Demontaż i montaż anteny hatchback

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
marfm

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2009, 8:35
Imię: Marcin
Auto: Astra F hatchback
Silnik: 1.8 benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Demontaż i montaż anteny hatchback

#1

Nieprzeczytany post autor: marfm »

Witam.
Muszę zdemontować starą antenę i zamontować nową w Astrze hatchback i nie mam pomysłu jak się do tego zabrać. Przeszukałem forum i nie znalazłem nic oprócz jednego wątku w FAQ który niestety nie działa :(
Mam zamontowaną antenę elektryczną. Czy przy demontażu muszę odkręcić tylną lampę? Na ile śrub zamontowana jest antena? Jak zdemontować bez uszkodzeń starą gumkę (chciałem ją przełożyć do nowej anteny)?
Proszę o jakiś opis lub jakiś link gdzie mogę znaleźć "manuala".
Dzięki.
Jedziemy na mecz ;)

podembski2

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 11 lut 2011, 9:11
Imię: Bartosz
Auto: Astra
Silnik: 1.4NZ
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: podembski2 »

Gdzie znajdziesz manuala to nie wiem ale ja u siebie robiłem tak że odkręciłem ten plastik gdzie się trzyma głośnik z tyłu to tego musisz odkręcić wszystkie widoczne śrubki plus chyba 2 które są na tylnym boczku(w autach 3d). Potem na tym plastiku niżej wykręcasz chyba jedną śrubkę która jest przym pasie gumowym, następnie po upewnieniu się że wszystko odkręciłeś, śmiało i zdecydowanie wyrywasz ten plastik (przymocowany jest on na takie "kołki" które ciężko normalnie wyjąć) i masz dostęp do anteny, teraz patrzysz tam co i jak, odłączasz, odkręcasz widoczne mocowania i ciągniesz całość w dół, antena powinna wpaść do środka a ta guma powinna na karoserii zostać.
[External Link Removed for Guests]

marfm

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2009, 8:35
Imię: Marcin
Auto: Astra F hatchback
Silnik: 1.8 benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marfm »

Dzięki podembski2 :)
Wszystkie plastiki mam już poodkręcane bo musiałem odłączyć kostkę od anteny ponieważ przez to, że się nie składała to silniczek pracował non stop i rozładował mi akumulator.
podembski2 pisze:...odkręcasz widoczne mocowania i ciągniesz całość w dół, antena powinna wpaść do środka a ta guma powinna na karoserii zostać...
Ok, ale czy ta górna część anteny (czarny łebek) przejdzie przez gumę czy też na górze gumy jest jakaś zawleczka lub nakrętka? Nową antenę też przeciskam przez gumę nie wyciągając jej z karoserii ?
Jedziemy na mecz ;)

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Darian »

marfm pisze:czy ta górna część anteny (czarny łebek) przejdzie przez gumę czy też na górze gumy jest jakaś zawleczka lub nakrętka? Nową antenę też przeciskam przez gumę nie wyciągając jej z karoserii ?
Górna część anteny spokojnie przejdzie przez tą gumę w karoserii zarówno przy demontażu starej anteny jak i przy wkładaniu nowej... Możesz dla ułatwienia tą końcówkę posmarować jakimś smarem albo spryskać WD-40... powinno łatwiej przejść...nie ma tam żadnej zawleczki czy też nakrętki...
Moje autko => Szara Eminencja

lizuk

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 18 lut 2009, 21:19
Imię: Szymon
Auto: VW Passat B4 TDI GT
Silnik: 1.9 TDI/ 1Z
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Kozy/Bujaków

#5

Nieprzeczytany post autor: lizuk »

A ktoś podpowie jak wymienić antenę w GSi- jest ona w dachu... Nie mam chęci na zdejmowanie całej podsufitki... Wiem, że kabel od anteny idzie lewym progiem;) ale co dalej??? Podpowiedzcie ktoś proszę;) bo czeka mnie wymiana anteny...
[center]Moje GSi>[External Link Removed for Guests]<Moje GSi
[External Link Removed for Guests]
...Świeć Panie nad duszami fanatyków, bowiem Opel Astra jest naszą pasją...[/center]

ODPOWIEDZ