Radio Alpine + Głośniki Pioneer = Co do tego i jak złożyć?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
meli89

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: X18XE
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Radio Alpine + Głośniki Pioneer = Co do tego i jak złożyć?

#1

Nieprzeczytany post autor: meli89 »

Witam! Jestem świeży w CA.

Posiadam radio [External Link Removed for Guests] ... 94041.html
na razie jadę na seryjnych głośnikach ale za parę dni wejdę w posiadanie głośników [External Link Removed for Guests] ... e-120778-0

I moje pytanie brzmi: do przodu nie wejdą więc co na tylną półkę mają powędrować?
Następnie trzeba do tego wzmachol czy pod stare kable podciągnąć czy może pod radio?
Tylna półka jest jak kartka papieru czy ktoś ją jakoś wzmacniał?
Co do tych głośników czy jeszcze porządne tweetery naprzód? I czy jakieś 16stki na przód?
Skrzynkę sobie odpuściłem bo te blach astrowe się rozlecą ;P!

-- 3 lut 2011, o 10:46 --

Dobra odświeżam bo wiem, że w AKP jest dużo osób które znają się na CA i ktoś mi pomorze!

A więc dostałem jaki sprzęt Pioneer TSA2011 350w 90rms 20 cm i Helix H 136 esprit 120w50rms 16cm oraz Tweetery Helixa do tego kable do wzmachol-radio te niebieskie (tak?) te małe złote do chyba do tych głośników pionnera i wzmachola, bezpiecznik i masa ale nie wiem do czego to podłączyć?

Teraz szukam jakiegoś wzmacniacza który to pociągnie! I teraz wasza pomoc i sugestie! Czy te małe helixy podłączyć pod radio bo radio je pociągnie a szukać wzmacniacza tylko do pioneerow czy szukać do czałego kompletu!? i tak to popodłączać tzn. te moje kable gdzie je puścić i w ogóle odzwyać się ja jest zielony więc każda pomoc się przyda!

Dodam, że mam zamiar wygłuszać drzwi! Fotki niżej

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

-- 4 lut 2011, o 13:32 --

Kurcze 38 wyświetleń i nikt nic nie napisał!? Co jest?
Do przodu albo do grobu!

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Jeśli chodzi o wzmacniacz to szukaj jakieś 4 kanałowego który będzie miał na kanale 50rms bo z tego co widzę to pionki masz o mocy 90 rms,radio tego zbytnio nie pociągnie,niebieski kabelek z tyłu radia jest to kabel remote który podpinasz do wzmacniacza dzięki czemu jak włączysz radio automatycznie załączy się wzmacniacz,tak samo postępujesz w przypadku kabli sygnałowych tzw chinch też wpinasz do radia i ciągniesz do wzmacniacza,kabel zasilający wzmacniacz ciągniesz od akumulatora wcześniej przy akumulatorze na kablu zasilającym montujesz bezpiecznik,masę do wzmacniacza możesz wziąść bezpośrednio z akumulatora lub z budy auta uprzednio oczyszczając miejsce gdzie będzie zamocowana (np z lakieru)co do umiejscowienia wzmacniacza to jest twój wybór czy to będzie gdzieś w środku auta czy w bagażniku,potem jak chcesz podpiąć głośniki pod piecyk to możesz od razu puszczać kable do nich lub ewentualnie możesz się wpiąć w kable kostki iso wychodzącej z radia,choć ja bym wolał pierwszy sposób gdyż im grubszy kabel tym lepiej zagra,a seryjne kable co są puszczone do głośników nie są takie grube,kable możesz puścić progami,zasilający lewym progiem chinche prawy tak żeby nie było zakłuceń (najlepsze są ekranowane),jak o czymś zapomniałem lub czegoś nie wiesz to pisz. :)

Polecam ten poradnik możesz poczytać
[External Link Removed for Guests] ... 01beta.pdf
Pozdro

meli89

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: X18XE
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: meli89 »

Aaa te n poradniczek mam ale dzięki za odpowiedź coś się ruszyło!

A powiedź mi można narazie podłączyć głośniki na goło bez wzmachoła, nie? Powinny pociągnąć ale to logiczne, że nie będą grały tak jak ze wzmacniaczem!

Bo tweetery i 16stki zakładam na przednie drzwi, do tych 16stek musze zamówić dystanse z mdf'u 35mm bo głośniki to 65 mm głębokości montażowej! A te zwrotnice mogę gdzieś w drzwiach schować czy jak?
Do przodu albo do grobu!

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Zwrotnice ja mam schowane w drzwiach,możesz podłączyć pod radio te głośniki,ale może być tak że końcówka mocy w radiu może nie wyrobić i radio może się wyłączać bo ma zabezpieczenie ale to nie we wszystkich przypadkach może tak być,nie podpinaj tweeterów bez zwrotnicy bo można je w ten sposób uszkodzić.
Ja u siebie mam alpinke i przedni zestaw dwudrożny sps i przy głośniejszym słuchaniu radio przygasa a to tylko 50 rmsów :P

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#5

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Hmmm, może wrzuce swoje trzy grosze.

Jeżeli już tak bardzo chcesz te głośniki w półce to zrób sobie półke z czegoś innego i obij materiałem, niszczenie orginalnej to grzech. Helixy które posiadasz spokojnie możesz podpiąć pod radio. Radio wybrałeś dobre to zagrają dobrze. Te pionki też możesz pod radio podpiąć jak nie masz wzmaka jeszcze. Jeżeli mają 4Ohmy to nic nie powinno sie przegrzać tylko nie zagrają na miare swoich możliwości. Ale wątpie by zagrały pod wzmacniaczem dużo lepiej, wiecej hałasu z tego będzie jak grania.

Jeżeli będziesz chciał kupywać w niedalekiej przyszłości wzmacniacz to pomyśl nad kupnem 4-kanałówki z możliwością mostku. Przód podepniesz normalnie i możesz wtedy kupiś jakiegoś małego Suba 20cm. Ładnie uzupełni pasmo. Np:
[External Link Removed for Guests] ... 00277.html

Jest wielkości pudełka od radia, a gra przyzwoicie, naprawde :)

Radze sie zastanowić, niż potem żałować. Wiem po sobie :P

meli89

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: X18XE
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: meli89 »

Dobrze, że coś się ruszyło! No wiecie dostałem te głośniki w prezencie więc mój wkład to będzie założenie tego, kupno dystansów na przód, może za jakiś czas wygłuszenie drzwi, a potem może jakiś tani używany wzmacniacz który to pociągnie!
A co do tych głośników na tylną półkę to właśnie szkoda mi troszkę tej półki!
A te przednie to jak zwrotnice podpiąć pod stare kable (od starych głośników)?
Do przodu albo do grobu!

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#7

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Tak zworki podpinasz pod stare kable.

[External Link Removed for Guests] ... cda0b.html

Mniej więcej tak.

meli89

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: X18XE
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: meli89 »

Aha no to dobrze dziś zamawiam dystanse
[External Link Removed for Guests] ... 02109.html
takie mogą być te 35mm? głośniki mają 65 mm wysokości.

Ilek a ty wyciąłeś otwory na tweetery tak?
Bo właśnie nie wiem jak je tam zamontować bo orginalne tweetery są na jakimś takim wsuwanym stelażu!
Do przodu albo do grobu!

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#9

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Co do dystansów to nie wypowiem sie bo nie mierzyłem :P .

Tweetery powinny mieć różne mocowania. Jeśli mają odpowiedni wymiar to wsuniesz je w miejsca orginalnych i sie obędzie bez cięcia. Jeśli nie to wycinasz nożykiem dziurke i wsadzasz gwizdek na takim dystansie. Tam w komplecia masz :P chyba nie? Proste jak budowa cepa, powinieneś sobie poradzić.

meli89

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: X18XE
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: meli89 »

No dobra ! Dystanse zamówione mam nadzieję, że niedługo będę montował!
I co mam zakładać ten tył czy nie?
Do przodu albo do grobu!

ODPOWIEDZ