16.5 fabryczne czy 13 alpine

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
adi1209

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2011, 20:09
Imię: Adrian
Auto: astra h 2004
Silnik: 1.4

16.5 fabryczne czy 13 alpine

#1

Nieprzeczytany post autor: adi1209 »

Tak jak w temacie...ale zacznijmy od początku
Witam
Na wstępie od razu przyznam że zabrałem się do tego na d.py strony. Zamiast czytać i pytać to poszedłem do sklepu z nadzieją że ja amator coś wymyślę - przyznam szczerze, że pierwszy raz złamałem moją zasadę kolejności i teraz nie wiem co zrobić tzn...
chciałem zmontować niedrogi ca ( jeśli można go nazwać Car Audio ) do mojej astry h 2004, która posiada fabrycznego kaseciaka i fabryczne głośniki. Gościu w sklepie powiedział mi, ze napewno tam są 13 - chociaż mi się wydawało, że więcej. Pokazała mi katalog i rzeczywiście pisało 13 itd - to na przód. Do tyłu 10. Tak więc zakupiłem do przodu 13 alpine SPG - 13CS - 65 RMS (taki zestaw ze zwrotnicą i tweeterami), i do tyłu 10 clarion SRE 1021, grajo clarion CZ201. Jakie było moje zdziwienie i nie tylko kiedy ściągnąłem tapicerkę i zobaczyłem tam głośnik ok 16 .... no ale jaki jest cel moje "klikania" tzn czy ta 13 będzie lepiej grała od tej 16 i w ogóle czy jest sens wymiany na jakieś inne 16 ale do tej ceny, którą wydałem bo budżet mi się skończył.

Proszę kolegów o pomoc - nie znam się i przyznam, że CA dla mnie to temat obcy, chociaż zaczyna mnie powoli wciągać ale długa droga przede mną.

ps zdziwiłem się że te stare fabryczne mogą mieć inne brzmienie - lepsze dosłownie pierwszy raz popłynął z nich bas aż dmucha po nogach ;) oczywiście góra głucha bo brak aktualnie tweeterów

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

16 tego modelu alpine są droższe o 10zł....także chyba nie uszczupli budżetu.

Także idź i wymień. I odrazu powiedz gościowi żeby sobie katlog zmienił, no i na przyszłość plecam sprawdzić jeszcze samemu.

Awatar użytkownika
adi1209

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2011, 20:09
Imię: Adrian
Auto: astra h 2004
Silnik: 1.4

#3

Nieprzeczytany post autor: adi1209 »

Dzięki napewno wymienie i napewno będę badał najpierw sprawę - tak jak to było dotychczas.

Awatar użytkownika
adi1209

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2011, 20:09
Imię: Adrian
Auto: astra h 2004
Silnik: 1.4

#4

Nieprzeczytany post autor: adi1209 »

byłem dzisiaj oddać te głośniki i zabrałem ze sobą 16.5 Helix B62. W przyszłym miesiącu dokupię na tył 13. Macie jakieś świeże doświadczenie z tymi głośnikami?
to moje pierwsze zakupy do pierwszego auta - tak więc stałem w sklepie i modły odprawiałem które wybrać - były jeszcze do wyboru Ground Zero

Awatar użytkownika
adi1209

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2011, 20:09
Imię: Adrian
Auto: astra h 2004
Silnik: 1.4

#5

Nieprzeczytany post autor: adi1209 »

Mam kolejne pytanie czy mogę do tylnych drzwi założyć głośniki 16.5 nie robiąc jakiś większych przeróbek bazując jedynie na dystansie - czy na czymś tam ?
ps jeśli powtarzam już pytanie na które na tym forum już się przewija to z góry bardzo przepraszam - pozdr dla wszystkich forumowiczów

sylwek1980

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: sylwek1980 »

Dołączę się do pytania o większe głośniki na tył. Czy da się tylko dystanse zastosować i czy będzie to pasować?

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#7

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

a ja zapytam po co ??????????????????????????????????????????????

zainwestowałem bardzo grubo w CA i nie dawałem nic do tyłu ... więc wyciągnijcie wnioski raz na zawsze ....
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#8

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja z kolei uważam że z tyłu co najwyżej można zamontować gwizdki. Lub ten sam odseparowany zestaw co z przodu jeśli nie ma ktoś suba. Oczywiście w myśl pasażerów, bo mi tam z przodu dobrze :)

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

jestem pod wrażeniem bajek, jakie są wypisywane na tym forum, szczególnie w tym dziale :)
a ja zapytam po co
ano po to, aby wydać pieniądze i myśleć, że jezus maria, jakie ja mam zaje*iste nagłośnienie z przodu i z tyłu. U nas, w naszych systemach mamy tweetery warte więcej, niż takie zestawy na przód i tył...

To, że producent wrzucił do auta głośniki z tyłu, nie oznacza, że coś takiego poprawnie brzmi... Czy idąc na koncert, i stojąc przed sceną, mamy muzyków za sobą, czy przed sobą, słyszymy ich z tyłu, czy z przodu?
Ja z kolei uważam że z tyłu co najwyżej można zamontować gwizdki.
TOTALNA BZDURA. Co ma na celu zamontowanie z tyłu tweeterów? Chyba jedynie umiejscowienie sceny na tylnej szybie samochodu...
I co może jeszcze osobny wzmacniacz na te tweetery?
Lub ten sam odseparowany zestaw co z przodu jeśli nie ma ktoś suba. Oczywiście w myśl pasażerów, bo mi tam z przodu dobrze
WOW, coś nowego... w takiej klatce, jaką jest auto, gdy pasażer nie ma "swoich zestawów odseparowanych", to nic nie słyszy?
Brawo za bajkopisarstwo. Staram się nie wypowiadać już w tym dziale (no, zniknęło mi ze 300 postów przez awarię), właśnie ze względu na poziom wypowiedzi...

Uwierz mi, że jak masz dobry system z przodu, DOBRZE ZAMONTOWANY I ZESTROJONY, zastępuje suba, bez żadnych problemów.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#10

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jakoś montują seryjne w autach w drzwiach głośniki i nie czuje dyskomfortu specjalnego siedząc z przodu. Skoro zestawy grają tak samo to niby czemu masz słyszeć tył? Za to siedząc z tyłu na odłączonych tylnich głośnikach ( Audi a6, seat Toledo II) jest gorzej i nie powiesz mi że nie.

Skoro pasarzerowie skarzą się że z tyłu "mało" słychać, to coś w tym jest. Ano jest, Jak masz suba za plecami to bass jest bardziej odczuwalny. Ja lubie jak mi masuje plecy wiec sub jest podkręcony i osoby z tyłu mają gorzej niż ja z przodu, mimo że gwizdki są skręcone w odpowiednim kierunku jak i wystarczająco podbite na radiu.

ODPOWIEDZ