Jak zrobić żeby radio grało bez kluczyka ??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kedzior_20

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Werbkowice
Kontakt:

#61

Nieprzeczytany post autor: kedzior_20 »

Ja zrobiłem to bardzo prosto :) Wzielem prąd od zasilanie TIDa. Juz dokładnie nie pamiętam ale wiem ze jeden kabel ma zasilanie stale 12V. Przecielem go i złączyłem za pomocą złączki plastikowej i wypielemy kabel zasilający od radia pod ten kabel. Wszystko działa bardzo dobrze i bez żadnych spiec czy palania bezpieczników. Jak będę miał chwile czasu to zrobię zdjęcie i może jakiś poradnik :)

Shakal221

#62

Nieprzeczytany post autor: Shakal221 »

Czytałem te wszystkie posty i nie mam odpowiedzi na jedno pytanie bo kupiłem radio delco i mam kostkie z "bezpiecznikami" Oto zdjęcie:

[External Link Removed for Guests]

Niech ktoś na tym zdjęciu mi pokaze w którym mam miejscu połączyć czerwony do żółtego kabelka ( za czy przed beziecznikem idąc od wejścia do radia do wejścia w samochodzie ) oraz czy mam wogóle usunąć te bezpieczniki?

Shakal221

#63

Nieprzeczytany post autor: Shakal221 »

czerwony do żółtego czy odwrotnie i bezpieczniki mają zostać tak?

Z góry wielkie dzięki

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#64

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

tak, bezpieczniki maja zostać, ale zepnij kable przed bezpiecznikami
[External Link Removed for Guests]

astra115

#65

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

mam taki problem posiadam radio Sony CDX GT 828U i jest problem gdyż przekręce raz kluczyk to radio się nie włącza dopiero kiedy zapalą się kontrolki i tu moje pytanie które kable przemienić ? i od czego jest ten niebieski kabel bez koncówki bo kiedy dotkne nim masy to radio się ścisza a gdy odłączę od masy to się podgłaśnia i gra normalnie.

dołączam foto przejściówki na iso.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

pzdr

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#66

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Niebieski kabel jest od sterowania anteną, chodzi z niego + więc nie łącz go z masą bo upalisz sterowanie anteną. Znajdź stały + i będzie ok
[External Link Removed for Guests]

Kenyas

#67

Nieprzeczytany post autor: Kenyas »

czytam to forum i już mam ochotę przecinać wszystkie kable:) ok, poważnie, tak jak większość mam ten sam problem. nowe radio (kenwood 4044) gra tylko przy zapłonie a bez gubi pamięć:( stare oplowskie grało ok, po wyłączeniu kluczyka gasło ale można je było uruchomić gałką (bez kluczyka). w nowym między radiem a kostką są dwa kable ze skrętkami (żółty i czerwony) czy jeżeli je podmienię to problem zniknie? czy radio nie rozładuje mi aku? na logikę powinno być ok skoro stare działało bez zarzutu?

astra115

#68

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

Kenyas, pownineś złączyć czerwony z żółtym albo na odwrót tzn. dwa kable do jednej wtyczki ja tak podłączyłem i gitara gra :)

foro

#69

Nieprzeczytany post autor: foro »

Witam
Mostkując kabel a4 z a7 uzyskałem efekt:)ale nie do końca taki jak chciałem:/otórz teraz moge radio mieć włączone cały czas:/A ja chciałbym żeby było tak że jak mam 3pozycje w stacyjce: możliwości wyjęcia kluczyka-2pozycje-zapłon
żeby radio mogło grac na drugiej i na zapłonie a po przejściu na wyjęcie kluczyka się samo wyłączało da się tak zrobić?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Kenyas pisze:a nie wystarczy je zamienić. tzn czerwony z żółtym i żółty z czerwonym, zamiast dwa do jednego?
Moze ja wyjasnie. Majac radio po stacyjce to kabloteka wyglada tak: Sa trzy kable jeden czarny lub brazowy ( masa) oraz dwa plusowe ( zolty oraz czerwony). Jeden plusowy to staly plus( ten zolty powinien to byc ale roznie bywa) oraz te drugi to plus kiedy mamy przekrecona stacyjke. Te trzy ida do radia- czyli mamy trzy kable z instalacji na trzy kable w radiu. Robimy tak ze kabel czerwony ( plus po stacyjce) musi zniknac- trzeba uciac albo odlaczyc. Ten ze stalym plusem ( zolty ) ma sie rozdwoic i zlaczyc z tym kabelkiem wolnym w wyniku odlaczenia. Dlatego tez dosc czesto kable ten zolty od kostki iso ma wlasnie wyprowadzenie ktore to wlasnie wykozystujemy do tego celu.
Witam
Mostkując kabel a4 z a7 uzyskałem efekt:)ale nie do końca taki jak chciałem:/otórz teraz moge radio mieć włączone cały czas:/A ja chciałbym żeby było tak że jak mam 3pozycje w stacyjce: możliwości wyjęcia kluczyka-2pozycje-zapłon
żeby radio mogło grac na drugiej i na zapłonie a po przejściu na wyjęcie kluczyka się samo wyłączało da się tak zrobić?
Tak to nie wiem czy sie da zrobic w astrze. Trzeba pogmerac przy stacyjce bo fabrycznie tak nie ma. Tak to jest w VW ze wkladam kluczyk i wystarczy ze przekrece kluczyck troche i radio gra jak odkrece kluczyk to nadal gra a przestanie jedynie jak wyciagne grot ze stacyjki. Sa jeszcze inne rozwiazania przynajmniej w VW tzw zasada trzech plusów ale czy oferowal to opel to nie wiem.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ