[foto-maual] Wygłuszanie drzwi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

Re: [foto-maual] Wygłuszanie drzwi

#11

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

A ile może wziąć za taką robotę firma. Nie liczmy towaru bo to sam sobie mogę kupić. Sama robocizna. Ocenie czy warto się za to brać przy braku doświadczenia czy lepiej dać ludziom :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#12

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Hmmm, ja z kuzynem braliśmy 150zł za drzwi, ale dawaliśmy materiał swój jak i dystanse. Z tego co wiem to w firmie tak 300zł za jedne. A nie wiem czy dasz im swój materiał. Chyba że trafisz na kogoś spoko i sie dogadasz. Może za 200zł byś znalazł. Ja tam wolałem 100zł na maty wydać, i poświęcić troche czasu :P .

A tak wogóle co do zdj. To dziwi mnie czemu zostawiono te duże otwory? W wygłuszaniu między inymi chodzi o to by stworzyć komore dla głośnika. A nie stłumić samą blache.

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

Astry są bardzo wdzięczne do wygłuszania :) bez problemu nawet moja wielka łapa wszędzie wlazła.

-- 27 sty 2011, o 14:04 --
ilek8822 pisze:Hmmm, ja z kuzynem braliśmy 150zł za drzwi, ale dawaliśmy materiał swój jak i dystanse. Z tego co wiem to w firmie tak 300zł za jedne. A nie wiem czy dasz im swój materiał. Chyba że trafisz na kogoś spoko i sie dogadasz. Może za 200zł byś znalazł. Ja tam wolałem 100zł na maty wydać, i poświęcić troche czasu :P .

A tak wogóle co do zdj. To dziwi mnie czemu zostawiono te duże otwory? W wygłuszaniu między inymi chodzi o to by stworzyć komore dla głośnika. A nie stłumić samą blache.
Tam wchodzą plastiki - ten duży otwór na dole umożliwia dostanie się do prowadnicy szyby, poza tym jest zaślepiony plastikiem. Na tym plastiku jest również czujnik Airbag. Po lewej stronie masz cięgno od klamki. Po prawej na dole otwór na głośnik.


Ps. w tej cenie to chyba dekarką to robiliście... Za 150 PLN można jedynie lekko podrobić drzwi. Solidnie przygotowane drzwi to około 200-300 PLN za sztukę (STP, GMS02) i nie mówię tutaj, że korzystamy z Dynamata - wtedy wychodzi jakieś 600 PLN za drzwi (Dyna extreme, dynaxorb, dynaliner)

Ps2. te drzwi ze zdjęcia są bardzo solidnie przygotowane. Otwór po lewej był zamknięty blachą, na dole plastikiem oblepionym matami. Mam więcej zdjęć z przygotowania tej Astry.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#14

Nieprzeczytany post autor: Denek »

ilek8822 pisze:Hmmm, ja z kuzynem braliśmy 150zł za drzwi, ale dawaliśmy materiał swój jak i dystanse. Z tego co wiem to w firmie tak 300zł za jedne. A nie wiem czy dasz im swój materiał. Chyba że trafisz na kogoś spoko i sie dogadasz. Może za 200zł byś znalazł. Ja tam wolałem 100zł na maty wydać, i poświęcić troche czasu :P .

A tak wogóle co do zdj. To dziwi mnie czemu zostawiono te duże otwory? W wygłuszaniu między inymi chodzi o to by stworzyć komore dla głośnika. A nie stłumić samą blache.
Jak ktoś ma talent to i wygłuszenie Dynamatem spier*li.

Co do zdjęcia, to wyżej umieściłem linki i tam masz obszerną galerię dotyczącą tej instalacji.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#15

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Morfi pisze:Ps. w tej cenie to chyba dekarką to robiliście... Za 150 PLN można jedynie lekko podrobić drzwi. Solidnie przygotowane drzwi to około 200-300 PLN za sztukę (STP, GMS02) i nie mówię tutaj, że korzystamy z Dynamata - wtedy wychodzi jakieś 600 PLN za drzwi (Dyna extreme, dynaxorb, dynaliner)
Nie, dekarką nie było robione, coś jak te gms-y, tylko chyba bitumiczne. I są wygłuszone całe, w środku i na zewnątrz. Maty miałem w bardzo dobrej cenie, dlatego w sumie mi wyszło 100zł z kawałkiem za dwoje drzwi. Jak sie kupiło ponad 500mat to i cene sie utarguje dobrą.

Wiadomo że wygłuszenie za 1200zł będzie lepsze. Ale to ponad 10 razy drożej. Nie każdego stać na takie szaleństwo :P

Co do tych dziur to przepraszam. Mogłem sobie zobaczyć linki, wkońcu to nie moja bidna astra że ma tyle tego w drzwiach, że trza miejsce zostawić :P .

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

ilek8822 pisze:
Morfi pisze:Ps. w tej cenie to chyba dekarką to robiliście... Za 150 PLN można jedynie lekko podrobić drzwi. Solidnie przygotowane drzwi to około 200-300 PLN za sztukę (STP, GMS02) i nie mówię tutaj, że korzystamy z Dynamata - wtedy wychodzi jakieś 600 PLN za drzwi (Dyna extreme, dynaxorb, dynaliner)
Nie, dekarką nie było robione, coś jak te gms-y, tylko chyba bitumiczne. I są wygłuszone całe, w środku i na zewnątrz. Maty miałem w bardzo dobrej cenie, dlatego w sumie mi wyszło 100zł z kawałkiem za dwoje drzwi. Jak sie kupiło ponad 500mat to i cene sie utarguje dobrą.

Wiadomo że wygłuszenie za 1200zł będzie lepsze. Ale to ponad 10 razy drożej. Nie każdego stać na takie szaleństwo :P

Co do tych dziur to przepraszam. Mogłem sobie zobaczyć linki, wkońcu to nie moja bidna astra że ma tyle tego w drzwiach, że trza miejsce zostawić :P .
coś jak te gms-y, tylko bitumiczne, to są:
- dekarka,
- boll w rolkach,
- app w kawałkach,
- piździngowa mata.

Tych mat trzeba dać 2-3 warstwy, aby uzyskać efekt np. jednej warstwy STP. Zrobiłem już wiele aut, sam swoje szykuje od ponad 3 sezonów i trochę materiałów w swoim życiu przerobiłem. Osobiście obecnie korzystam, w nowych projektach z STP. To najlepsze połączenie jakości i ceny.

U siebie w aucie mam przekrój:
- dynamat,
- STP,
- GMS,
- kawałek legendarnego Stingera Roadkill.

Mogę powiedzieć, że dynamat i STP prezentują najwyższy poziom.

Niedawno na SCA wybuchła mała wojna o jakości mat GMS. Okazało się, że kilka partii tych mat miało wadliwy klej. Podobno teraz jest lepiej. Jednak kiedy ja je kupowałem, nie kleiły się. Tak więc nie polecam mat GMSa innych, niż piankowe (GMS02, GMS022).
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#17

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Morfi pisze:Ps2. te drzwi ze zdjęcia są bardzo solidnie przygotowane. Otwór po lewej był zamknięty blachą, na dole plastikiem oblepionym matami. Mam więcej zdjęć z przygotowania tej Astry.
No to wrzucaj.

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#18

Nieprzeczytany post autor: Denek »

rob_7 pisze:
Morfi pisze:Ps2. te drzwi ze zdjęcia są bardzo solidnie przygotowane. Otwór po lewej był zamknięty blachą, na dole plastikiem oblepionym matami. Mam więcej zdjęć z przygotowania tej Astry.
No to wrzucaj.
Gdybyś uważnie czytał wątek i to, co piszemy, to już dawno byś te zdjęcia miał, bo linki umieściłem w pierwszym poście:

[External Link Removed for Guests]

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#19

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Denek pisze:
rob_7 pisze: No to wrzucaj.
Gdybyś uważnie czytał wątek i to, co piszemy, to już dawno byś te zdjęcia miał, bo linki umieściłem w pierwszym poście:

[External Link Removed for Guests]

To Ty się źle wyraziłeś. Wrzuciłeś w pierwszym swoim poście link ze zdjęciami, a później piszesz że masz więcej zdjęć z robieniach tej astry. Ja to zrozumiałem inaczej niż chciałeś to przekazać.

BTW. Jak ktoś jest nowy na tym forum to nie znaczy że nie ma doświadczenia na innych. Czytać potrafię i wyobraź sobie ze nawet ze zrozumieniem :roll:

EOT

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#20

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

jesli sciagne fabryczna folie izolacyjna i w ten sam sposob wyglusze drzwi jest mozliowsc bledu w oklejaniu i gdzies moze przeciekac woda po deszczu w ten sposob ze mam wode na uszczelce od wewnatrz?

ODPOWIEDZ