Głośniki tył Astra F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
painball

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:32

Głośniki tył Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: painball »

Witam.

Zakupiłem swoją Astrę (3 drzwi) z lekko zmodyfikowanymi tylnymi głośnikami (Odpięte oryginalne, nowe wsadzone w półkę bagażnika). Głośniki które były na półce zostały zabrane przez starego właściciela i nie jestem w stanie ogarnąć jak podpięte były oryginalne ;) Stare głośniki zostały, oczywiście dosztukowano kabel i zmieniono wtyczki. Chciałbym stare podpiąć na nowo, lecz powstaje problem - które kable są + i - :lol:

Z prawej strony idzie kabel biały oraz biało-brązowy, z lewej zielony i brązowy.

Miałem wątpliwości czy umieszczać temat tutaj czy może w dziale Elektryki Astry F ;) Jeżeli, źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Zazwyczaj ten z paskiem to plus, a o jednolitym kolorze to minus. Ale warto by było przedzwonić kable miernikiem. Nigdy nie wiadomo co kto nabrioł :P

Awatar użytkownika
krzysiekpian

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:32
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 8V C14NZ

#3

Nieprzeczytany post autor: krzysiekpian »

dokładnie kolego miernik i do przodu, wtedy będziesz miał od razu kawę na ławie i nie będziesz kombinował, który to który

osa29osa

#4

Nieprzeczytany post autor: osa29osa »

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu, więc podpinam się pod istniejący. Mam Astrę F `93 hatchback 3 drzwi, w której mam oryginalne głośniki. Dziś chciałem je wymienić na inne (3-drożne) i niestety nie działają :x Głośniki na pewno działają (używki od kumpla). Kable od oryginalnych były za krótkie, więc dołożyłem kawałek innego. W radio ustawiłem balans na tył i nic :/ Kable, które dołożyłem są minimalnie grubsze od oryginalnych - czy to ma jakiś wpływ na działanie głośników? Jeśli nie, to jak należy je prawidłowo podłączyć? Bardzo proszę o rady i z góry dziękuję za odpowiedź ;)

ODPOWIEDZ