[foto-maual] Wygłuszanie drzwi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

[foto-maual] Wygłuszanie drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Witam wszystkich.

Pytanie jest bardzo proste, posiada ktoś fotostory z wygłuszania drzwi asterki? Krok po kroku łącznie z rozbieraniem drzwi coby nic nie spsuć.

Będę bardzo wdzięczy za takie cudeńko.

EDIT

Zapomniałem dodać że interesuje mnie najbardziej Astra H GTC

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

W sumie to nie jest trudne. Ściaganie panelu powinieneś zobaczyć w książce, albo google twym przyjacielem :) . Jedyny problem u ciebie to pewnie dużo elektryki w drzwiach. Jak Wygłuszałem megane II cc to też troche tego było, ale obyło sie bez ściągania silniczka od podnoszenia szyb i innych pierdół.

Kolejność jest mniej więcej następująca :
-ściągamy panel
-trzeba wymyć całe drzwi w środku jak i z zewnątrz
-potem szmatą z rospuszczalnikiem przetrzeć wszystko
-oczywiście tu sie rozchodzi kwestia czy masz dostęp by wszystko obmyć i przykleić maty. Dlatego może zajść taka ewentualność jak odkręcenie czegoś.
-następnie należy sobie przygotować maty wygłuszające i przykleić je w całym środku, jak i na zewnątrz. Na większe dziury robi sie stelaż. Np u mnie są trzy paski z aluminium o szer jakiś 7cm rozmieszczone ci ileśnaście cm od siebie. U mnie w poście masz zdj wygłuszonych drzwi.
-oczywiście wybór mat zależy od twojego zasobu finansowego. Ja miałem termozgrzewalne (do nich potrzebna jest nagrzewnica i rękawice co by sie nie poparzyc). 50zł za jedne drzwi mi wyszło.
-należy pamiętać by nie zakleić dziur na zatrzaski jak i śruby
-no i montarz dystansu to kwestia pasowania, jak kupisz jakiś orginalny na wymiar nie powinno być problemu z zamontowaniem tego dobrze. Dobrze jest go potem dookoła obkleić jakimś klejem, sylikonem co by szczelniejszy był .
-Na końcu podłączamy elektryke jak i głośnik, jeśli wszystko działa, skręcasz, pijesz browarka i cieszysz sie efektem :)

Aha i jeżeli nie chcesz połamać zatrzasków to rób to w ciepłym pomieszczeniu :P

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#3

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Najbardziej się boje właśnie ściągania tych plastików ;/ Kurde chyba bez jakiś konkretnych wskazówek się nie będę za to brał.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Nie ma sie czego bać. Może sie ktoś jeszcze odezwie to ci tutaj napisze jakieś wskazówki. Rozbierałem troche aut i nie jest to takie trudne. Śruby często są na dole, pod klamkami, rączką do trzymania, dookoła drzwi. Trzeba popatrzeć i próbować. Bez zbędnych nerwów :P. Nawet jakbyć zatrzask połamał to kosztują one grosze.

Jeżeli mam jeszcze powiedzieć swoje zdanie to jeśli boisz sie to robić, to co bedzie dalej? Do wygłuszenia drzwi są potrzebne jakies zdolności manualne. Jak będzie trzeba coś odkręcać to może być problem. No i dopasowanie dystansu to też zawsze coś. Może popytaj znajomych, to ktoś ci to zrobi za grosze:P (flaszke czy piwko jakieś :P )


Pozdrawiam

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#5

Nieprzeczytany post autor: Denek »

rob_7 pisze:Witam wszystkich.

Pytanie jest bardzo proste, posiada ktoś fotostory z wygłuszania drzwi asterki? Krok po kroku łącznie z rozbieraniem drzwi coby nic nie spsuć.

Będę bardzo wdzięczy za takie cudeńko.

EDIT

Zapomniałem dodać że interesuje mnie najbardziej Astra H GTC
Hejka

Jeżeli chodzi o Astra H GTC, to tutaj masz fotostory z robienia profi: [External Link Removed for Guests]

A tutaj bardziej przyziemnie: [External Link Removed for Guests]

Możesz też zerknąć na Astrę H HB, bo jest dość podobnie: [External Link Removed for Guests]

Jeżeli lubisz pogrzebać w samochodzie, to polecam kupić książkę "Opel Astra III i Zafira II Sam naprawiam samochód". Bez tego to chyba bym nic samemu nie zrobił przy tym aucie ^^
Skaner niestety pożyczyłem znajomemu, ale jutro przytargam książkę z garażu i porobię Ci zdjecia stron z instrukcją demontażu boczków drzwi w AH GTC

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#6

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

ilek8822 pisze:Jeżeli mam jeszcze powiedzieć swoje zdanie to jeśli boisz sie to robić, to co bedzie dalej? Do wygłuszenia drzwi są potrzebne jakies zdolności manualne. Jak będzie trzeba coś odkręcać to może być problem. No i dopasowanie dystansu to też zawsze coś. Może popytaj znajomych, to ktoś ci to zrobi za grosze:P (flaszke czy piwko jakieś :P )


Pozdrawiam
Aż tak źle ze mną nie ma :) Przez kilka lat robiłem meble wszelkiego rodzaju więc coś w rękach zostało :)
Po prostu wolę zapytać niż pociągnąć i urwać, straszny niesmak później zostaje, przynajmniej w moim przypadku.

Pozdro

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#7

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Ciekawi mnie jedna rzecz, Czy w tym przypadku

Obrazek

Maty są przylepione wewnątrz tylko w lukach czy przez które widać czy też może wyklejają te drzwi w całości w środku także.

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#8

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Wewnątrz cała powierzchnia za wyjątkiem otworów odpływowych.

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#9

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

No spoko, ale jak te człowieki tak się dostały?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#10

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Trzeba sie troche nagimnastykować :P. Tylko trzeba na łapy uważać bo blach nie jest wygładzona od środka i można sobie łapke pociąć :P

ODPOWIEDZ