porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
dinek61

#1

Nieprzeczytany post autor: dinek61 »

Witam jestem nowy proszę o rade.posiadam Astre 3 kombi/2006 z wbudowanym fabrycznie radiem oznaczonym CD30.Wszstko gra tylko nie mp3,czy jest możliwośc
zamontowania jakiegoś elemętu elektronicznego który by pozwolił odtwarza pliki mp3 a może wymienic radio

djolszak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 22 wrz 2007, 2:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: djolszak »

raczej nie ma takiej mozliwosci lecz jest mozliwosc kupienia radia z mp3 a to nie jest duzy koszt CD30 Mp3
[External Link Removed for Guests] ... atis_.html np to
A tutaj Filmik Jak Niunia Jeszcze Żyła :(

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
lukbalko

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2008, 23:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lukbalko »

Niestety jestem też posiadaczem CD30 :(
Niedługo będę szukał CD30 MP3, ciekawe czy dużo jest roboty z przekładką radia?
Trzeba pewnie mieć jakieś haczyki, których na chwilę obecną nie posiadam...

Usunięty użytkownik 5143

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Z tego co czytalem to jak masz 4 cienkie druty albo srubokrety to tez mozna radios ciagnac. Poza tym n allegro widzialem za ok 7 zł ''klucze'' do wyciagniecia tego radia

Awatar użytkownika
lukbalko

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2008, 23:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lukbalko »

Dzięki - cenna rada. Poszukam na allegro cd30 mp3 i zobaczę co da się z tym zrobić :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Wg mnie szkoda kupować seryjne radio tylko dlatego żeby miało mp3, nie wiem ile takie kosztuje ale za 300-400zł można kupić normalne radio które przewyższa jakością dźwięku seryjne radia
[External Link Removed for Guests]

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

Zgadzam się, seryjne radyjko CD30mp3 gra słabo, zastanawiam sie nad wymianą tylko głośników + może wzmacniacz wsadzę ( żeby było lepiej a zarazem niedorogo ) Co wy na to ? :>

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Będzie lepiej grało pod warunkiem że radio ma wyjście na wzmacniacz, jeśli nie ma to trzeba kupić lub zrobić przejściówkę na RCA co powoduję dużą utratę jakości dźwięku, jednej osobie to wystarczy a drugiej już nie .
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Niestety CD30MP3 ani zwykłe CD30 nie posiadają wyjść RCA dlatego potrzebny jest konwerter, który jak napisał MlodySZalony powoduje stratę na jakości dźwięku w postaci szumów itd. Poza tym fabryczne radio ma małe możliwości ustawień parametrów dźwięku, ale dla tych którym nie zależy aż na tak super jakości, takie rozwiązanie wystarczy.

Tutaj jest parę przydatnych linków:
[External Link Removed for Guests] ... hp?t=24754
[External Link Removed for Guests] ... hp?t=52942

Według mnie jeżeli ktoś chciałby mieć lepszy dźwięk niż ten który daje CD30(MP3) i mieć przy tym oryginalny sprzęt to lepiej rozejrzeć się za CDC40 Opera + do tego jakieś dobrej jakości głośniki.

Awatar użytkownika
JakubG

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JakubG »

dinek61 pisze:Witam jestem nowy proszę o rade.posiadam Astre 3 kombi/2006 z wbudowanym fabrycznie radiem oznaczonym CD30.Wszstko gra tylko nie mp3,czy jest możliwośc
zamontowania jakiegoś elemętu elektronicznego który by pozwolił odtwarza pliki mp3 a może wymienic radio

Witam,
trochę spędziłem czasu przed kompem, by znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. Mam coś co może się przydać, tylko po włosku. Mogę komuś przesłać by przetłumaczył.

Czekam na info
JakubG

ODPOWIEDZ