SONY XM-6020 i PB S-6C Po podłączeniu

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

SONY XM-6020 i PB S-6C Po podłączeniu

#1

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Nie mam zamiaru sie nic pytać , tylko napisać swoje wrażenia :)

Jako że wpadł mi tydzień wolnego postanowiłem zamontowac długo wyczekującego w domu Sony XM 6020. Zestaw zamontowany w drzwiach to PB jak zresztą w tytule.

No cóż. Różnica jest znacząca, nie ma co sie oszukiwać, ten kto nie słyszał nie powie mi że z radia dobrze zagra.

Że tak powiem wkońcu słychać średnie tony których mi brakowało wcześniej jak i wysokie. Czysto i przyjemnie. Oczywiście wadą dla niektórych wzmaka może być to że ma do ustawiania tylko lv , ale od czego jest radio.

Największą wadą zestawu są...głośniki. Dużo osób je chwali jak to one nie grają. No nadają sie poprostu dla ludzi o średnich wymaganiach. Dużo lepiej sie sprawują w mniejszej komorze(czyt. jak masz 4drzwi) wtedy bass jest bardziej odczuwalny. Do dwudrzwiowej astry niebardzo :P .

Był robiony jeszcze jeden eksperyment. Mianowicie podłaczane byłu Udimy el compy 6. Jeżeli ktoś szuka zestawu pod wzmacniacz ze swojej strony gorąco polecam. Niestety nie udało mi sie załatwić Hertz-ów HSK ,co prawda słyszałem je, ale w aucie zrobionym przez firme, także grało super, tylko nie wiem pod czym :P .

Ostatnia sprawa. WAŻNA ! Jeżeli ktoś uważa że wzmacniacz ma "tylko" 60watt i nie pociągnie mu czegoś tam, to jest w dużym błędzie. U mnie ściszony prawie lv na max , a jak dam 90% na radiu to już jest ich koniec możliwości, a mają jak sie nie myle 70RMS-u. Także ze względu na cene Wzmaka, jak i jakość polecam, ale z lepiej odłożyć troszke więcej i kupić udimy, lub HSK (nie dowiezionych mi ) , ale wiem że dadzą rade :P

Pozdrawiam i Życze udanych łowów na alledrogo :)

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#2

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Tutaj dużo zależy od rodzaju muzyki. Powerbassy już samą nazwą sugerują. Hertz HSK to zupełnie inna półka. XM-6020 może już tutaj nie pociągnąć. U siebie w AH mam je pod Audisonem VR 209.

Jeżeli chodzi o zakup egzemplarzy za 300zł, to tutaj jest wiele kontrowersji. Sprzedają się w masakrycznych ilościach, natomiast kilka dni temu dostałem odpowiedź od supportu z Włoch, że są to podróbki. Takie same stanowisko ma Polski przedstawiciel marki. Ogólnie klops, więc jak ktoś ma zamiar kupić lub przymierza się, to lepiej postawić na 165.4

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Właśnie co najlepsze PB mają słaby bass. Udimy je zniszczyły że tak powiem. A półka nie jest dużo wyższa. Oczywiście ja nie śmiem ich porównywać ze sobą tak samo jak i HSK bo to inne półki, ale chciałem przedstawić swoje wrażenia z odsłuchu.
Co do Soniaka to akurat mi sie trafił org :) . Był sprawdzany przed zakupem. No mam nadzieje że do wakacja zagrają pod nim dego po-650 :) wtedy zobaczymy jak wzmak sobie poradzi :) Pozdrawiam .

ODPOWIEDZ