki:
Przód: Boschmann 2x80 watt 112 zł nowe
Tył : Boschmann 2x 180 watt 210 zł nowe

Skrzynia:
Clarion 350 watt 700 zł nowe

i powiem szczerze że jak walne na maxa to aśka szaleje.

Wcześniej miałem strasznie lipny sprzęt ponieważ miałem głośniki z tanie z targu i tube z allegro za 130 zł, teraz trochę się wykosztowałem no ale efekt taki jest jaki jest.

Mogę wrzucić fotki jak ktoś chce. :mrgreen:
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać
rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz
żeby odpalić Viste...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

ps2snake pisze:1000zl ?? chyba na samo radio
miaŁem na myśli skrzynkę + używany wzmacniacz
[External Link Removed for Guests]

time4base

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 lip 2009, 11:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wola radziszowska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: time4base »

a co w takim razie polecacie koledze w kwestii wzmaka? jeśli stanęło na tym że sub pasywny??
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

[External Link Removed for Guests] - moja F'ka

Piotrek_

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 19 sty 2008, 15:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_ »

jakiś czas temu miałem ten sam problem, troche popytałem i poszukałem i zdecydowałem się na Sub Lanzar Max (ok. 350 zł) + wzmacniacz Car Power (ok. 450 zł) i radyjko Alpine (450 zł), z tego co wiem jest to dość popularny zestawik który na prawde idealnie ze sobą współpracuje, nawet przy standardowych głośnikach przy dobrym ustawieniu urywa dupe ;]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ