Transmiter - kilka pytań

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
andrew99122

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Transmiter - kilka pytań

#1

Nieprzeczytany post autor: andrew99122 »

Witam
mam pytanie odnosnie transmitera audio
posiadam zmieniarke płyt kenwood 6 płyt usadowioną w schowku , lecz dziura i przerywa i to strasznie mnie irytuje .
Myslałem nad transmiterem i nie wiem jak trzeba go podłączyc( w sumie jeszcze go nie mam)
wystarczy wsadzic do zapalniczki i dostroić ? bo tutaj nie mam pojęcia
czy radio musi byc włączone podczas uzywania transmitera
czy nie ma szumów to jest najwazniejsze
WUUUUUUUUMM wummm;-)

zdenek2007

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:37
Imię: Zdzisław
Auto: Zafira B
Silnik: A17DTR
Lokalizacja: Gierałtowice

#2

Nieprzeczytany post autor: zdenek2007 »

andrew99122 pisze:Witam
mam pytanie odnosnie transmitera audio
posiadam zmieniarke płyt kenwood 6 płyt usadowioną w schowku , lecz dziura i przerywa i to strasznie mnie irytuje .
Myslałem nad transmiterem i nie wiem jak trzeba go podłączyc( w sumie jeszcze go nie mam)
wystarczy wsadzic do zapalniczki i dostroić ? bo tutaj nie mam pojęcia
czy radio musi byc włączone podczas uzywania transmitera
czy nie ma szumów to jest najwazniejsze
Większość transmiterów odtwarza muzę z kart pamięci, po podłączeniu do gniazda zapalniczki w meni transmitera wybierasz odpowiednią częstotliwość (z reguły jest radiowy zakres fal), uruchamiasz odtwarzanie muzyki po czym włączasz radio i wybierasz na nim tą samą częstotliwość, jeśli są zakłócenia to dostrajasz jedno i drugie urządzenie.
Tanie chińskie transmitery często pozostawiają wiele do życzenia w jakości odtwarzanej muzyki.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Zastanów się dobrze - do 200pln kupisz radio z odtwarzaniem kart SD i portem USB ... karta 8 GB pomieści Twoje 6 płyt i jeszcze miejsce zostanie ... w bagażniku też ...

[External Link Removed for Guests] ... &price_to= - na przykład ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

andrew99122

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: andrew99122 »

No ale czy ten transmiter
nie oddaje czystego głosu ?
Generalnie nie chce kupowac noweg radia mam dobre radio lecz na kasety .
Transmiter tutaj tylko dlatego zeby nie przerywało podczas dziur .
WUUUUUUUUMM wummm;-)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Nie rozumiemy się - radio, skoro masz jeszcze kaseciaka - najwyższy czas zmienić ... transmiter to jeszcze jeden element w szeregu wpływający negatywnie na odbiór ... w/g mnie gra nie warta świeczki - pora zainwestować w jakiś nowocześniejszy sprzęt ...
Policz -> transmiter(dobry - nie taki za 15 pln) + karta pamięci = ok100 pln ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

U ojca w Toledo II kupiłem tą kasetke z kabelkiem za 15zł do tego podpinasz iPoda lub MP3 i słychać dobrze. Żadnych zakłuceń nie miałem.
Nie rozumiemy się - radio, skoro masz jeszcze kaseciaka - najwyższy czas zmienić ...
I tu się nie zgodzę, że jeśli kaseciak to pora zmienić niektóre serie tak jak właśnie w VW Radio Aura daje rade. Niektóre nowe mogą sie schować.

Co do radia za 200zł to kupiłem raz jak zaczynałem swoją przygodę z audio i przynajmniej teraz wiem, że takich rzeczy się nie robi. 240zł poszło na marne. CD zepsuło się po miesiącu, potem karty SD czytało w zależności od dnia, radio tez zaczęło szfankować, usb jedynie działało w miarę poprawnie....

Do 200zł to można jeszcze czasem kupić radio w miarę grające ale tylko z CD . W tej cenie odradzam JVC bo jakieś lipne końcówki mocy mają. U Kumpla podłączyliśmy właśnie takowego za 199zł i pograło z kolumnami dwa dni po czym się końcówka mocy jedna upaliła. Kupił sonego za 350zł i gra do dziś.

Pozdro

ODPOWIEDZ