Jak zrobić żeby radio grało bez kluczyka ??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Ja już wszystkie możliwe kombinacje robiłam, bo myślałam, że a nuż coś to da, ale tak samo w żadnej kombinacji nie było dobrze heh. Oki zalutuje i owinę izolacją, tylko niestety nie mam w domu lutownicy więc muszę poczekać do jutra w i pracy sobie zlutuję ;) heniek a też masz tylko jedno miejsce, gdzie możesz wsadzić bezpiecznik?:> bo tu mi mówią żebym spróbowała dac w inne miejsce, a ja widzę u siebie tylko jedną możliwość...
Krwawa merry !!!! :)

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Z tego co pamietam to ten bezpiecznik moze byc tylko w jednym miejscu. Do kombinacji z zasilaniem wlasnie jest ta przelotka. Moje radio to sony gt 111. Z tego co sobie przypominam to przy jednym przewodzie w tej przelotce mialem rozgaleznik na dwa a przy drugim juz nie. Nie dzialalo mi dlatego ze powinno byc odwrotnie.
Obrazek
Astra F 1.4 X14NZ 1998

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#43

Nieprzeczytany post autor: focus »

Co do grania bez kluczyka to samo przepięcie plusów (zamiana żółtego z czerwonym) może nie załatwić sprawy. Przepięcie szpilek spowoduje podtrzymanie pamięci bez możliwości włączenia radia bez kluczyka (mówię tutaj akurat o Pioneerze ale widzę, że u kolegi Kryniu99 w Kenwoodzie jest tak samo). Ja mam możliwość zmostkowania na szpilkach tych plusów, żeby radio grało bez kluczyka ale wtedy zużywa ono minimalnie więcej prądu i nie włącza się po przekręceniu kluczyka. Przez to zrobiłem u siebie dodatkowy włącznik, żeby móc włączyć radio na postoju.
PS: Nie każde radio ma możliwość przełożenia bezpiecznika, przez to są szpilki na przejściówkach. Czasami może nie być możliwości nawet przepiąć szpilek bo ich po prostu nie ma ;) To też zależy od samej przejściówki.

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Oto efekty waszych porad... załatwiłam sobie lutownicę, potem tak jak mówiliście, owinęłam żółty wokół czerwonego i wszystko razem zalutowałam, owinęłam taśmą izolacyjną i... D Z I A Ł A !!!!!!!!! Po drodze jeszcze spaliłam bezpiecznik ( nie wiem jak to się stało;)) więc go wymieniłam na taki o mniejszej mocy bo 5 mam nadzieje wystarczy (wcześniej miałam 10) i genialnie, mogę sobie bez problemu zapalić radyjko bez wkładania kluczyka do stacyjki :)
WIELKIE DZIĘKI za POMOC !!! :*:*:*

P.S. Jakie to fajne uczucie, tak sobie coś samej zrobić hehe ;)
Krwawa merry !!!! :)

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Dobrze ze dziala. Ja w ciagu godziny kombinowania z radiem puscilem z dymem ok 15 bezpiecznikow wiec u ciebie nie jest zle ;)))
Astra F 1.4 X14NZ 1998

kondor

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: kondor »

a czy ktorys z kolegow zmienial moze podświetlenie radia seryjnego eFki `92 na jakies niebieskie czy czerwone?
Chodzi mi o to jak sobie poradzic z podpieciem z powrotem taśmy łączącej panel z radiem (Blaupunkt seryjny)? jest ona wiotka i nie ma jak jej pociągnąć tylko trzeba wetknąc a skoro jest wiotka to za diabła sie to nie udaje.... :?

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Nie wiem ddokładnie jjakie masz seryjne radio ale na auto kaciku byl manual.
[External Link Removed for Guests] ... astra.html To jest to ale nie wiem jak to wychodzi w praktyce bo koles ma pomysly z lutowaniem diod w stylu McGivera :m
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

kondor

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: kondor »

tak, czytałem to ale rzeczywiscie on to jakos zamieszał :)
Napisze do niego priva
Thx

[ Dodano: 2009-03-11, 10:35 ]
a radio Blaupunkt SC202 Obrazek

[ Dodano: 2009-03-11, 10:37 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

kondor, Własnie takie radyjko spalilem :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

djolszak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 22 wrz 2007, 2:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: djolszak »

raz tez tak robilismy tylko na pych ale kierownica i tak zablowkowana byla i wtedy juz bylo trzeba kluczyki wkładać :m
A tutaj Filmik Jak Niunia Jeszcze Żyła :(

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ