Zasilanie wzmacniacza- KABLE

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
lizuk

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 18 lut 2009, 21:19
Imię: Szymon
Auto: VW Passat B4 TDI GT
Silnik: 1.9 TDI/ 1Z
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Kozy/Bujaków

Zasilanie wzmacniacza- KABLE

#1

Nieprzeczytany post autor: lizuk »

Siema, jak niektórzy wiedzą rozbudowuje konkretnie audio... Moje pytanie jest następujące- jakiej średnicy kable dobrać pod wzmacniacz, który ma 400w rms i do tego będzie drugi wzmak 4x30w rms... Potrzebuję konkretnej odpowiedzi, albo jak obliczyć średnicę kabla albo od razu odp:) Facet w sklepie powiedział mi, że 35mm2 starczy, co daj żyłę drutu o średnicy około 8mm... Starczy mi to??? Myślę konkretnie o tym kabelku [External Link Removed for Guests]. Powiedzcie, czy to starczy proszę... Jak ktoś powie, że inny ma być, to proszę o podanie przekroju i mniej więcej średnicę żyły... Proszę także o podawanie jakiej wielkości bezpiecznik do zaproponowanych przez Was kabli lub do kabla, który ja podałem- wyczytałem, że 100A powinienem dać... Pozdrawiam i oczekuję konkretnych odp;)
P.S. jak ktoś ma coś konkretnego z kabli na sprzedaż, to kupię chętnie;)
Chyba, że lepsze takie coś??? [External Link Removed for Guests]
Jeszcze ostatnie pytanie- na jakiej zasadzie liczone są przekroje sprzedawanych kabli- ze wzoru nie wychodzą mi takie parametry jak każdy pisze...
[center]Moje GSi>[External Link Removed for Guests]<Moje GSi
[External Link Removed for Guests]
...Świeć Panie nad duszami fanatyków, bowiem Opel Astra jest naszą pasją...[/center]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

1 Kabel 35mm do tej mocy wystarczy,a co do rodzaju kabla czy dasz ten OFC czy ten od spawary to już twój wybór,ten pierwszy co podałeś jest bardziej giętki przez co lepiej się go kładzie,a druga sprawa to różnica w cenie,czy weźmiesz ten czy ten i tak będzie dobrze,im grubszy tym lepszy.
2 Co do bezpiecznika to zobacz ile bezpieczników masz na wzmacniaczu i zsumuj razem ile mają np jak masz 3 sztuki po 30A to daję łącznie 90A,na kablu zasilającym dajesz o 10A słabszy bezpiecznik czyli będzie to 80A.
Tu masz tabelkę co do przekrojów
[External Link Removed for Guests] ... _PL_A4.pdf

Awatar użytkownika
krzysiekpian

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:32
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 8V C14NZ

#3

Nieprzeczytany post autor: krzysiekpian »

Dokładnie, popieram kolegę JARCYK. Im grubszy kabel tym bedziesz miał mniejsze spadki napięcia i nie bedzięsz się obawiał że może Ci się samochód zapalić (znam z autopsi u kumpla). Wybór kabla, rodzaju zależy od Ciebie i twoich funduszy przeznaczonych na ten cel. Ja u Siebie, zafundowałem sobie kabel z Volvo od tira. Nie jest zbyt bardzo giętki, ale ulożylem go dobrze w podłodze.
Pozdrawiam i udanego montażu sprzęciku. 8)

lizuk

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 18 lut 2009, 21:19
Imię: Szymon
Auto: VW Passat B4 TDI GT
Silnik: 1.9 TDI/ 1Z
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Kozy/Bujaków

#4

Nieprzeczytany post autor: lizuk »

Ja dam spawalnicze o przekroju 35mm2... Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam;)
[center]Moje GSi>[External Link Removed for Guests]<Moje GSi
[External Link Removed for Guests]
...Świeć Panie nad duszami fanatyków, bowiem Opel Astra jest naszą pasją...[/center]

ODPOWIEDZ