Jak zrobić żeby radio grało bez kluczyka ??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
MusZi

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: MusZi »

Jeśli chcesz aby ci działał TID lub MID to niestety ale chyba jednak musisz zakupić moduł do podłączenia innego radia jak fabryczne. Problem polega na tym że same kable z radia nie prześlą ci odpowiednio skompresowanych znaków z wyświetlacza na radiu do TID'a/MID'a

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Witam. Mam ten sam problem. Dzis kupilem radio Kenwooda. Działa tylko na zapłonie albo przy uruchomionym silniku. Nie trzyma tez pamieci. Zauwazylem ze we wtyczce iso ktora dostalem do radia sa troszeczke inaczej piny niz w radiu. Mam astre f 1994r wtyczka iso podpieta pod orginalna z radia blaupunkta(kaseciak)
Tutaj jest scan z ksiazki obslugi. W miejscu zaznaczonym na czerwono jest ciekawa rzecz. Myslicie ze to pomoze??
[External Link Removed for Guests]
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#33

Nieprzeczytany post autor: focus »

Kryniu99 pisze:Myslicie ze to pomoze??
Zamień te szpilki i zobacz czy będzie ok. U mnie w Pioneerze żeby radio nie traciło pamięci musi być tak jak zaznaczyłeś na czerwono. Nie wiem jak Kenwood ale może być podobnie.

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Hehe no i pomoglo ale tylko na pamiec :D Wszystko moj kenio zapamietuje. A sprawa dzialania tylko po stacyjce jest jednak ok poniewaz mam pewnosc ze nie zostawie wlaczonego przypadkiem. :m
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Witam :) mam trochę śmieszne pytanie, ale jako, że nie znam się na tym i mam astre od 2 tygodni to proszę się nie śmiać ;) otóż, też sobie chcę zrobić tak, żeby radio (sony)mi grało bez kluczyka w stacyjce. Ktoś mi doradził, żebym przepięła w kostce A kabelek nr 4 do miejsca nr7. Tak też zrobiłam, ale niestety nie pomogło. Wg tego co tutaj czytałam musze uciąć kabelek czaerwony idący od radia i zmostkować go z żółtym idącym również od radia... pytanie tylko co to znaczy zmostkowac? zlutować to mam czy w jakiś inny sposób połączyć? no bo zakładam, że nie mam łączyć tych dwóch pinów, tylko jeden kabelek musze uciąć :>
Krwawa merry !!!! :)

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Zmsotkowac czyli polaczyc, obojetnie jak... Ja bym z jednego przewodu zdrapal kawalek ilolacji. Drugi przecial, zaizolowal zbedna koncowke, a druga koncowke od kostki iso zarobil na koncu (czyli zdjal tez fragment izolacji). Nastepnie bym owinal go wokol tego pierwszego gdzie wczesniej zdrapalismy izolacje i sprawdzil czy juz jest ok. Jezeli jest ok to lutownica i zalutowac to laczenie albo poprostu wziasc tasma izolacyjna dobrze owinac.
Astra F 1.4 X14NZ 1998

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Oooooo i genialnie wytłumaczone :) Jade teraz coś załatwić i jak przyjadę to od razu się za to zabiorę :)) Zalutuje to... będzie chyba bezpieczniej i pewniej :)
Krwawa merry !!!! :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

zastanawia mnie jedno - większość markowych radii ma albo możliwość przełożenia kabelków przy kostce iso albo przełożenia bezpiecznika. Do tego w instrukcji montażu radia jest to dobrze opisane.
Tak więc co Wy macie za radia?
MOje JVC sprzed 6 lat miało możliwość przełożenia bezpiecznika, nowe JVC nawet najtańsze modele mają możliwość przełożenia kabelka bez cięcia instalacji, to samo się ma do firm pioneer i alpine - jak dobrze pamiętam clarion też ma możliwość przepięcia kabelków w iso bez cięcia.
Czasami warto się przyjrzeć

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Ja mam sony ( takie zwykłe bez mp3). Przekładałam kabelki i dalej się włączało tylko na kontrolkach lub włączonym silniku. Jeśli chodzi o bezpiecznik to z tego co widziałam, mam tylko jedno miejsce gdzie on może być, więc nie mam jak go przełożyć gdzie indziej.... Dlatego np u mnie jedynym wyjściem będzie zmostkowanie tych dwóch kabli :/
Krwawa merry !!!! :)

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Ja tez mam sony (tez takie zwykle bez mp3) i mam przepinke zamontowana kabli zolty/czerwony, ale w zadnej kombinacji nie bylo dobrze. Albo gubilo ustawienia,albo zalaczal sie sam naped bez wyswietlacza - rozne numery byly. W koncu obecnie i tak mam ustawione tak ze przy wylaczonym zaplonie radio sie tez wylacza - dla mnie to wygodniejsze. Tylko jak Pani maziak zalutuje to tez niech owinie to izolacja bo w razie jak to laczenie dotknie jakiejs blachy(masy) to bedzie wywalalo ciagle bezpiecznik.
Astra F 1.4 X14NZ 1998

ODPOWIEDZ